Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mással is előfordult már...

Valkaiss kérdése:

Mással is előfordult már ilyen? Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Szóval 24 évese sajnos már vannak olyan nagyszüleim, akik nem élnek. És egy jó barátom is meghalt. Egyikőjük 1, másik 4 a harmadik már 8 éve.

Elég sokszor eszembe jutnak persze és néha előfordul, hogy eszembe jut valamelyikőjük, az agyamat ahhoz tudnám hasonlítani, mikor a számítógépen pörög a homokóra, loading..... és eltart egy pár másodpercig mire realizálom, hogy meghalt. Már elfogadtam, nem friss az élmény, boldogan gondolok vissza rájuk. Mert olyanról is hallottam már, hogy hirtelen valaki nem tudja befogadni a sokk miatt az infót. De én ilyenkor ismételgetem magamban, hogy meghalt meghalt de pár másodpercig egyszerűen nem értem. Viszont a dédim halála viszonylag friss, vele nem volt ilyen élményem.

Ez valami pszichológiai dolog lehet?


2019. máj. 28. 21:15
 1/1 bodnar edit ***** válasza:
Tudod, én nem vagyok pchihológus, de szerintem, ez normális dolog! Hiszen szeretted őket, az életed részei voltak, és most hiányoznak, azok a részek üresen maradtak, amit itt hagytak! De hidd el, újra töltődik majd az az üres rész, új emlékekkel, barátokkal, ismerősökkel. Sajnos el kell fogadnunk, nem élünk örökké, sőt hamarabb is meghalhatunk, legyen egy baleset, vagy váratlan betegség! Igen erre nem vagyunk felkészülve, hiába az agyunk tudja ezt, mégis váratlanul érnek minket ezek a hatások, és akkor fordul elő. hogy többször mondanunk kell saját magunknak, meghaltak, nincsenek többé! Fájó emlék és űr marad utánuk, és nem felejtünk! De egy nap rádöbbensz majd, örökké gyászolni sem lehet, tovább kell lépni, hiszen az élet megy tovább! Azt tudnod kell, a kedves emlék beágyazódik a szívedbe, és ott örökké élni fog, soha nem felejtődik. Nekem is pl. 2-3 éves koromban halt meg a nagymamám! Nagyon szerettem, és az utolsó emlékem róla, hogy feküdt az ágyban én körülötte játszottam. A következő, megkaptuk a táviratot, apa nagyon sírt, rögtön vonatra ültünk és elutaztunk. Ott az udvaron körbeállva sírtak én szaladgáltam, rászóltak, de aztán azt mondták, hagyd csak gyerek. Majd a temetésen láttam a nagyit a koporsóban, és azt is amikor leengedték a földbe!Aztán anyáék hazautaztak, engem pár napra ott hagytak. A nagynénémmel voltam együtt amikor is azt kérdeztem másnap, a nagyi mikor jön haza? Ő azt mondta nem jön! Mikor 3-szor is megkérdeztem, mellém ült és azt mondta, Editke értsd meg a nagyi soha többé nem jön haza, mert meghalt! Én zokogásban törtem ki, és akkor fogtam fel mi a halál! Látod ez máig így bennem van, szerettem a nagyit, és ő is nagyon szeretett! Bennem él amíg én is élek, mert bizony hamarosan 63 éves leszek! Te is emlékezni fogsz, és ez így helyes, hiszen nem lépted át őket, meggyászoltad, kétkedtél, de hamarosan te is rá döbbensz, soha többé nem jönnek vissza! Te továbbra is ápold az emléküket, és keress új barátokat, élményeket, ehhez kívánok neked sok erőt! Edit
2019. jún. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!