Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Most mégis mihez kezdjek az...

Most mégis mihez kezdjek az életemmel, hogy ne legyek öngyilkos? 20/F

Figyelt kérdés

Jól be tudom határolni, mióta vannak kétségeim a jövőmmel kapcsolatban. Nagyjából 1-2 éve. Megfeneklett az életem, amiért valószínűleg én vagyok a hibás, ki más volna?

Mindig próbáltam tudatosan építeni a jövőm, gyerekkoromtól fogva, és működött is minden. A legjobban alakultak a dolgok az iskolákkal kapcsolatban. Jól tanultam, soha nem voltak problémáim, jogsim is lett egyből. Most viszont itt vagyok 20, majd' 21 évesen, és jövőre ha "vége" az egyetemnek nem tudom mihez kezdjek. Az a gond, hogy lehet nem fogom a 3 év alatt befejezni, mert vannak elmaradott vizsgáim. De még ha nem is volnának sem tudnám mitévő legyek mert egy alap nyelvszakkal nem könnyű elhelyezkedni, kisebb városban meg pláne.

Ha nem tudom elvégezni muszáj lesz dolgoznom itthon valami gyárba, de az számomra olyan mint egy börtön.

Van olyan, aki nem szeret tanulni, de legalább szó nélkül dolgozik. Sajnos én ilyen sem vagyok. Nem voltak bajaim a tanulással, de ez a szak nem is annyira érdekel, ergo nem is megy túl jól. Csak azért választottam mert nem volt más, és mindenképp tanulni szerettem volna, hogy ne rekedjek meg egy érettségivel.

Más mindenből meg tud élni mert jó az üzleti érzéke.

De engem sok olyan dolog érdekel, amibe jó is vagyok, amiből nem lehet megélni egyszerűen mert csak hobbinak alkalmasak.

Külföldre hiába megyek ki, ott sem lesz jobb egyedül, minden segítség nélkül, és ott sem olyan munkám lesz a semmiből, hogy hú de jó lesz.

Most már csak ezen rugózok, hogy mit csináljak, nincs már kedvem szórakozni, csajozni sem, semmilyen formában, hiába itt a nyár . Eddig nem cigiztem, nem ittam, még részeg sem voltam úgy igazán(!) épp ezután fog kisiklani az életem, és züllök el én is?

Ettől vagy egy nyomorult élettől még a halál is jobb volna esküszöm. A minap éjjel már az is eszembe jutott, hogy kiugrok a tizedikről és akkor meg van oldva minden, de még mindig reménykedem, hogy valami mégiscsak fog történni.



2018. júl. 16. 12:08
 1/7 Bius13 válasza:
Pályaválasztási tanácsadáson már voltál? Esetleg valamilyen OKJ az egyetem után?
2018. júl. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%
Ez csak hiszti, szedd össze magad!
2018. júl. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom hogy kapd össze magad és ne nyafogj. Gondolod végig, egészséges vagy, fiatal vagy, értelmes vagy, nincsenek nagy adósságaid, akkor tulajdonképpen mi bajod van? Tudod hányan cserélnének veled?

És igen, megélni általában munkából lehet, és más sem feltétlenül szórakozni jár be a munkahelyére. A legtöbb embernek a napi robot olyan mint börtön, ezzel sem vagy egyedül, ez már csak ilyen...

2018. júl. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
31%

Azzal, hogy másnak a te eseted könnyűnek tűnik, neked miért kéne annak lennie? Sosem értettem az ilyen embereket. Mindenki pontosan olyan feladatokkal találkozik szembe az életben, amik megoldásához az ő saját erőfeszítésre van szükség. Annyit már megtanultam az életben, hogy senki másnak nincs jobb élete, mint neked, bármilyen helyzetről is beszéljünk, és senki másnak nem lehetne olyan boldog élete, mint neked, ha megdolgozol érte, hiszen csak rólad van szó.


20 éves vagy, fiatal és hitetlen. Hitetlen vagy magaddal kapcsolatban. Tiszta hit nélkül pedig nem lehet sehová sem eljutni, mert amit a szemeddel nem látsz, azt mással kell nézned. Most nem vallásról beszélek, hanem bármiről, ami neked megnyugvást ad, erőt a mindennapokhoz, hogy jobb lesz, hogy jobb leszel, hogy igenis élni nagyszerű dolog.

Keress, olvass, kutass, járj, nézz, figyeld a világot. Tudd meg neked mi a szereped, mivel tehetnéd jobbá ezt a helyet, mi az amit másoknak adhatsz. Ha megvan már nincs semmi, ami megállíthatna, nincs senki, aki elvehetné a hited, csak az idő van, hogy be tudod-e befejezni.

Sok sikert az utadon!

2018. júl. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szerintem az utolsó látja a legtisztábban. Nem is értem miért gondolják azt többen, hogy nekem milyen jó életem lehet mikor elmondtam, hogy mennyi problémával küzdök. Lehet másnak, akinek több van ez semmiség, de nekem bőven elég ez is, ezeket sem tudom megoldani.

Az meg, hogy kevés a magamba vetett hitem arról én nem nagyon tehetek. Mindig is kishitű voltam, de eddig még jól alakult minden hiaba hitetlenül vágtam bele.

Nem találom a helyem sehol, ahol keresném ott meg rám nincs szükség. Vannak akik szinten ebben a hajóban eveznek, de valami őket mégis tudja motiválni, de engem mi motiváljon? Barátnőm nincs, az élet más területein sem vagyok/leszek sikeres. Akkor minek örüljek?

2018. júl. 16. 22:50
 6/7 A kérdező kommentje:

De engem nem érdekel más. Miért elégedjek meg a napi robot munkával? Miért ne akarjak többet? Az nyafogás, hogy nem minimálbérért akarok szenvedni egy életen át?

Viszont mégsem úgy alakult, hogy ettől biztosan megszabaduljak és lehet megis ez a sors vár rám?

Az olyan nagy bűn, hogy emiatt félek és nagyon bánt?

2018. júl. 16. 22:56
 7/7 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy nem jött át az üzenetem.

Amíg Te magad nem teremtesz semmit, aminek értelme legyen, addig nem lesz semmid, amibe kapaszkodhatnál. Senki nem fogja megadni neked. A kezdőlépést neked kell megtenned.

2018. júl. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!