Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy legyen önbizalmam? Mit...

Hogy legyen önbizalmam? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

20/F

Felvidékről származom. Máma feltettem hasonló kérdést.


A problémám a következő, hogy félénk vagyok, nem vagyok bátor. Jobban megy nekem az ismerkedés egy lánnyal interneten keresztül, csak néha némelyikek lányokkal is nehéz kommunikálni, mert unalmasak, vagy foglaltak. Élőben munkában megszólítok egy lányt, de aztán nem tudom, hogy hogyan tovább, hogyan tovább folytassam vele a beszélgetést. Pl. egy üzletben, koncerten nem volna merszem megszólítani akármilyen ismeretlen lányt, akit először meglátok, félek, hogy elutasít. Munkában megszólítok egy lányt, akit már ismerek ott, akivel már közösen dolgoztunk, idegen lányt nem tudnék megszólítani. Továbbá van itt egy probléma, amit nem tudom legyőzni az pedig az: hogy csinálok valamit, és látom, hogy körülöttem az embereknek ez nem tetszik, és aztán mégis úgy csinálom, hogy jó legyen nekik is, és ha nem úgy csinálom ahogy ők szeretnék picit lelkiismeret- furdalásom van. Aztán kellemetlennek érzem magam, hogy mit szólhatnak az emberek, mit gondolhatnak rólam stb.


Hamar feladom a harcot, nem tudok hogyan harcolni, néha azt érzem, reménytelen az egész. Szerintem nem vagyok csúnya srác. Próbálok segíteni embereken ha kérik a segítségemet, kedves vagyok. Néha vannak agresszív kitöréseim, de nem tudnék ártani senkinek, nem vagyok olyan férfi.



Vannak dolgok amik bántanak, mégpedig: —> szűz vagyok. Hiányzik a női test, hogy végre megtappintsam a női testet, hogy végre túl legyek rajta. Sokszor gondolkodtam azon, hogy lefizessek egy prostit, de aztán mégsem tettem meg.


—> Barátaim nincsenek. Régebben annyi barátom volt, és most nem maradt egy sem. Alapsuliból 2 emberrel beszélgetek 2-3x egy hónapban. Hívtam őket ki, hogy meginni valamit, de nem akarnak menni, inkább otthon nyomják számítógépet, én nem nyomom, csak a telefont. 2 igazi barátim voltak, és azok is cserbe hagytak.


—> Nincs elfoglaltságom, állandóan otthon vagyok: Nincs kivel kijárni bulizni, szórakozni, focimeccsekre járni, akármit csinálni, csak legyek elfoglalva. Unalmas az életem.



Szeretnék változást, de nem tudom hol kezdjem. Ez így tovább nem mehet. Kérlek adjatok tanácsokat, segítsetek kérlek. Köszönöm szépen.


2018. nov. 23. 19:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Olyan lányokon gyakorold az ismerkedést, akik csúnyák. Akkor majd nem félsz az elutasitástól, mert nincs tétje a dolognak. Meg kevesebben is szólitják le őket, ezért nem is hajtanak el azonnal, könnyebb velük szóba állni.
2018. nov. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ha nincs valamiben önbizalmam, akkor úgy teszek mintha lenne és ezt egy idő után elhiszem :)

Illetve bármitől is félsz kérdezd meg magadtól, hogy mi a legrosszabb ami történhet, pl. ha leszólítasz egy lányt és mondjuk lekoptat, akkor mi van? Nem dőlt össze a világ, ha ismeretlen úgyse találkoztok többet, el is felejtitek a dolgot, és ha egy ismeretlen elutasít azt ne vedd magadra mert nem is ismer, vagyis vagy nincs kedve ismerkedni vagy nem vagy külsőre az esete.

Nagyon fontos a kisugárzás ha önmagadat adod és megvan az egészséges öntudatod akkor a kisugárzásod is ezt mutatja, ezzel a megfelelő embereket magadhoz tudod vonzani.

Ismerkedés szempontjából meg legyen valami hobbid, amit szeretsz csinálni, akár sport, művészet vagy amit akarsz és csatlakozz egy klubhoz/szakkörhöz ahol hasonló érdeklődésű emberekkel tudsz talàlkozni, barátkozni. Nem szégyen egyedül menni ahogy az sem ha nincsenek igaz barátaid, jobb barátok nélkül mint hamisakkal. A megfelelő ember meg majd megjelenik az életedben, először magaddal legyél rendben. :)

2018. nov. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!