Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy tudnék jó kedvűbb lenni,...

Hogy tudnék jó kedvűbb lenni, többet nevetni?

Figyelt kérdés
Nem találom a dolgokat viccesnek, és pesszimista is vagyok a felfogásom alapja a "nem érdekel". Már vagy 2 éve próbálok változtatni, nem ment eddig.

2013. jan. 25. 19:33
 1/3 anonim válasza:
100%

Hát a kabaréműsorokat nem írnám fel receptre, azokon inkább sírni lehet.

Ami nekem bevált: filmnézés: vígjátékot, sok animációsat, és olyat aminek jó a vége - az külön jó, ha van valaki akivel közösen tudod nézni. E mellett én kihagyom a híradásokat, se tévéből se rádióból nem szólhat nálunk híradó, pláne nem este.

Ami fontos, egy másfajta gondolkodásmód elsajátítása, ez persze idő, de egyszer el kell kezdeni. Van tanfolyam is, ami nekem nagy lökést adott anno, bár nem olyan olcsó, de jó befektetés. Szorgalom és kitartás kell hozzá, de nekem nagyon bevált. Nem azt mondom, hogy a nap 24 órájában vigyorgok, de könnyebben kirángatom magam a depresszív lelkiállapotból.

Ja és még valami: egy-két baráti kapcsolatom már hátráltatott ebben, ezért én kicsit megritkítottam az ismerőseim, barátaim körét is.

2013. jan. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Híradót én sem nézek, mivel abban csak a rossz hülyeségek mennek, ami nem nagyon érdekel.. Lényegében arra rájöttem magamtól, hogy manapság egy átlagos ember körülményei a sok negatív hülyeséget nyomja belé. Meg a pénz, de most nem ez a lényeg. Amiket mondtál jók, bár tanfolyamra nem igazán költenék most. (Főleg nem ám 14 évesen) Baráti köreim. Hát. Az iskolában a köröm szinte a hülyéskedés felső foka. Kitört üvegek, tejszínhabos tanári budik, óra közepén evés, aztán mikor ránk szól azt mondjuk Ne ijezgess mert eszek és megfulladok, szóval vannak hülyeségek XD Meg édesapám aki nagyon durván lehordott mindig és támogatás 0. De ő elment már rég, (külföldre dolgozni, még velünk van) Film nézés az van bőven. Valahogy felfogom hogy vicces, de a fapofa megmarad. Azzal meg nincs gond hogy ha valami rossz történik velem, akkor jön a nem érdekel pesszimistaság. :D Szóval köszönöm a választ.
2013. jan. 25. 21:09
 3/3 anonim válasza:

Kérdésed és a suliban zajló események leírása alapján idősebbnek gondolnálak, hány éves vagy? 20 év alatt 2 év nagy idő (2 éve próbálsz változtatni), ilyenkor még többet változik az ember.

Nem akarom a szüleidet bántani, de attól hogy valakinek van gyereke, nem biztos hogy elég érett/felelősségteljes, illetve hogy túl tud-e nőni a saját korlátain.

Egy kis kitérő: Én hosszú évekkel ezelőtt voltam iskolában, akkor még a tanároknak nem hogy visszaszóltunk volna, de nem merészeltünk volna olyan hangnemben, stílusban kommunikálni a tanerővel, mint mostanság szokás. Nem félelemből, hanem olyan tiszteletből, amit ő vívott ki magának. Szóval a mai iskolai viszonyok miatt mindkét fél felelős. Ezt csak azért írom, mert nekem anno volt 1-2 tanárom aki nagyon sokat segített feldolgozni ezeket a hangulatokat azzal, hogy könyveket ajánlottak. Én meg mindig is szerettem olvasni.

A tanfolyam csak egy út a sok közül, hogy kikerülj flegmatikus állapotból, a neten rengeteg előadás, könyv kering önismeretről, gondolkodásmód-változtatásról, stb. Az egyedüli szűrő Te magad vagy, mi az amit jelenleg be tudsz fogadni.

Egyébként az ember lelki beállítottsága egy meghatározó tényező, amit azért finomítani lehet.

2013. jan. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!