Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan mászak ki ebből?...

Hogyan mászak ki ebből? Öngyilkos akarok lenni.

Figyelt kérdés
Még általános iskolában a diákok, tanárok utálták engem. Sikerült demotiválniuk, ami által a tanulmányi eredményeim nem voltak a legjobbak (kegyelem 2-es voltam). Most középiskolában vagyok, de az általánosban ért sérelmeim (tanárok, diákok egyaránt bántottak. A szüleimnek nem mertem szólni) megmaradtak bennem. Most ott tartok hogy nem merek iskolába járni, ugyanis minden reggel azon streszelek, hogy ma hogyan fognak belém kötni. Összegyűlt a 250+ óra hiányzás ezáltal biztos az év ismétlés, ami nem is lenne baj, de mivel már betöltötem a 16. élet évemet, nem kötelesek jövőre engedni, hogy az iskolába járjak. Ha nem jövőre nem járhatók oda, nem tudom mit kezdjek magammal. Mivel a jegyeim rosszak voltak sehova nem fognak felvenni, max gyűjtő iskolába, de ott 2 napig élném túl, ugyanis visszahúzódó típus vagyok, akit szeretnek kiszemelni. A családom 100-150 ezer forint bevételt fog elveszteni, ugyanis megvonnyák az adókedvezményt tőlem, és mivel nem egy gazdag családból származom éhezni fogunk. Dolgozni sehova nem fognak felvenni, mert csak a 8 általános iskolai végzetségel rendelkezem. Ezt hogyan lehetne megoldani? Már napok óta az öngyilkoságon gondolkozom.

2019. márc. 31. 21:10
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Nem biztos az évismétlés, ha így is van elég jegyed, akkor semmi gond. Ha nincs elég jegyed, akkor pedig osztályozó vizsgát kell tenned minden tantárgyból.

Szóval az a lényeg, hogy tanulj!

16 éves vagy, előtted az élet!


Kerhetsz segítséget egyébként anonim módon, van diákoknak telefonos és chat segítség is.

Nem szégyen segítséget kérni.


Tudom könnyű ezt mondani, nekem a fiamat terrorizálták a suliban, két évbe telt, míg felül tudott kerekedni a bantalmazókon. Már az is előre lépés, ha nem veszed fel a bántalmazást, csinálj úgy, mint ha ég sem hallanád, ne foglalkozz velük, így egy idő után nem leszel érdekes nekik.


A neten van egy csomó írás, keress rá a bullying és az iskolai bántalmazás temakörre.

2019. márc. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Van ám másik iskola is az országban!
2019. márc. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs elég jegyem, és gyakorlati óráim is vannak amiből nem tudnak vizsgáztatni.

Bocsánat, de ezt nem írtam hozzá.

2019. márc. 31. 22:26
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagylevegő és beszélj az igazgatóval. Mondj el neki mindent és azt is hogy szeretnéd elvégezni az iskolát. Nem árt ha a szüleid is tudják mi a baj
2019. márc. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezért nem kell hiányozni a suliból,és akkor nem lesz ez. Viseld a következményeket,és ne legyél gyáva.
2019. ápr. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tedd amit a 4-es irt, mindenkepp
2019. ápr. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Beszélj az iskoláddal,hidd el nem akarnak rosszat egy gyereknek sem.. volt hasonló osztálytársam, ruhát és kaját is kapott valamennyit, hátha tudnak a te esetedre is megoldást.
2019. ápr. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Harcolj magadért! Olyan nincs, hogy visszabújsz a csigaházadba 16 évesen.
2019. ápr. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ekkora nyomorult féreg szüleid vannak, hogy minden szarért engedélyt kell kérned?!

NE hagyd magad elnyomni!

2019. ápr. 6. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!