Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van egy ismerősöm aki egyfolyt...

Van egy ismerősöm aki egyfolytában "izé, izé, izé" "hogyishívják"-ozik mivel lehetne leszoktatni róla?

Figyelt kérdés
8 osztálya van, igen zavaró vele beszélgetni, mert kb így hangzik egy mondata (még ha hivatalos helyen beszél is) "Hát izé bementem a hogyishívjákba, hivatalba, de nem adtak izét, papírt, most ilyenkor mi a teendő?" Lassan negyven éves ember, mivel lehetne csökkenteni az izék, és hogyishívjákok számát a beszédében?
2010. jún. 14. 10:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
logopédus gondolom tud segíteni
2010. jún. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Logopédus? Ez nem beszédhiba, hanem szegényes szókincse,műveletlen szegény...

Ha tud olvasni, olvasson nem kell feltétlenül szépirodalmat, krimit vagy bármit, attól nagyon hamar tud fejlődni az aktív szókincs. Esetleg fejtsen rejtvényt.

2010. jún. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Sokkolóval! Eressz bele párat minden izénél!
2010. jún. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Leszoktatni sehogy, de ő maga lassíthat a tempón és kitalálhatja az összekötőket ötlethiány esetére magától is. Tudomásul kéne vennie, hogy nincs okosabb meg hülyébb ember, csak lehet figyelni és lehet csapongani.
2010. jún. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Egyik barátnőm is ilyen..csak ő mindig izézik..-.-"

-elmentem tegnap az izé,boltba és vettem tudod olyan izét..és izé.." -.-"

Tudom mit érzel :/ Leszoktatás sztem nincs,max ha elmondod neki h ez téged mennyire zavar.

2010. jún. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Izé, izé, izé az a megoldás, hogy hogyishívják?

Sehogy! Sajnos ez vagy magától kikopik, vagy nem! De úgyis eltűnik egy idő után!

2010. jún. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

az én barátomnak minden 3. szava tudod, és ha felelés van akkor meg így használja, pl: Arany János mint tudjuk 1817-ben született,és mint tudjuk igen nagy költő és író volt és mint tudjuk sokan elismerték...

szóval még az izé elmegy,de egy idővel úgyis el fogja hagyni...

2010. jún. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
jah logopédus biztos segit de a sokkolos ötlet se rossz xD
2010. jún. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
olvasson Jókait!
2010. jún. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
kösz..XD énis eztszoktam..minden ember más:D am ezt akkor mikor zavarban van az ember és gyorsan akarok valamit mondani nállam legalábis akkor van
2010. jún. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!