Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi a pszichés háttere annak...

Mi a pszichés háttere annak hogy ocsmánynak, rondának gondolom magam?

Figyelt kérdés
Mások szerint szép baba arcú lány vagyok, karcsú. Én inkább ápoltnak gondolom magam, de másokat szebbnek látok. Szomorú vagyok és elégedetlen a külsőmmel.

2018. márc. 28. 10:12
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
A súlyos önértékelési zavarnak nem lehet csak úgy megmondani a pszichés hátterét. Nagyon sok minden lehet, ami miatt így alakult a dolog, a legkézenfekvőbbnek a gyermekkori élményeid, a szüleid nevelése tűnik, de természetesen rengeteg más tényező lehet erre hatással.
2018. márc. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
90%

Például, ha valamikor bizonyos emberek sokszor gúnyolták ki az orrod, hajad, körmeid stb..

A másik, ami előfordulhat velünk, amikor egy nárcisztikus vagy pszichopata csapdájába kerülünk. Először idealizálnak minket utána leértékelnek. Mindent megtesznek, hogy rosszul érezd magad a saját bőrödben.


Legalábbis én ezért vagyok önbizalomhiányos. De idővel mindenki felépül ebből. Csak hegek fognak maradni, ami megtanít arra, hogy gácire nem fontos mások véleménye.

2018. márc. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
90%

megfelelési kényszer.


téged is megrontott a világ és a közösségi média.

Ne nézz TV-t, ne facebookozz, ne istagrammoz stb.

meditálj, csendesítsd le a gondolataidat és legyél minden nap a szabadban.

2018. márc. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Sokat bánthattak, pluszban te is a média által sugárzott hígfo$$ból indulhatsz ki, ami súlyosan rombolja az önbecsülést mindkét nemnél.

Nem kaptál dícséretet, biztatást, esetleg volt aki (akárcsak egy is aki fontos (volt)), aki beléd taposott.


Sokminden lehet, de a legfőbb hogy te ezt bemagyarázod magadnak, és annyira ragaszkodsz hozzá, hogy nem hiszed el ha valaki mást mond.

2018. márc. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez összetett dolog , erre fogékony az ember vagy a környezet kritikus hazug irigy esetleg ezek kombinációi . Küldhetsz pár képet ide , megszakértjük .
2018. márc. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hogy tudok képet küldeni?
2018. márc. 28. 14:12
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem számít a képküldés, mert mindig lesz aki szépnek lát, és aki csúnyának. Ez a külső felett érzett aggodalom majdnem hogy teljesen irreleváns dolog az életben, olyasmi, amiért akkor aggódunk, ha nem tudjuk miért kéne valójában.
2018. márc. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Magadnak akarsz tetszeni, vagy másoknak? Ha a barátaid szépnek tartanak, akkor nincs gond. Még előnyödre is válhat, ha nem tartod magad szépnek, mivel folyton kellemesen fogsz csalódni. Egy idő után rájössz, hogy nem ők tévedtek, hanem te. :)
2018. márc. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Pszichés háttere???

Arany drága bogaram! Láttál te már nőt, aki elégedett a saját külsejével?

2018. márc. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
en no vagyok es elegedett vagyok a kulsommel :) smink nelkul is.
2018. ápr. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!