Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan változtatatnék a...

Hogyan változtatatnék a hangomon, hogy ne legyen ilyen rekedt és zavaró?

Figyelt kérdés

Régen nem volt ilyen rekedt és taszító hangom.

De mostanában nem szeretek már megszólalni sem, kerülöm azt, hogy beszéljek. A kevés kommunikáció pedig ahhoz vezetett, hogy mára már kifejezni se nagyon tudom magam.

Kérdésem az lenne,hogy hogyan változtathatnék rajta?

Igyak sok folyadékot, énekeljek sok népdalt? Menjek el egy magyartanárhoz, logopédushoz, de 20 évesen kihez fordulhatnék? Vagy egy énektanárhoz? Plusz sok könyv olvasása ami még segíthet?

Nagyon hamis is a hangom..

A kapcsolatok kiépítése, barátkozás, szerelem és elhelyezkedési lehetőségek, munkalehetőségek kapcsán is nagyon szükséges lenne valahogy változtatnom a hangomon és a kifejezésmódomon.

20L



2018. máj. 27. 16:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Dohányzol?

Pajzsmirigyed rendben?

2018. máj. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Basszus én is így vagyok.. Volt egy idő amikor nagyon ritkán szólaltam meg és ettől nekem is ilyen rekedt hangom lett vagy nem tudom sokszor amikor beszélek hirtelen el csuklik a hangom 🙄😂😂
2018. máj. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Akkor nem csak én vagyok így?

Voltak pajzsmirigy problémáim, elvileg amiatt volt egy fél év, hogy nem jött meg. De ez már fél éve teljesen elmúlt, megjött, és a vérképem azóta 100%-os.

Nem dohányzom, ki sem próbáltam soha,passzív dohányos sem vagyok.

2018. máj. 27. 21:05
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#2 válaszában volt valami. Nem lehetséges, hogy azért rossz, mert keveset beszélsz?

Viszont ha zavar, és nyitott vagy erre az opcióra is, akkor elmehetsz nyugodtan énektanárhoz, ha szeretnél. Ő még élőben jobban látja, biztosan tud tanácsot adni.

Az énektanulás csak jót tud tenni. A beszédet és artikulációt is javítja, én ajánlom. Ezek mellett még megtaníthat egyebekre, ami nem kapcsolódik az említett problémáidhoz. Ilyen a saját magunkra odafigyelés, önbizalom növelése.

Remélem rá tudtalak beszélni.

(Keress jó tanárt, sok múlhat rajta)

2018. máj. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm rendben fel fogom keresni. Ment a zöld pacsi! :)
2018. máj. 31. 21:35
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia. Logopédus vagyok. A rekedt beszédet (diszfónia) logopédus kezeli. Oka lehet szervi (hangszalag megvastagodás, csomó). Először ezt kell kivizsgáltatni foniáterrel (olyan fül-orr-gégész, akinek van erre külön képesítése). A másik ok lehet pszichés, így aztán ideális esetben logopédus és pszichológus is foglalkozik a diszfóniással. Ha van szervi baj, akkor persze az orvis is. Lényeg, hogy javítható, vannak felnőttekkel foglalkozó logopédusok is. Gyakorlatilag megtanulod a helyes hangadást. Pszichológus pedig segít a gátlásosság leküzdésében.
2018. aug. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!