Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan edzetem meg magam,...

Hogyan edzetem meg magam, hogy még legalább pár hónapot kibírjak a kibírhatatlan munkatárssal szemben ülve?

Figyelt kérdés

Szélsőséges az ember...

Elviselhetetlen.

Konkrétan az egyik személyiségzavar tüneteit mutatja.


Próbálom röviden:

Mindig neki van igaza (még a felettesei szavát se feltétlen fogadja el, maximum ezt nem az ő szemükbe mondja, hanem távozásuk után én hallgatom), nekem megjegyzéseket tesz, nemritkán kifejezetten bántóan (más is visszajelezte már ezt!), többször ki kellett sétálnom az irodából, mert mondta-mondta és mondta.

Iszonyúan merev, egy görcs az egész ember.

Ő azt hiszi magáról, ő a megtestesült tökéletesség.

Nagyon "stréber".

Már megmozdulni, levegőt venni, megszólalni nem merek vele szemben, mert megjegyzést tehet. Nagyon jól ért az egy-két szavas sértésekhez is.


Ugyanakkor nagyon buta, sokszor nem ért meg dolgokat, nem fogja fel. Akár munkáról, akár egyéb, nem szakmai témáról van szó, alap dolgokra visszakérdez, szinte arra is, hogy 1+1=2... de ő ezt nem érti...


A helyzet hétről-hétre rosszabb, én is ki vagyok rá éleződve, amikor buta, azzal szemben egyre türelmetlenebb vagyok, amikor bántó, azzal szemben egyre érzékenyebb. Nyilván ő is egyre kevésbé bír engem (legalábbis úgy tűnik).


Még pár hónapig semmi esély a különkerülésre. Maximum arra, hogy más is kerül az irodába mellénk - de erre se sok.


Tehát: hogyan edzem meg magam?



Ui: Ezeket a dolgait mások is így látják, mások is visszaigazolták, nemcsak én látom így...


2018. szept. 7. 18:56
 1/1 anonim válasza:

Nekem is volt egy ilyen főnököm...

Eleinte mindent magamra vettem, olyanokat mondott, h szerencsétlen,szőke eszű, semmit sem csinálok jól, mások előtt szídott le olyanokért h rossz helyre raktam egy poharat (coffee shopba dolgozom)

Aztán rájöttem ha nem válaszolok a sértéseire, vagy magyarúl, leszarom ezeket sokkal könnyebb. Legalábbis nekem, nem idegeskedek fel, hagyom ő őrjöngjön, de amióta nem kap választ és látja h nincs kivel kötekedjen, nem is nagyon kötekszik


Szóval, gondolkozz el, ha te békében vagy saját magaddal, és egyszerűen leszarod amit mond addig nincs baj


Valaki mondta, ha megsértődsz valaki kritikáján valószínűleg igaza van...

2018. okt. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!