Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan élvezzem az életet?...

Hogyan élvezzem az életet? Hogyan forduljon jobb felé az életem?

Figyelt kérdés

20/F

Felvidékről származom.

Nem is tudom, hogy hogyan kezdjem az egészet.


Úgy érzem, hogy nem élvezem eléggé az életet. Se barátok, se barátnő. Nem tudtam beilleszkedni az emberek közé, nem jártam el szórakozni, mert nem volt kivel, olyan osztálytársaim voltak az alapiskolában, hogy nem jártak sehova, mindig otthon voltak, most is otthon vannak, de hívtam őket ki, és hívom őket ki most is, de nem akarnak kijárni, csak otthon ülni a számítógép előtt. Szüleim máig azt kérdezik tőlem, hogy jó ez így nekem, hogy se barátok, se barátnő? Mondom piskosul nem jó ez így nekem, de mi a fenét tegyek érte? Hívom őket ki, nem jönnek. Hogy akkor legyen barátnőm. Mondom amikor volt rá lehetőség, hogy járjak ilyen olyan lánnyal, megakadályozták, hogy ha megpróbálok olyan lánnyal kikezdeni, mehetek hozzájuk költözni, 14-15 éves lehettem.


Most amikor felnőtté válltam, most már mindegy, hogy milyen barátnőm lesz, most már mindegy, most már nem szólnak beléje. Csakhogy most már meglehet sz_rni az egészet, ha már a legtöbb lányok csak k_r____k. Mindig problémám volt reálisan megszólítani egy lányt, mert féltem, hogy elutasít valamiért, hogy nem jövök be, vagy akármi, akkor inkább próbáltam az interneten ismerkedni. Elején jó is volt, lettek is belőle reális párkapcsolatok, de aztán 18 éves kortól olyan rossz időszak kezdett lenni, nem tudtam komunikációt kezdeni lányokkal, mert hogy túlsagosan csendes fiú voltam, igen, de a lányok is túlsagosan szótlanak voltak, nem volt velük miről beszélni, unalmasak voltak. De nem adtam fel, tovább próbálkozok.


Ami a barátokat illeti, volt 2 igazi barátom. 1. A falumból van, kicsi korunktól óta jártunk egymáshoz, játszani számítógépen, kerékpározni, meginni valamit a kocsmában, elbeszélgetni, jól esett. Ez is elmúlt, egy hülye dolog végett. A másik barátom az a középiskolában volt, egyben az osztálytársam is, benne is csalódnom kellett, és 3x is. Ez a mankós gyerek olyan volt mint az öcsém, igazán mint az öcsém. Senkinek nem mondtam el a bajaim, gondjaim, csak neki, amikor közeli barátok voltunk, segített, adott tancsokat, egyszóval jól esett, hogy van egy igazi barátom, csakhogy ez a barátság is véget ért. Azóta is csak csalódások értek.


Ami az álmokat illeti: Vannak álmaim, minden embernek vannak álmai, vágyai. Pici gyerek koromban mindig olyan szerettem volna lenni, mint a többi gyerek, szaggatott nadrágban járni, kivágni mind a kettő oldalról a hajamat, úgy öltözködni, mint soha még nem öltözködtem. Azt mondták a szüleim, hogy SOHA nem leszek olyan mint ők. Nos de senki nem is mondta, hogy olyan leszek mint ők, de lehetek jobb náluk. Elkezdtem járni diákmunkába, vettem magamnak drága Iphone SE-t, 400€-ért. Hogy nem-i sajnálom érte a pénzt, mondom picit igen, de már nagyon vágytam Iphone-ra. Akkor az egész pénzem elfogyott, maradt néhány € a számlámon. Azóta is nagyon óvatos vagyok azzal, hogy mit veszek mennyiért, mert erre tanítottak a szüleim, hogy a pénzt meg kell becsülni, és én soha nem becsültem meg a pénzt, de most már szó szerint félek akármire is költeni a pénzt.

Amiket az álmokat illeti, voltunk néhányszor kirándulni Magyarországon, nem mondom, de ez az időszak is elmúlt sajnos. Szüleim nagy rajongók a Republic-nak, majdnem minden koncerten ott vannak, megvannak őrülve értük, hogy miért nem megyek velük kikapcsolódni, mondom egyszer-kétszer hallottam őket, meguntam, nem tudom elengedni magam, nekem is vannak más kedvenceim. Igen, én is el szeretnék járni a kedvenc előadóim koncertjére, de nincs kivel, egyedül menyjek? Hiszen elvesznék a világban, nem tudnék létesülni. Továbbá, egyszer voltam Rómában kirándulni, fantasztikus nagy élmény volt számomra, elfejeltettem gondjaim, bajaim, egyszóval élveztem azt, hogy végre látom a világot. Fürdöttem a tengerben, fantasztikusan jól éreztem magamot, ministráns találkozó volt ez. Tovább, szeretnék magamnak igazi barátokat szerezni, eljárni kocsmába meginni egy üdítőitalt, dumálni. Szeretnék magamnak barátnőt is, hogy végre legyek boldog, végre veszítsem el a szüzességemet (nem arra kell a lány, hogy vegye el a szüzességemet, de ez is bánt nagyon, hogy még szűz vagyok), de arra kell a lány, hogy végre boldog legyek, legyen hosszútávú komoly kapcsolatom. Lehet most néhányan azt fogjátok mondani, hogy milyen féreg vagyok, szemtelen. Nem vagyok az. Nem szexre kell egy barátnő, ha annyira kellene a szexre egy nő, akkor lefizetek egy prostit, de nem teszem meg egyenlőre, míg hiszek benne, hogy megtalálom az igazit, hogy még léteznek normális lányok. Továbbá, szeretnék magamnak barátokat szerezni. De hogyan?

Szeretnék eljutni egy Real Madrid futballmérkőzésre, és repülőn utazni el oda. Érdeklődtem már ez után, hogy FOCITOUR-ral elmenni erre a mérkőzésre. Vannak nektek ezzel kapcsolatban tapasztalaitok? Voltatok FOCITOUR-ral futballmérkőzésen? Mi a véleményetek? Továbbá szeretnék magamnak jó fizető munkát, főleg egészség legyen, boldogság, és szeretet. A legnagyobb vágyam az, hogy lehessek végre boldog valahányra egy lánnyal, akivel hosszútávú kapcsolat lesz belőle, legyen egészség, szeretet.



Hol kezdjem a változást? Hosszú lett amit leírtam, de léccives próbáljatok tanácsokat adni. Pszihológusnál voltam, de kiváncsi lennék a ti véleményetekre, és a pszihológus nem sokat segített. Köszi a válaszokat, tanácsokat.


2019. jan. 5. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne pszichológushoz menj hanem a trópusokra új életteret keresni. Ne várd azt hogy itt Kelet-Európában beszélgetni fognak az emberek mondjuk arról hogyan legyenek modern rabszolgák. Hitel adóssággal, a vele járó röghöz kötéssel és sorolhatnám. Itt is akad ráérős, de nagyon ritka. Például egyik tanyasi rokonom önellátó és számlái sincsenek, még a vezetékes villanyát is napelemekre cserélte. De ha reggel 8-kor összefutok vele egyik falu főutcáján akkor 18 órakor még tuti hogy ott beszélgetünk. Ennek városi változata az hogy már az is szenzáció ha 20 másodperces kérdést feltehetek valakinek, addig rá szoktak érni.
2019. jan. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Nagyon rendes fiú/férfi vagy De amíg a szüleid korlátoznak,nem tudsz érvényesülni. Nagyon sok lány csak álmodozik ilyen fiúról mint te, szedd össze magad keress új társaságot ,nagyon sok lehetőség van,.

És igaz sok rossz ért téged de én szeretnék olyan életet mint a tied. Fogadd el magad ...

Próbálkozz, nagyon sok a lehetőség. L

2019. jan. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
15:48: Nagyon jó ezt hallani. De mi a fenét kezdjek magammal? Ez így tovább nem mehet
2019. jan. 5. 16:09
 4/6 anonim válasza:
Akár a neten keresztül is tudsz ismerkedni, barátokat találni, de pl vannak tanfolyamok veled egykorúakkal, meg ha utazni akarsz tedd meg ott is sok a lehetőség, lehet épp ott leszel szerelmes. 1voltam
2019. jan. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

14:04: Nem értelek most.


15:48: És talán az a gond, hogy túlsagosan nagyon rendes srác vagyok, segítőkész, kedves másokhoz. Milyen társaságot keressek magamnak? Hogyan próbálkozzak?


16:42: Igen, tudok ismerkedni neten, új ismeretségeket keresni, nem adom fel, de már néha azt érzem, hogy süllyedek. Írogatok egy lánnyal, szeretném, hogy ez az irogatás valahova vezessen, hogy legyünk barátok, és idővel majd kialakul. De ha nem írogatunk rendszeresen, így az egész csevegés unalmas. Természetesen próbálkozok több lánynál ezt, nem csak egy lánynál. Nagyon nehéz, ne akarj az én világomban lenni. Nem mondom, hogy nagyon rossz életem van, sőtt, a szüleim mellett jobb életem nem is lehetett volna. Sokat köszönhetek nekik, ha néha goromba is vagyok hozzájuk. Nincsenek se barátaim, se barátnőm, azt érzem, hogy mindenki csak levegőnek néz, SZERETNÉK A KÖZÉPPONTBAN LENNI! Azért szeretnék a középpontban lenni, hogy eltudhassak valakivel beszélgetni, egyszóval elengedni magamot. Kell a változás. Ha tudnám az idegen nyelvet, és lenne sok pénzem, kimennék külföldre egy kis időre kiszellősztetni a fejem, biztos sokat segítene ez. Hiába van meg nekem mindenem, ha nem vagyok boldog legbelül. Én társra vágyom, barátnőre, hogy végre legyek boldog valakivel, érezzem azt a fantasztikus érzést, hogy újra szerelmes vagyok. Egyszóval nehéz ezt elmagyarázni mit érzek, magány. :/ Mond nektek ez valamit? :/ Senkinek nem beszélem ki magam, igazán senkinek, magamban folytok mindent. Múlthéten beszéltem a nénémmel, és látta rajtam, hogy szomorú vagyok, el voltam keseredve, kérdi tőlem, hogy mi a bajom. Mondjam, hogy boldogtalan vagyok, vágyom lányra? Nem mondtam neki semmit. Úgysem tudna rajtam segíteni, és már NAGY CSOMÓT éreztem a torkomban, azt gondoltam, hogy elsírom magam, de nem tettem, anyukám mindig arra bíztatott amikor depressziós voltam régebben 5 évvel ezelőtt körülbelül, nem szabad sírni, nem szabad, de néha tényleg előjön, érzek egy nagy csomót a torkomban, és úgy kisírnám magam, de nem tudom, egyszóval érzékeny vagyok, de nem tudom magam kisírni, és talán ekkor lazulnák meg, ha kisírnám magam, mert vannak néha olyan napjaim, hogy jáj azt gondolom, hogy FELADOM, de nem szabad, kell próbálkozni, és én próbálkozom, még ha nem is tudom mennyire nehéz. Találkoztam igazán mindeféle emberekkel. A legnagyobb fájdalom az, hogy csalódni a legjobb barátodban, akiben bíztál, hittél benne, kihasznált a végtelenségik, és erre tessék. Nem mindenki érdemli meg a segítséget, nem minden ember. Csak tudjátok mitől félek? A Karmától, hogy visszacsap nekem az élet. Eleget bűntet engem az Isten, hogy nincsenek barátaim, se barátnőm, de próbálok mindenkinek segíteni ahogy csak tudok, ha látom, hogy normális, és nem csak kihasznál.


Van egy ismerősöm, aki hív engemet, hogy menyjek fősulira, hogy aztán jövőre mehetek vele/velük Amerikába dolgozni, az iskolából. Ilyen létezik? És ha úgy döntök amikor visszajövök Amerikából, hogy habbaagyom a fősulit? Azt lehet? Tudom, hogy kicseszés, de ha van ilyen lehetőség az iskolából kimenni külföldre dolgozni, ők megfizetik a szállást, az utat, nekem csak az ennivalót, innivalót kellene fizetnem, ez megérné? Csak ott a gond, hogy én nem tudok idegen nyelvet, pedig bele is mennék.


Csak tudod kedves válaszoló, hogy szerelmes lenni: Hiszek még ebben, de reális életben ez még lehetséges? Vegyük úgy, a legtöbb lány, szexet kínál. Így ezzel nincs is semmi gond, mivel szűz vagyok, szexre jó lenne, de vegyük most a másik lapot. Léteznek még a mai világban normális lányok? Úgy értem ezt most, hogy nem nézik le a másikat, nem csinálnak belőle hülyét? Azt érzem, hogy a legtöbb lány, csak a külsőre néz, vagy hogy milyen a szerszámja, de nem arra, hogy mi van legbelül a fiúnak, milyen a szíve, milyen is valójában. Volt nekem nem egyszer ilyen eset, hogy ráírtam egy lányra Badoo-n, és azt mondta: bocs, nem vagy az én típusú férfi, akit én keresek. Oké, nem vagyunk egyformák, ez természetes, nekem is vannak álomnők, amilyenre vágyom, de a legfontosabb az, hogy normális legyen, legyen vele miről beszélgetni, értsük egymást, ez a legfontosabb. El kéne valahová mennem elengedni magamot, mert így csak tönkre fogok menni, hiába erős vagyok, de ez se jó, hogy senkivel nem osztom el a problémáimat, bajaimat, nem ölelek meg senkit, ami iszonyatosan hiányzik, az ölelés, az fantasztikus érzés, és talán ez itt a gond, ez itt a hiány, hogy nem komunikálok emberekkel mi is van nekem legbelül. Nem hagyom el magam, de értetek engem remélem, aki már átélt hasonló helyzetet amit én, vagy jelenleg ugyanúgy él, akkor megérti, hogy miről is beszélek.

2019. jan. 5. 18:57
 6/6 anonim válasza:
Változtass magadon, először is keress munkát, költözz el othonról.A legtöbb rendes lányt észre se veszitek, és ez a baj,megértem hogy elhagyott a legjobb barátod de, ha otthon nyafogsz ,semmivel lépsz előrébb, 20éves vagy, iratkozz be délutáni elfoglaltságokra,vagy menj el bulizni ott is azert vannak rendes lányok csak figyelni kell .Külföldön nagyon sok a munka nyelvtudás nélkül szállással ,csak az ételt meg az odautat kellene fizetned ,meg a tömegközlekedést ,a barátom is kint van és ugyan így ott él ,
2019. jan. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!