Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Még mindig nem találtam...

Még mindig nem találtam munkát, mindenhonnan egy rakat okkal elutasítottak már, Mi lehet az oka annak, hogy egyik pozícióra se vagyok alkalmas?

Figyelt kérdés

Amikkel próbálkoztam: Óvodai dajka (szakmám, pályakezdőség miatt küldtek el), bolti eladó, takarító, raktáros, betanított segédmunkás.

Nagyon lassú vagyok munkatempóban, viszont cserébe precízen dolgozom, igényes vagyok arra, amit csinálok, én úgy vagyok vele, hogy igénytelen munkához nem adom a nevem, mert céget képviselek ezzel a munkával, és a dolgozó munkája alapján ítélik meg a céget is. Eleve lassú vagyok, és így nem tudom, alkalmas lehetek-e egyáltalán bármire. Érettségivel rendelkezem, jó vagyok adatelemzésekben, szeretem a szöszmötölős feladatokat, de... ilyen munka úgy tűnik nincs. Mit tehetnék, hogy az önbizalmam ne menjen még lejjebb? Már ha van még lejjebbi szint ettől. Hogy találhatnék olyan pozíciót, amit meg is tudok csinálni, és nem kell hozzá legalább 3-5 éves tapasztalat? Teljesen el vagyok keseredve. Tetejébe még alacsony is vagyok, és utál a családom, mert egyáltalán vagyok. Nekik szeretnék segíteni azzal, hogy kilépek az életükből, mert sose akartak, csak becsúsztam, és ehhez stabil munkahely is kellene.



2019. jan. 3. 21:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Oké, rövid leszek.


1. Dajkának menj, nagyon kérlek!


2. Fogadd meg nagyon-nagyon titokban, hogy kb (KÁÁBÉÉ!!!) a fontos 50-75%-ot fogod kb (KÁÁBÉÉ!!!!) maradéktalanul elvégezni (itt nyilván a szerinted fontosról beszélünk)


3. Fogadd meg/el, hogy öt másodperc majdnem sok egy jó döntésre, és eközben az érzéseid a legjobb barátaid. Öt percet is szánhatsz rá persze, de soha ne felejtsd el az öt másodpercen bőven belüli intuícióidat! (Rohadt fontos amúgy) Felülbírálhatod az eredeti érzéseidet, de a lényeg, hogy véletlenül se téveszd szem elől őket!


4. Nem vagy lassú. Vannak szokásaid a részletekbe menőséggel. Jelzem: irgalmatlan könyvelő vagy könyvvizsgáló vagy "ünnepelt" ellenőr lennél. Ha nem vonz ilyesmi, "gyorsulhatsz" az "elég" fogalmának pontosításával. És akkor elég valami, amikor a gyakorlatban termékeny lesz vagy marad.


5. Ideális neked még: a kapun kifogásolható minőséget semmiképp ki nem engedő munkatárs, + bármi szakma, ami a "vizsgáló" szót tartalmazza, + bármi, amiben a becsület, a megbízhatóság, az igazság szeretete jól jutalmazásra kerül (nettó fél milla per hó kb a medián, és nagyon lehet több bizalmi melók esetén).


6. Boldog lehetsz már most. Boldog lehetsz, mert egészen biztosan találsz értelmes munkát jó jövedelemmel, amiben a konkrét zsenialitásodat (nem jöttél még rá??) kamatoztathatod. Ritka kincs vagy. Barátkozz meg a gondolattal! Tanuld meg hűen kommunikálni!

2019. jan. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, kedves kommentelő, nem tudom, ki vagy, de belőled több kéne, komolyan. Főleg ezen az oldalon.

Igen, ami számomra a mérce: becsületesség, igazságosság, igényesség, pontosság, precizitás. Még ha ez az idő rovására is megy. Eddigi életem során mindig csak bántást kaptam érte, te vagy az első, aki szerint kincs ez.

2019. jan. 3. 23:04
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Kincs ez, ha igaz. Azonban sokan azt GONDOLJÁK, hogy nagyon precízek és pontosak, de valójában messze nem annyira, mint az elvárt lenne.

Mindenesetre felvételi beszélgetéskor ne nagyon erőltesd, hogy te lassúnak érzed magad, mert onnantól kezdve esélyed nincs.

2019. jan. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ha interjún nem mondom, akkor utána úgyis kiderül próbanapon, kedves utolsó kommentelő. Hazudni meg eltitkolni így semmi értelme, csak magamat égetném vele :/
2019. jan. 17. 22:23
 5/12 anonim ***** válasza:

Bocs, bakker, de te vagy a HR-es? Vagy dolgozni akarsz?

Mert ha nem te vagy a HR-es, akkor nem a te dolgod eldönteni, megfelelsz-e. Nyújtod amit tudsz, és majd ők eldöntik, jó-e. Ugyanígy igaz erre is, hogy lehet, hogy te azt hiszed lassú vagy, ők meg látják benned a jó munkaerőt.

De ha te alapból úgy nyitsz, hogy "Jó napot, dolgozni szeretnék de egy fsz és egy rakás szerencsétlenség vagyok" - na így biztos nem találsz munkát.

2019. jan. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ohó, ez nem egészen így van, kedves utolsó. Hiába próbálok én jó oldalt mutatni, ha a próbaidőben úgyis megválnak tőlem, mert látják, hogy nem értek hozzá :/ Néha elgondolkodom ,hogy az ilyen hozzám hasonló ember minek is létezik :P Nem hasznos egyáltalán a társadalomnak.
2019. jan. 21. 18:42
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen, azt hiszem, igazad van.

Ilyen kißaszottul negatív lényekre nincs szüksége a kutyának sem.

2019. jan. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ha az őszinteség a szemedben negativitás, megvan rólad a véleményem. Én legalább beismerem hogy szarhoz se értek. Ennyi gerinc azért jutott még nekem is.
2019. jan. 22. 11:20
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha az álszerénységért vállveregetés járna, már az intenzíven ébrednél gipszkabátban. :D
2019. jan. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Ha az őszinteség a szemedben negativitás, megvan rólad a véleményem."

Nem látom az összefüggést. Az őszinteséget nagyra becsülöm, és biztos vagyok benne, hogy megvan a véleményed rólam. De minek a feltételes mód?


Tudod, az a baj, hogy most meg vagy sértődve, holott csak pont azt írtam, amit hallani akartál. Gyakorlatilag kiprovokáltad.

Ideje lenne eldöntened, mit akarsz: mártírkodni és játszani a szerencsétlen szarkupacot, vagy végre felnőttként viselkedni.

2019. jan. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!