Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van sok embernek őnbizal...

Niké2001 kérdése:

Miért van sok embernek őnbizalomhiánya köztük nekem is?

Figyelt kérdés

Általában megtudom játszani, hogy biztos vagyok magamban másokban vagy bármiben de közbe nem vagyok és ezt amikor senki nem tudja mwgboszulom magamon mit tegyek szerintettek?

16/L


2018. máj. 6. 22:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű. Valójában azért hiszed, hogy önbizalomhiányos vagy, mert beképzelt vagy. Aki önbizalomhiányos, az nem tudhatja magáról, hogy önbizalomhiányos. Aki anorxiás az nem tudhatja magáról, hogy ő anorexiás, mert ő nem soványnak látja magát, hanem éppen ellenkezőleg: kövérnek. Ugyan az a kategória. Érted? Mondok még egy példát: egy bolond a forgalommal szemben megy az utcán. Egyszer csak hallja a rádióban: Egy őrült sofőr a forgalommal szemben vezet az M3-ason és cikázik ide-oda. Mire a bolond. - Egy? Az összes. Tessék, aki bolond az nem tudhatja magáról, hogy bolond.
2018. máj. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Az ember képes lehet érzékelni azt, ha nincs elég önbizalma valamihez. Az önbizalomhiányt sok minden kialakíthatja, de legfőképp a környezetünk határozza, hogy mi milyenek vagyunk sajnos, mert az emberek véleménye még mindig hatalmas befolyással bír ránk. A folytonos máshoz való hasonlítgatás önmagunk negatív értékeléséhez vezet. Az önbizalomhiány bátortalanságban azonosul meg, és fel tudjuk magunkon ismerni, ha egy olyan szituációba kerülünk, amikor nem merünk lépni, mert beismerjük, hogy ehhez mi kevesek vagyunk. Negayv önképet festünk magunkról, és felismerjük, hogy valamihez nincs elég önbizalmunk, mert valaki lerombolta azt, vagy valamilyen külső dolog hatására úgy érezzük, hogy már nem érünk annyit, mint azelőtt. A folytonos pesszimista életmód önbizalom nélkül, később depresszióba fut át. Tizenéves korban, ha az ember kevésbé bátor, nehezen nyílik meg és látja a többi sikeres kortársait, akik kapcsolatban vannak, boldognak látszanak, elérik a céljukat, de ők egy elutasítás miatt úgy érzik senkinek sem kellenek, ők nem olyan jók, mint a többi, akkor ez az önbizalmukat tovább rombolja, ami csak oda vezet, hogy még nehezebben fognak tudni ismerkedni, tehát bekerülnek egy ördögi körbe. Kimászni belőle úgy lehet, hogy olyan emberekkel kell körülvenni magunkat, akik támogatnak, értékelnek bennünket, és ezt közlik is velünk. Azt csinálni, amit szeretünk, mert akkor ha valamit kellő lelkesedéssel csinálunk, könnyedén jók leszünk belőle, és elismernek bennünket. Ha segítünk másokon, ha örömet okozunk másnak, akkor látjuk majd, hogy nem vagyunk felesleges láncszemek, mert pozitívan értékelnek bennünket, akikkel valami jót cselekedtünk, és hasznosabbnak érezhetjük magunkat. Vegyük számításba a jó, pozitív tulajdonságainkat, amin nem tudunk változtatni, azon ne törjük a fejünket, amin tudunk, és megéri rajta változtatni, azon változtassunk. Tegyünk azért, hogy jobbak legyünk és ne üljünk le szomorkodni, hiszen, amit látunk, az csak a felszín, ne ítélkezzünk hamar, mert lehet, hogy az, aki boldognak mutatja magát, az valójában nem az, mert mindenkinek megvannak a saját maga problémái. Szeressük önmagunkat, és mert mi magunk vagyunk azok, akiket a legjobban ismerünk, és akivel a legtöbb időt együtt töltjük, így ha magunkat nem tudjuk szeretni, akkor egy folytonos elégedetlenségben fogunk élni.

Még egy fontos dolog azoknak, akik esetleg segítségre szorulnak önmaguk elfogadásának a kérdésében: https://www.youtube.com/watch?v=yci3zPAibeA&t=341s

https://www.youtube.com/watch?v=LLn2rvdgA7c


Szép napot kívánok mindenkinek, köszönöm, hogy ezt a pár percet rá fordítottátok. A linkek sokat segíthetnek!

Üdv

19/F

2018. máj. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a linket :) elgondolkodtam rajta azóta beszéltem erről a legjobb barátnömel meg anyával és úgy döntöttünk, hogy szakember segitségét kérjük mivel nálunk ezen belül az a legnagyobb probléma, hogy nem tudom elfogadni/utálom magamat és vagy senkit vagy nagyon nehezen és sokszor megbántom azt akit szeretek de a remény az megmarad nem adom fel :)
2018. máj. 12. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!