Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem merem önmagam adni. Pedig...

Nem merem önmagam adni. Pedig legszívesebben kibújnék a mostani énemből. De félek az emberek véleményétől. Hogyan változhatnék?

Figyelt kérdés
Már sokat változtam sokkal magbiztosabb vagyok, de én az emberektől megörülök.Agyalok, hogy mit gondolnak rólam.Pedig legszívesebben nem törödnék velük, lennék az aki vagyok.Nem találom magam és félek a konkfliktus helyzetektől.hajj de szar érzés
2008. nov. 2. 00:00
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Akik nem érdekelnek, azoknak a véleménye se számítson. Az emberek szeressenek azért, aki/ami vagy, ne pedig egy álomképet szeressenek
2008. nov. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%

Sokan keresztül mennek ezen, mindenki keresi önmagát. Ilyenkor általában a kettő közt vagy, vagy leszel. Kicsit az aki most vagy és kicsit az aki lenni szeretnél. Idővel ez "beáll" és akkor minden rendben lesz.


Nem olyan könnyű önmagadnak lenni. Először keress olyan elfoglaltságokat, ahol ezt véghez tudod vinni. Járj olyan társaságba, amilyen szeretnél lenni, és ott már viselkedj is úgy, ha úgy ismernek meg sokkal könnyebb lesz.


Én is sokszor megkaptam azt, hogy "hú de megváltoztál. úristen mi van veled?" és inkább visszahúzódtam mert ilyenkor legszivesebben sírtam volna, rettenetes volt...

De aztán már csakazértis tettem amit én akartam. Akik szerint megváltoztam ma már elismernek, sőt még irigyek is rám :)) akik pedig így ismertek meg imádnak! Nem kell attól félned, hogy az új éned nem fog bejönni nekik. Aki pedig megbotránkozik azon, hogy változol az ugyan az maradt, és te csak mosolyogj rajta.


Remélem valamennyire érthető amit írtam. Még egy dolog: arra figyelj, hogy jó irányba változz. Reálisan nézd magad és ne menj rossz irányba.


szia

2008. nov. 2. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Egyszer hallottam, nem is tudom, hogy hol, de szerintem százszázalékosan így van, hogy "inkább kevesebben szeressenek azért, amilyen valójában vagy, mint többen azért, amilyen nem vagy" ... vagy valami ilyesmi :-)


És ha már tettek: "Irányítsd úgy az életed, hogy a halálos ágyadon ne azt bánd meg, amit megtettél, hanem azt, amit nem." Ergo ha bankot szeretnél rabolni, csak mert kedved van hozzá, kíváncsi vagy, hogy milyen, akkor hajrá. 5 év a 60-ból... bőven belefér :-D Persze csak viccelek.

2008. nov. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
25%
Jóóó, persze, most csak mondtam egy számot, élj 100 évig, de manapság...
2008. nov. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem fokozatosan is változtathatsz,és ha belejössz,akkor már más téren is könnyebben fog menni.
2008. nov. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%
Itt nem kaphatsz rendes, használható válaszokat, csak olyanokat, amiket a haverjaid is mondanának. Ha úgy gondolod, hogy változtatnod kéne, szerintem menj el egy szakemberhez, vagyis egy pszichológushoz. Ő tud majd segíteni, és ne aggódj, ha az első egy szemét alak, próbálkozz másiknál, kevés az ilyet. Általában ezért sem járnak az emberek pszichológushoz, pedig sokat tudnának segíteni mindenkin.
2008. nov. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az embernek egy élete van! Ha 60-70 évesen rájössz hogy elpocsékoltál egy életet akor már késő. Akkor tudja az ember jólérezni magát csak ha önmagát adja, azt teszi amit igazán szeretne. Ha önmagadat adod akkor azok fognak szeretni akik téged szeretnek, és nem azt akinek mutatod magad, és megtalálhatod az igaz barátokat. Elkell szánnod magad, de hosszútávon csak pozitívuma van annak ha önmagad vagy. Úgygondolom ez az életben az egyik legfontosabb dolog, h önmagad légy.
2010. febr. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!