Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Sok mindenhez értek, de...

Sok mindenhez értek, de semmihez nem eléggé? 17/l

Figyelt kérdés

Kb 15 éve rajzolok, az életem részévé vált. Jó vagyok benne, de tudom, hogy sosem leszek elég jó ahhoz, hogy több legyen mint szórakozás. Erre akkor jöttem rá amikor láttam több ember művét facen egy kreatív hobby csoportban. Bár az én alkotásaim szépek, színesek, élettel teliek és vidámak, kifejezőek, még szépek is, attól a szinttől akik a csoportban vannak rajzosok és és festők, olyan messze állok, mint apám attól, hogy a kopasz fején dús hajkorona nőjön amit a kocsiban a menetszél hátra tud fújni.


A véremben van a könyvek iránti szeretet és rajongás. Imádok írni. Ha tehetném, mert nagy vágyam már kisiskolás korom óta, hogy könyvet írhassak. Írok történeteket, az emberek érdekesnek találják. A probléma az, hogy remek sztorikat találok ki (mind fantasy, némi romantikával), ahogy a kinézeteket is én tervezem meg, rajzolom hozzájuk, viszont ez nem elég. Nem érzem elég jónak az írásaimat. Nem is elég jók. Nem érem el azt a szintet. A történet oké, hogy megvan, de azt több száz oldalon keresztül kellene betűkből szavakat, szavakból mondatokat, és sok mondatból egy egész könyvet alkotni, mindezt élvezhetően, tökéletesen, hogy akik olvassák, beleéljék magukat, kikapcsolódjanak, illetve izguljanak a szereplőkkel, oldalról oldalra lapozzanak, hogy megtudják a folytatást. Persze az ember mindig fejlődik. A régi írásaimat olvasva, mára mondhatni letagadhatnám, talán a fílinget leszámítva, de azóta sokkal jobb lettem szerintem, és mások szerint is - ami nem nagy csoda ha sokat írok + akkor kezdtem. Amikor még nem írtam, csak a fejemben találtam ki a történeteket és azokat kifejtettem a füzeteimben, akkor is imádtam az egészet. Imádom az általam kreált fantázia birodalmat ahol a történetben mindent én döntök el, vagyis olyan izgalmassá tehetem, amennyire csak szeretném/tudom.


Értek a tervezéshez (rajz), mint a ruhák vagy a plüssök, de megcsinálni nem tudom. Egy hónapig modelldivat iskolában voltam női szabó szakon. Gyorsan vége szakadt az el sem kezdődött pályafutásomnak, mert mint kiderült, nem az én világom a ruhák varrása. A plüssök egész jól mennek, szépek, aranyosak, igényesek, de akkor is csak plüssök.


Továbbiakat írhatnék, de a lényeg szerintem érthető.


Mit csináljak? Amit tanulok (szoc. gondozó és ápoló) az jól megy, de nem ez az álom munkám, és nem is lesz az soha, ahogy a masszírozás sem, pedig az is jól megy, azt is már több mint 13 éve csinálom.


Próbálok valamit keresni amiben örömömet lelem és később a hobbin kívül megélhetést is tudna biztosítani, ha mást nem, hozzátenne a keresetemhez, de akkor is legalább élvezném amit csinálok. A fentiek pedig mind szépek meg jók, de úgy érzem csak hobbi szinten maradnak.


Veletek is volt/van így? Mit gondoltok, találok valamit, vagy tegyek le erről? Én vagyok a hü*ye, hogy ezen gondolkodok?



2018. szept. 8. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
17 évesen még bármelyiket tökéletesre fejlesztheted, és jó lehetsz benne. Kezdj el olyat tanulni, ami érdekel, pl. rajzolás. Azt jól értem, hogy 2 éves korod óta rajzolsz, é és 4 éves korod óta masszírozol?
2018. szept. 14. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Próbálkozok. A rajzolást konkrétan tanulni sosem fogom, mármint iskola szinten, mert az úgy tudom, hogy nem menne. Ráadásul nem nekem való az, hogy olyat rajzoljak amit nem élvezek, csak azért tenném, mert azt mondták, mint például: csendélet.


Igen, jól érted. Bááár azért hozzá kell tennem, hogy anno sokkal inkább voltak firkák mintsem rajzok, de valahol el kellett kezdeni. :D A másik is igen. 4 éves korom óta masszírozok, bár akkoriban sokkal inkább szenvedtem, mintsem masszíroztam, mivel 90%-ban 10-en akárhány éves koromig leginkább apámat nyomkodtam, aki ugyebár férfi, és erős a testfelépítése, így kiskoromban néhány nyomkodás után az akkor apró kezeim és pálcika karjaim hamar belefáradtak abba, hogy egy tisztességes nyomást csináljak amit érez is a hátán, nem csak szúnyogcsípés. De ismétlem, valahol el kellett kezdeni. :'D

2018. szept. 14. 12:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Akiket faceen látsz hű de jól rajzolni, annyival jobbak mint te, hogy ők nem mondják, hogy sosem fogják iskolában tanulni a rajzot, hanem elmennek egy rajztanárhoz és gyakorolnak. Nincs ember, aki úgy születik, hogy tökéletesen rajzol. Aki ezt állítja magáról, az hazudik.

Mellesleg a te korodban teljesen oké, hogy nem tudod mit akarsz. Ha én ezek közül csak egyhez is értenék akár alapszinten is, vagy egy is érdekelne kicsit is megoldódna életem nagy kérdése: mihez kezdjek magammal 30 évesen? :D

2018. szept. 17. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Keresed önmagad s célod. Bennem 22évesen alakult ki mit szeretnék.


Az ötletek csak egy dolog, kivitelezés is fontos.


Hmm kommentelőnek pedig: Igen is az emberrel születik az adottság és arra elég fiatalon felfigyelnek az emberek. Alsó tagozatban olyan szinten rajzoltam, mint egy 15-18éves gyakorolgató ember.

Meg is mondta oszt.főm "művésznő lesz a leányzó".


Kezdetben a ceruza és a lap volt számomra, mint eszköz/alapanyag; mostanra szobrászat, szabás-varrás(ruhatervezőin tanultam, de én se éreztem azt "igen ez az ami kiteljesít"), 3D modellezés, grafika, fotó, kisebb barkácsolás...stb.


Mindenbe bele kóstoltam és rájöttem, mindet szeretem és rengeteg módon tudom kombinálni ezeket.


A rajzolás inkább már csak az ötleteim felvázolásához és érzelmeim kifejezésére használom. :)


Webshop-t szeretnék s jelenlegi cél 50 termék felmutatása.


Meg kell találnod azt, amihez/amikhez jobban értesz és bolti minőséget tudsz felmutatni.


Persze, ha munkaként szeretnéd.


Alkotóként olyat kell felmutatni, ami a mindennapi emberek számára nem csak "ez jópofa, de mit kezdjek vele", hanem "nah ez jó, használni is tudom vagy ajándékba adni".


Nyiss több irányba s keresd azokat amik mennek, tetszenek, kivitelezhető (nem pepecselős, hanem sorozatgyártásra is alkalmas pl szilikon negatív vagy körbe rajzolható sablonok - nekem müanyag lapokból vannak sablonjaim, nem szakadnak, nem áznak el és szépen körbe rajzolhatóak )


Velem most is megesett, hogy minden kusza lett a fejemben - ezt illusztrálom per pill rajzban kikapcsnak.


A tanácsadóm az első beszélgetésünkkor csak nézett mi mindenhez értek, de ő is csak akkor tud tanácsokkal ellátni, ha letisztítom gondolataim ezreit.


Gondolom a te agyad is olykor megtelik vagy valamit nem érzel egésznek önmagadban s nem tudod merre tovább.


Kb te is INTP-T személyiség típus lehetsz (szerintem, de nem biztos)


Picit túlzás mit hány éve csinálsz, az teljesen más, hogyha nem átlagosan alkotsz, mint korodbeliek.


Az egészségügyet nem javaslom, nem lesz időd s pokol tud lenni.


Exem ápoló, belét kidolgozza, ideje nem igen van s ez miatt rossz lelki állapotba került. (az egészségügyisek anyagok nélkül nem bírnák ki a mindennapokat, kevés az olyan aki nem alkohol vagy egyéb függő).


Ha gondolod küldök linket személyiség tesztről privibe, ha érdekel. :)

2018. szept. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az elmaradt, hogy 25 éves vagyok jelenleg s bevétel mellett azon kezdtem el dolgozni, amit említettem: hogy a webshopra minden tervezett dolgom/alkotásom meglegyen.

Tervben van pár szakma is, ha kellene papírt felmutatni.

2018. szept. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!