Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi legyen a bérmanevem?

Mi legyen a bérmanevem?

Figyelt kérdés
Most fogok bérmálkozni és nem tudom mi legyen a nevem. Tudom nem fontos igazából de ha már ezt a nevet én választhatod ki szeretném ha valami olyan lenne ami igazán tetszik és a jelentése is és kicsit modernebb nem mint pl Mária ami elég sok embernek. Olyanokat mondjatok légyszi amit biztosan lehet választani

2019. márc. 10. 22:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%

A bérmanév választása, mint sok minden más, beállítottság kérdése is, de íme néhány példának okaáért:


BLANKA

Germánból latinosodott név. J.: fényes, ragyogó. Rokon név: Bianka. Védőszent: Blanka, spanyol királylány, francia királynő, IX. Szent Lajos francia király anyja; ennek kiskorúsága idején, majd kereszteshadjárata alatt ő kormányozta az országot (+1252). Ü.: dec. 1.


CINTIA

Görög mitológiai név, Artemisz istennő mellékneve. J.: Künthosz (latinosan: Cynthus) hegyén született. Védőszent: Artemius. L. az Artemisz és az Artemízia név rovatában! Ü.: jún. 6., ill. okt. 20.


CSENGE*

Ómagyar név, bizonytalan eredetű. Védőszent: Árpádházi Boldog Kinga. L. ott! Ü.: júl. 24.


ENID

Kelta-angol eredetű név. J.: élet, lélek. Védőszent: Vitalina (a latin vita=élet szóból). L. a Vitália név rovatában! Ü.: aug. 13. és dec. 13.


FATIMA

Arab eredetű név. J.: az emlőtől elválasztott (?). A portugáliai Fatima helység a Boldogságos Szűz jelenései (1917) révén vált nevezetessé. Rokon név: Fatime. Védőszent a Boldogságos Szűz Mária, a

névnap pedig az ő fatimai jelenésének napjai: máj. 13. és okt. 13.


KATA

A Katalin név magyar rövidülése. A továbbiakat l. ott! Más védőszent: Ricci Szent Katalin (Catharina), domonkos apáca, a noviciák

mestere és főnöknő, stigmatizált az itáliai Pratóban; a szenvedések hősies elviselésével és bölcsességgel tűnt ki (+1590). Ü.: febr. 2. és 13.


KÍRA

Görög eredetű szláv név. A görög szótő jelentése: úr, uralkodó (vö. Cirill). Védőszent: Cyra, az 5. században kemény önmegtagadó életet folytató remete asszony. Ü.: aug. 3.


MÍRA

Latin eredetű név. J.: csodálatos. Egyúttal a Mirabella (l. lejjebb) becézője. Rokon név még: Mirella. Védőszent: Mirus, aki a Comói-tó (Itália) mellett remetéskedett (az idő ismeretlen). Ü.: máj.10. L. még a Mirabella név rovatában említett védőszenteket!


NÓRA

Az Eleonóra név becéző rövidülése. A továbbiakat l. ott! E rövidülésből való rokon név: Norina


ODETT

A germán Oda (=birtokos nő) név francia kicsinyítőképzős

származéka. Védőszent: Oda, özvegy, a mai Belgium területén jótékonykodott (+634 e.). Ü.: okt. 23. Vagy: Boldog Oda, német leány; a kor szokása szerint szülei jegyezték el; amikor az esküvőn a pap felkérdezte, hallgatott; utóbb premontrei apáca lett (+1180). Ü.: ápr.20.


És ez csak néhány, de ha többet is szeretnél tudni, úgy a hivatkozás:


[link]

2019. márc. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%
Béla
2019. márc. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%
Akela, Koppány, Dzsingisz Kán
2019. márc. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
29%
Csubakka
2019. márc. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
14%
Viktória :)
2019. márc. 16. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Lyézu$, $zűz Márilya, $zentŁéŁek, esetleg még a Pᣠ@postoŁ.
2019. márc. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

#1-es vagyok.

A minap valaki kiírta a következő kérdést az oldalra:


"Ha az oldal látogatottsága sokszorosára emelkedne az jó lenne?

Aki tényleg tudja hogy jó lenne-e légyszi az írjon"


Erre a kérdésre "poccok nevű felhasználó válasza:

Attól függ mi célból; a kérdésre válaszolnának (akkor igen) vagy megnőne a trollok száma (akkor nem)."


A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.


"Másik válaszadó, még mindig az előző kérdésre:

Ha a pezsgés azt jelentené, hogy sok értelmes kérdés születne, melyre értelmes válaszok érkeznének és a pontozást rendeltetésszerűen végeznék, fennmaradna;"


Nos, én az általad feltett kérdésre válaszoltam, melyet értelemszerűen a legjobb szándékom és tudásom, valamint az összegyűjtött információk szerint tettem. A kérdésed kifejtéséből - idézem: "nem mint pl Mária" -, arra következtettem, hogy lány vagy, ezért írtam lányneveket, "amelyeket biztosan lehet választani". Ehhez képest a válaszom 26 %-ban ítéltetett hasznosnak. Ám olyanok, mint Csubakka, Dzsingisz Kán, ők 100 %-ban hasznos választ adtak.


Az én kérdésem most már csak annyi, hogy a Te kérdésed vajon mire vonatkozott, mennyire gondoltad ezt komoly kérdésnek, vagy kategóriát tévesztettél - legalábbis a pontozás alapján -, de akkor a "HUMOR" kategóriába kellett volna kiírni, és úgy én is tudtam volna ilyen értelmetlen válaszokat adni, mint példának okáért: Csubakka. Írhattam volna, hogy legyél Malacka, vagy Baltazár, vagy Balfék.

Ezt a választ igazából nem Neked szánom, hanem azoknak, akik ezt az oldalt a saját maguk "jaj, de nagyon jól szórakoztam, és micsoda sziporka választ adtam" célból, és a ráérő idejük elütésére használják.

2019. márc. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
22%
A lepontozás a vallási agymosásnak szólt. A hülyék megérdemlik a gúnyt.
2019. márc. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%
Az egyes ember vallásbeli elkötelezettségéhez senkinek semmi köze nincs. Aki egy adott esetben jól és helyesen feltett kérdésre jó és helyes választ ad, azt mások puszta iróniából, vagy másnak vélt meggyőződésük alapján ne pontozzanak le. Magam sem teszek ilyet. Válaszomat nem vallási agymosás hatására, pusztán a tanulmányaim során elsajátított ismereteim alapján írtam. Ez vajon gúnyt érdemel? Mert ha igen, úgy eléggé nagy slamasztikában vagyunk.
2019. márc. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem, nem vagyunk. A vallás, és annak minden velejárója gúny tárgya kell, hogy legyen.
2019. márc. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!