Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van még aki 18 éves lesz és...

Van még aki 18 éves lesz és úgy érzi felesleges minden?

Figyelt kérdés

úgy értem, akinek még sose voltak igaz barátai se barátnője (vagy barátja ha lányok is válaszolnak)

semmit nem sikerült elérni, unalmas semmi az élet sehogy nem jön össze semmi stb stb.. Kíváncsi vagyok hányan vagyunk. Pár nap van 18 ig ami még csak jobban elkeserít engem is, főleg hogy nem lesz mellettem senki, így nem is érdekel ez a születésnapom se.

Valaki hasonló helyzetbe? :P



#születésnap #élet #elvesztegetett idő #megány #18életév #dipressön:)
2019. jan. 18. 23:58
 1/8 2*Sü ***** válasza:
100%

> Kíváncsi vagyok hányan vagyunk.


Gyanítom, hogy rengetegen. Valahogy ez a tizenéveseknél jellemző látásmód. Most is, régen is az volt.


> még sose voltak igaz barátai se barátnője


Azt gondoltam 18 évesen, hogy vannak igazi barátaim. Barátnőm is 18 évesen lett, de 17 évesen én is reménytelennek éreztem a helyzetet ilyen téren. De aztán máshogy lett. Az élet egyik legfőbb tanulsága: idővel minden egészen máshogy lesz. Pl. a barátok elveszítése később jelentkezett, de idővel ez is másképp lett, lettek ujjak.


> semmit nem sikerült elérni


Semmit nem is kell elérni 18 éves korodig. Oké, azért nem árt, ha megtanulsz írni olvasni, de ahogy látom hellyel-közzel, helyesírási hibákkal ugyan, de valamennyire megy. Ismertem olyan lányt, aki szakmunkásképzőt végzett, mert akkor az tűnt jónak. Aztán huszonpár évesen estin leérettségizett, majd annyira belejött a tanulásba, hogy levelezőn elvégzett egy főiskolát is. 18 éves vagy, alig pár éve van valódi tudatos működésed, számodra minden fatálisnak tűnik. Semmi nem az. Az idő telik, minden pótolható, minden elrontható és minden javítható. Ismerek olyan embert, aki 6 év után mászott vissza a normális életbe, munkája van, albérlete, párja. Nem nevezném gazdagnak, de ezerszer elégedettebb a helyzetével, mint egy átlagos ember.


> unalmas semmi az élet


Rajtad áll, hogy megtöltsd valamivel, ami számodra érdekes. Találd meg, mi az.


> sehogy nem jön össze semmi


Ha nem jött össze, próbáld újra, aztán újra. Ha sokadszorra nem megy, akkor mérd fel, jó célt választottál-e, tűzz ki olyan célt, amit képes vagy elérni, de nem könnyű elérni. Sajnos ennek a megfejtése is rád marad, az élethez nem lehet receptet adni, de lehet, hogy amit ma kudarcnak élsz meg, az még válhat a hasznodra is akár.


> nem lesz mellettem senki


Ez azért rajtad is múlik. Ismerkedj, keress barátokat! Ne a neten, az nem annyira működik, maximum úgy, ha egy offline közösséghez online léped át a kaput. Próbálj keresni valami olyan hobbit, elfoglaltságot, ami közösségi jellegű. Mit tudom én, menj el táncolni, vagy sakkozni, vagy túrázni, vagy tai chizni, vagy valami beszélgető estre. Egyrészt találhatsz ott olyan embereket, aki később a barátod, vagy akár a párod lehet, másrészt mindjárt nem lesz unalmas semmi az életed.

2019. jan. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 2*Sü ***** válasza:
* Javítás: Ismerek olyan embert, aki 6 év hajléktalanság után mászott vissza a normális életbe, munkája van, albérlete, párja.
2019. jan. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát igen, ez igaz, csak van pár dolog amiről el vagyok késve. például sose élveztem semmit, nem volt kivel. A másik, normálisa barátnőt szeretnék, aki még nem pasizgatott nem tömegribiskedik (hiányos öltözék smink insta stb tudom ez korombelitől furának hangzik, de hányok az ilyenektől) szóval érted.. Sose mentem el sehova, a bulizgatós dolgokat is elitélem de nem is ilyesmire gondoltam, csak úgy nem tudom fiatalon elmenni valakivel valahova, nem cska itthon ülni egész nap, de nincs is kivel elmenni és nem is tudok meglenni emberek között, egyszerűen rosszul érzem magam, nem bírnám ki, iskolába se jártam utolsó pár évet magántanulóként húztam le, szóval esélyem se lett volna. Szóval ilyesmikre gondolok.. De a legfontosabb ezek közül a barátnős téma, mert tudom hogy egy olyan lány amilyet elképzelek magamnak az Mindent megoldana, lenne miért felkelni lenne értelme az életemnek, de hiába mondanak mást a véleményem nem változik. Ennyi év egyedüllét és szeretethiány után szerintem nem csoda ha az mindent megoldana nálam :/ Persze attól bulizni még nem mennék :D

köszi a válaszodat amúgy

2019. jan. 19. 00:42
 4/8 anonim válasza:
Váltanod kell egy realistább-pozitiv látásmódba, mert így nehéz lesz változni.
2019. jan. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Menjel egy örömlányhoz kezdésnek,hátha utána jobb kedved lesz.És egy dolgot máris lehúzhatsz a listádról amiket nem tettél meg.
2019. jan. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utolsó, azt hozzá kell tennem hogy a kis sminkelt haspólós pucsító lányoktól is hányok, nem hogy egy "örömlánytól" :D Ha nekem fizetnének se mennék el. Nekem bőven elég lenne egy lány, de az egy életre. Csak még nem sikerült megismernem visszahúzódó magánakvaló lányt akit érdekelnék :D

Szóval köszi, de ilyen áron inkább a halál :/

2019. jan. 19. 14:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Legyen pozitívabb a gondolkodásmódod!

Olyan nincs, hogy semmit se értél el! Ha már valaki írni tud rögtön elért valamit.

Fogsz még élni eleget ahhoz, hogy megtaláld azt a személyt akiben örömödet leled!


És akár jó lesz születésnapod akár nem, én boldog születésnapot kívánok neked!


Élvezd az életet! :)

2019. jan. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy utolsó, de szerintem én vagyok az egyetlen aki a 18-at szánalomba unalmasan magányosan fogja tölteni. Sőt, meg sem tartom.. Végülis, minek? Azért köszi!
2019. jan. 22. 00:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!