Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyenek az MBTI típusok, ha...

Milyenek az MBTI típusok, ha eltorzult a személyiségük?

Figyelt kérdés
Az MBTI leírások általában arról beszélnek milyenek a típusok ideális esetben, ritkán van arról szó mi történik, ha a környezet nem támogató vagy a nem megfelelő értékrendet közvetíti. Pár típusról tudom, hogy milyenek lesznek (például az ESFJ-k nagyon jó manipulátorok, az INFP-k nagyon elkezdenek érdeklődni a morbid dolgok és az embereknek való fájdalom okozás iránt), de a többiek? Kerestem oldalt is, hátha valahol össze van szedve, de nem találtam érdemben semmit :(

2018. máj. 18. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés... Ismered a lélektantípusok oldalt? Ott van a humor szekciónál néhány gonoszkodó leírás a típusokról, a megfigyeléseim alapján az tükrözi talán a legjobban elkapottan egy helyen, hogy milyenek valamelyest torzulva az egyes típusok.


Ezen kívül lehet konkrét példákat is hozni, hogyha utánanézel annak, hogy az egyes diktátoroknak vagy sorozatgyilkosoknak, szektavezéreknek mi volt a típusuk. Hitler viselkedése, ténykedése jól szemlélteti, hogy milyen egy erősen sérült INFJ, Sztálin, hogy milyen egy sérült ENTJ, Mussolini, hogy milyen egy torz ESFP, Charles Manson meg a létező "legjobb" példa arra, hogy milyenek a beteg ENFJ-k.


Általánosságban azt tudnám mondani, hogy a tipikus vonásaik kiéleződnek... csak rossz irányba.


Egy INFJ/ENFJ meg akarja változtatni a világot, jobb hellyé akarja tenni -> egy sérült INFJ szintén változtatni akar a világon, olyan formában, ami az ő eltorzult nézőpontja szerint jót hoz. Speciel, ha egy torz INFJ úgy látná, hogy attól jön el a világbéke, ha elpusztulna az összes aranyhal, mert az aranyhalak az emberiség főellenségei, akkor addig szervezkedne, ameddig el nem tűnnének az aranyhalak. Mert az a mániája, hogy ő jót tesz, akár egy felsőbb hatalom az, aki kiválasztotta arra a feladatra, hogy megváltsa a világot.


Egy INTJ/ENTJ totálisan érzéketlen és fékezhetetlen, ha torzult. Racionálisan gondolkoznak és célorientáltak, ergo szó szerint nincsen SEMMI, amit ne lennének hajlandóak meglépni/beáldozni azért, hogy keresztülvigyék az akaratukat.


A sérült ESFJ/ISFJ/ISFP/ESFP manipulatív és hisztériás lesz... nem tud leállni a kavarással, puszta szórakozásból gerjeszt feszültséget a környezetében, majd amikor kiüt a vihar, akkor eléri pluszként, hogy a környezetükben lévők érezzék ezért hibásnak magukat, ők maguk pedig a szegény, meg nem értett áldozat szerepében lavírozzanak. Hirtelen semmiből tör elő belőlük a düh, megállás nélkül hajtják a hülyeségeiket, azt, amit a saját kis fejükkel eldöntöttek és az ég adta világon semmi se tudja eltéríteni tőle őket, ha rájuk jön az öt perc. Egyszerűen... megpróbálnád elmagyarázni nekik, hogy nem is arról van szó, mint amin kicsapták a cirkuszt, de úgy tombolnak, hogy nem engedik végigmondani.


Egy durván torz ESTJ/ISTJ nem hajlandó tolerálni semmilyen olyan világnézetet, meglátást, ami nem idomul az ő erkölcsi rendszeréhez, durván fekete-fehérben kezdi látni a világot, mindenki jó vagy rossz, és nincsenek átmenetek, nincsenek körülmények, amik befolyásolnák az összképet. Hozzá jön még, hogy a torz ESTJ parancsolgató és durva lesz indokolatlanul is olyanná válhat bizonyos helyzetekben, mint egy kiképzőtiszt.

2018. júl. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok, és azt kifelejtettem, hogy ha az SF/ST típusok nem megfelelő környezetben növekszenek, akkor hajlamosak felnőttként nevetséges dolgokért is zsigerből, felfoghatatlan mértékben irigyek lenni másokra. Például, ha gyerekként nem kaptam húsvétra biciklit, akkor felnőttként ők sem fognak a gyereküknek biciklit venni húsvétra, mert nekik az nem adatott meg, így más se kaphassa meg, ha van beleszólásuk.
2018. júl. 6. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Az első válaszoló jókat írt. Egyébként nézd meg a Death Note-ot, abban elég sok olyan szereplő van, aki nem teljesen ép mentálisan, például:


gonosz INFJ: Light

őrült ENFP: Mello

megszállott ESFP: Misa

elmebeteg ISTJ: Mikami

2018. júl. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%
Utolsó: Light INTJ. Egy INFJ nem gondolkozik ennyire taktikusan, a logikus beállítottságú, INTP L könnyen lenyomhatta volna.
2018. júl. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

#4

A T/F tengely sosem volt az intelligencia fokmérője, simán lehet taktikus egy F is, ha a helyzet úgy kívánja meg, legfeljebb más célok fogják motiválni, mint egy T-t. Hitlert is INFJ-nek tipizálják általában.

2018. aug. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az #5-tel. Egyébként Light-ra az első válaszoló által írt szöveg is illik: úgy gondolta, hogy jobb hely lenne a világ, ha meghalna az összes bűnöző, ezért a fejébe vette, hogy az összeset megöli. És látszik rajta az első rész elején is, hogy érzelmi beállítottságú, hiszen egy INTJ-t nem viselné meg olyan szinten, ha a szeme láttára használnának ki valakit vagy ártanának valakinek, mint egy INFJ-. Az egész sztori azért indult el, mert Light romlottnak látta a világot és elege volt a gonoszságból. Tipikus INFJ. Egyébként azt neked is be kell ismerned, hogy látod a Light és Hitler közötti hasonlóságot. Nyilván, mert ugyanaz a személyiség típusuk.
2018. aug. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :D Nagyon érdekes volt őket olvasni.

A Death Note-ot elkezdtem egyszer nézni de már én sem tudom miért félbe hagytam -, viszont ilyen szempontból még sosem gondoltam rá.

2018. szept. 5. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!