Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Feleslegesnek érzem magam,...

Feleslegesnek érzem magam, vajon tényleg az vagyok?

Figyelt kérdés

Kb. egy éve kezdődött ez (bár előtte se volt sokkal jobb): mindenhol úgy érzem én vagyok az x. kerék aki nem kéne oda, ha valakivel beszélgetek egyfolytában azon jár az eszem, hogy biztosan lenne jobb dolga is mint velem beszélgetni és csak azért nem hagy ott mert nem bunkó. Az osztályban én vagyok a legrosszabb tanuló és látom a szüleimen is, hogy ez bántja őket. A testvéreimmel nem tudok beszélgetni mert nincs közös témánk, a szüleim sem érdeklődnek semmi iránt. 18 évig hallgattam azt, hogy mikor lesz már egy barátnőm, most végre sikerült összejönnöm egy nagyon aranyos lánnyal de felőle sem érdeklődnek, vagy ha feljön esetleg témának akkor is látni hogy csak azért beszélnek róla mert kell...(vagy hogy kritizálják: anyám elkezdte nekem hajthatatlanul mondani, hogy miért nem hord magassarkút amikor sokkal nőiesebb lenne benne, és hiába mondtam neki, hogy nem szereti nekem meg tetszik így is, nem érdekelte, csak mondta a magáét)

A másik a barátnőm oldala: a családjával úgy-ahogy elvagyok, anyóspajtás annyira nem szívlelt az elején de mióta rájött, hogy magas vagyok és meg tudok javítani egy csomó dolgot náluk azóta furcsamód mindig kérdezi, hogy megyek e hozzájuk aznap...

Barátnőmmel is olyan kétes érzéseim vannak: érzem csók közben meg öleléskor, hogy szeret, de a viselkedése annyira nem adja vissza és kicsit olyan mintha egy élő játék lennék akihez tud bújni. Nem mesél semmi bensőségeset a napjairól csak azokat amiket bárkinek elmondhatna, nem dob fel ötleteket, hogy miket csináljunk. Lassan 4 hónapja vagyunk együtt de még egyszer sem mondta, hogy menjünk el ide-oda vagy csak nézzünk meg valakinél egy retkes filmet. Nincsenek eleresztve anyagilag meg hát én vagyok a fiú is, de jól esett volna az is hogyha csak egyszer azt mondja hogy hé te nyomorék gyere együnk meg egy pizzát, vagy egész nap nálunk robotoltál és igyál meg egy sört vagy egy kólát.. Van, hogy egész nap nem eszek csak egy szendvicset, mert iskolában vagyok utána meg náluk segítek és sokszor még az sem jut eszébe egyiküknek sem , hogy lehet hogy jól esne neki egy szendvics.


2018. nov. 22. 09:09
 1/1 anonim ***** válasza:

az a te bajod hogy az önsajnálat bűnébe estél. azt várod mindenkitől hogy sajnáljanak. a felnőttkor ott kezdődik, hogy ráébredsz, hogy senki nem fog soha sajnálni és törődni veled. vedd a saját kezedbe a dolgaid. pl. ne ríjjál hogy nem ettél csak egy szendvicset az iskolában, hanem reggel vásárolj magadnak kaját. ne pityeregjél hogy a barátnőd nem szervez programot, hanem szervezz te programot magatoknak. stbstb. vagy sírjál hogy milyen rossz neked életed végéig, de senki se fog megsajnálni és segíteni soha. a barátnőd pedig előbb utóbb ott fog hagyni, mert nem lesz kedve a besavanyodott képedet bámulni. szóval szedd össze magad és légy férfi és felnőtt. tegyél magadért, ne várj másoktól semmit.


"Nem láttam még vadat, mely szánná magát.

A madár fagyottan zuhan le az ágról,

de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát."

2018. nov. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!