Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tegyem helyre a dolgaimat?

Hogyan tegyem helyre a dolgaimat?

Figyelt kérdés
Nagyon sok dolog történt velem mostanában ami miatt teljes kavar lett az egész életem. Otthagytam az egyetemet a vége előtt mert nem bírtam, hiába volt kevés hátra. Úgy éreztem itt a vége, ha tovább csinálom rámegyek. Viszont most itt vagyok egy érettségivel és olyan munkát kezdtem el amit nem szeretek, többre tartom magamat és tudom hogy képes vagyok másra is. Viszont fogalmam sincs hogyan kezdjem el. Külföldre lenne lehetőségem kimenni, viszont munka mellett önállóan nyelvet tanulni nem tudom hogyan kellene. Eléggé magam alatt vagyok, úgy érzem értéktelen az életem. Tudnátok segíteni?

2019. febr. 15. 22:44
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne próbálnánk.


Először is lásd be, h te vagy a felelős az életedért. Ha te bekormányoztad magad egy szituációba, ki is tudod onnan kormányozni magad. Ki más tehetné ezt meg helyetted?


Másodszor mit is tanultál az 1etemen? Van vmi -megélhetési szempontból értem- lehetőség arra, h az eddigi tanulmányaidra támaszkodj? H-h a felsőoktatást majdnem végig tudtad csinálni nyelvtudás nélkül? 1általán nem beszélsz semmilyen idegen nyelven, vagy csak nem beszélsz elég jól?


Amire neked most szükséged van, az az ún. time and space management. Meg kell tudnod beosztani az időd úgy, hogy mindenre jusson, ami neked fontos a hosszú távú céljaid elérésében. Ennek megtámogatásaként -javaslom- átmenetileg olyan munkát keress, ami nem terhel meg a szükségesnél jobban. Ha ügyesen csinálod, jut idő akár nyelvtanulásra is.


Biztos, h meghaladja a képességeidet az 1etem befejezése?


Végezetül megnyugtatlak, mindenki volt már maga alatt, és -ha nem erősítesz rá minden nap- neked is el fog múlni.

2019. febr. 16. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!