Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Egész életemben féltem a...

Leiyla kérdése:

Egész életemben féltem a változásoktól még ha az a javamat szolgálta is. Hogyan győzhetném le az ezirányú félelmeimet?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 29. 08:42
 1/3 anonim ***** válasza:
A komfortzónád tágításával. Ismerős a helyzet, édesanyám ilyen. Próbálj minél több "nemszeretem" dolgot csinálni, de csak apró lépésekben. Pl anyukám félt elmenni ugatós kutyák mellett, mert eldöntötte hogy utálja őket. Utált fizetni a kasszánál, fizessek én. Annyira beszűkült a kis világa, hogy inkább évekig tette tönkre az egészségét egy xar munkahelyen, mint hogy lépjen onnan. Sok apró dologra ráveszem amit utál vagy fél tőle. Év elején felmondott.
2019. ápr. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Muszáj tudatosítani magadban, hogy semmi sem állandó. Ez nekem is komoly gondokat okozott. Vágyunk a biztonságra, a változás pedig bizonytalanságot hoz, amiben lehet rossz is.


Azonban ha van már egyfajta belső magabiztosságunk, azaz sok mindennel bírkóztunk már meg, nem félünk annyira a változástól többé, mert nem árthat nekünk. Feltaláljuk magunkat benne.


Van egy keleti mese erről.

Egy királylány arra kért egy bölcset, hogy véssen bele a gyűrűjébe egyetlen szót - ami mértékletességre inti, amikor jól megy a sora, de vígaszt nyújt a bajban is.


A bölcs néhány hét múlva visszaküldte a gyűrűt. A következő állt benne: "Elmúlik"

2019. máj. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2019. máj. 7. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!