Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért tartja az ember az...

Miért tartja az ember az önzést természetesnek?!

Figyelt kérdés
persze tisztelet a kivételnek
2010. jún. 14. 13:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ez is azon jelenségek egyike, ami kizárólag arra szolgál, hogy a tudtukon kívül meggondolatlan emberek tudjanak mögé rejtőzni. Azaz sok mindent megmagyaráz. Az se baj, ha nem igaz.
2010. jún. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
71%

mert AZ.


Tudod, alapvető dolog a túlélés. Születésétől fogva minden ember és állat azért küzd, hogy NEKI (és a környezetének) jobb legyen. Aki erről lemond, az egyszerűen hülye.

2010. jún. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
67%

Mert egyszerűbb, és biztonságosabb is. Valakinek önzetlenül jót teszel, az általában nem h nem viszonozza, még jól ki is bäsz veled. Manapság már senkiben sem lehet megbízni, ezért mindenki hazudik. Próbálja mindenből a legjobbat kihozni, persze a saját javára.

Ez csak akkor változna, ha mindenki megtanulna másokkal őszinte érdeklődésél, és tisztelettel bánni. Rögtön nem lenne mindenki ilyen én központú.

2010. jún. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
60%
Mert alapvető emberi (és állati) tulajdonság. Mindenki önző.
2010. jún. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Azok az emberek tartják természetesnek, akik rájöttek, hogy túl önzőek és, hogy legyen mivel megmagyarázni még Saját maguknak is.
2010. jún. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

tehát azért kell önzőnek lenni, hogy nekem és a környezetemnek jobb legyen. de én úgy vettem észre, hogy a környezet globális szinten értendő, tehát önzően az emberiség, állat/növényvilág, bolygónk és az Univerzum érdekében kellene cselekedni! Ez viszont már nem önzés, hanem pontosan az ellenkezője... az önzés az "egyszemélység", elkülönültség érzete miatt van az emberben. elfelejtette, hogy minden függ mindentől. és csak saját érdekeit, szűk közösségéét tekinti végrehajtandónak.

megnéztem a magyar értelmező kéziszótárat.

egoizmus és önzés ugyanazt jelenti, de az egoizmus elítélendő, az önzés pedig természetes?! ez hogyan lehetséges?!

előre is köszi.

2010. jún. 15. 11:29
 7/19 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem mindenkinek meg van a mércéje, hogy ki kinek legyen önző. Pl van aki a családjában is önző, átveri a családtagjait önmagáért. De van aki mondjuk egész Irakért és Allah-ért halna meg az ország és a hit önzéséből( de igaz, hogy a családi élete majdnem egyenlő a rabszolgatartással, de ezt most ne vedd figyelembe, a lényeget szerintem mindenki érti.)


És szerintem nem rossz dolog az önzés, vagy az egoizmus sem, ha tisztességes, és nem árt senkinek, )csak annyit, amennyit kell.)

2010. jún. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

23:53 nak


Igazából én pontosan arról beszélek, amit te leírsz. Egy egész ország önző...nem tűnik fel, hogy emiatt van a háborúskodás, mert valamelyik mindig rá akarja erőltetni az érdekeit másra. Önzőségből. Van akinek mindig több kell. Nem hiszem, hogy ez elfogadható, hiszen az utcán laknak nagyon sokan, munkahelyek alig biztosítva, és mindazért, mert a vezető emberek önzően cselekednek. Emberek lelki problémákkal küszködnek, önző vágyaikkal szembesülnek, és magukat emésztik, mert nem teljesíthetik őket. Erre a többi, aki irányító helyzetben van, sarkallja a "tömeget". Nem tehetnek róla az emberek, mert, mint te is, azt mondják jó az önzés és kell. Hatalmas a tévedés. De türelemre van szükség, hogy ezt észrevegyék, s azért próbálkozom hátha felismerik.

Alap esetben mindenkinek ugyanannyi jár mindenből, egyenértékű azt ember. De mihelyst valaki önző, tehát saját érdekét előre tekinti, mint másét, az egyensúly abban a pillanatban megbomlott. Valakinek kevesebb fog jutni. Ezeken kellene elgondolkodni.


köszi a válaszod.

2010. jún. 17. 09:33
 9/19 anonim ***** válasza:

Önzés nem jó, de kell.

Különben megrohadsz manapság...


És egyébként mint az sok hozzászóló is említette... az önzés alapvető emberi/állati tulajdonság...

Van egy olyan dolog h "életösztön" meg olyan is h "birtoklási vágy".. az hogy kiben melyik milyen erős az már más kérdés.

2010. jún. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

De tegyük fel:

- 2en vagytok egy szobában.

- Valakinek meg kell halni.

- Te dönthetsz.


2. eset:

- ugyanez, csak két idegen van bennt, te meg kívül.


Hogy döntenél a két esetben?:D

Feláldoznád magad, mert te nem vagy önző stb...?


Én megmondom neked őszintén, teszek/tennék rá ki a másik magasról.

2. esetben meg a szimpatikusabbat...

Kíváncsian várom a válaszod..:)

2010. jún. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!