Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hova tegyem a személyes...

Hova tegyem a személyes dolgaimat, ha anya mindent átkutat?

Figyelt kérdés

Egyszerűen utálom, hogy ezt csinálja.

Régebben vezettem álomnaplót, de mindig féltem, hogy elolvassa, ezért abbahagytam.

Rengeteg vázlatot rajzolok, mindegyik elvan dugva ide-oda, de nemszeretem, hogy különvan.

Már rengetegszer szóltam neki, hogy hagyja békén a cuccaimat, de semmit sem ért:(



2015. szept. 5. 12:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%
Inkább vegyél neki valamit, amivel elfoglalja magát. Már egészen olcsón is lehet kapni.
2015. szept. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, hogy mit tudnék neki venni.
2015. szept. 5. 12:57
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

én csináltattam egy kulccsal zárható fiók részt az első diákmelós pénzemből. így ha volt valami amit nem akartam,hogy meglássanak,oda tettem.

persze nem voltak titkos cuccaim,de naplót én se szívesen hagytam elől.

ez egy jó megoldás lehet.

vagy hogy komolyan leülsz vele beszélgetni,hogy miért csinálja ezt,miért nem hagy neked ennyi prviát szférát,hogy nem nézegeti őket. ha szeretnéd a vázlatokat megmutatni neki,úgyis meg fogod

2015. szept. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Vezess naplót a gépeden, jelszóval védve. Vagy a neten, lehetőleg úgy, hogy ne tudjon róla. Nekem van egy olyan gmailes címem, amiről senki nem tud - még a párom sem. Ott írom googledocsban azokat a dolgokat, amik senkire nem tartoznak. Természetesen szigorúan inkognitóablakban. Így ha keresni akarja valaki ezeket a dolgaim, akkor se fogja megtalálni. Mert nem csak a jelszó védi őket, hanem az is, hogy senki nem tudja, hova kell beírni a jelszót.

A vázlatokra ez sajna nem megoldás, azokkal nem tudom, mit kezdhetnél. Egy kulcsos napló esetleg? Egyébként miért nem láthatja őket?

2015. szept. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Álomnaplómba is rajzolok, ezért ez a gépes megoldás se jó, de azért köszönöm.

Nem szeretném senkinek megmutatni, addig legalábbis, ameddig nincs kész. Álomnaplót pedig soha.

2015. szept. 5. 13:25
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Kis fémláda lakattal.
2015. szept. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is csak egy kis zárható szekrényke, láda jöhet szóba, az a tuti... Gondolom, csak nem törné fel...
2015. szept. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 gublug ***** válasza:

A kis kulcsos széf jó ötlet.

Sajnos vannak ilyet ostoba emberek, akik nem értik meg a szép szót. Többnyire tanulatlan, egyszerű emberek, unják magukat. Többnyire. Meg aztán lehet h hiányzol neki, és a holmid közt kutatva közelebb érzi magát hozzád.

Csak éppen a ragaszkodás nem odatartozást jelent.

2015. szept. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Crisopher ***** válasza:
100%

Anyukád viselkedése túlmegy egy határon, sajnos erről leszokni nem fog, de adok neked egy tippet.

Veszel magadnak szemescsavarokat (ilyenek: [link] ), és szépen beteszed akár egy fiókba, akár egy szekrénybe (akár többe) a cuccaidat, amit nem kéne, hogy anyád lásson. És akkor most jön a trükk. Körülírva tudom csak elmagyarázni. Van egy fiókos szekrény. Fiók egyik oldalára becsavarod a szemescsavart (előtte elő kell fúrni, nem tudom az ilyen munka mennyire fekszik neked), és a szekrény oldalába pedig becsavarsz egy másikat. Tehát úgy, hogy amikor a fiók csukva van, akkor a két szemescsavaron lévő lyuk pontosan egymással szemben van, egymástól körülbelül fél centire. Majd pedig veszel szépen egy lakatot, és átdugod a két szemescsavar lyukján, a kulcsot pedig magadnál hordod. Ezt akár több szekrényen is meg lehet csinálni. Természetesen használhatsz egyéb barkács megoldásokat, de ennél olcsóbban nem jössz ki.

Mondjuk én simán felszerelnék egy kulcsos zárat, de én amúgy is szeretek ilyen munkákat csinálni, na mindegy, zárójel bezárva.

A módszer előnye, hogy nem kell sokat költened, és anyukád garantáltan nem fogja tudni kivenni a cuccaidat, legalábbis ahhoz el kéne törni a fát.

Hátránya, hogy ezzel gyakorlatilag rongálod a bútort, és az esztétikai képét nagyban rombolod vele: mondjuk úgy, nem túl elegáns megoldás. És arra is kell figyelned, hogy milyen hosszú a szemescsavar, nehogy keresztülfúrj a bútor oldalán.

2015. szept. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm 9-es, nagyjából megértettem.

Szerintem befogok szerezni egy zárható ládát, vagy ilyesmit. Hol vehetek ilyet?

2015. szept. 6. 12:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!