Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan legyel olyan, amilyen...

Attila.@21 kérdése:

Hogyan legyel olyan, amilyen lenni szeretnék?

Figyelt kérdés

Hónapokkal ezelők nagyon keveset beszéltem, amit hála istennek leküzdöttem. A jelenlegi célom, hogy eladhatóvá tegyem mavam, mivel apám rám szeretné hagyni a családi vállalkozás, de nem érzem magamon, hogy megfelelnék erre. Egy árusnak véleményem szerint elkell adja magát a vásárlóknak, hogy azok visszajáró vendégek legyenek. De mivel gyenge a humorérzékem is, szerintem ez nehezen menne nekem. A vicceimen általában nem sokan nevetnek; ha nevetnek is rajta, akkor úgy veszem észre, hogy nagyon erőltetett. Szeretnék sokkal lazább, beszédesebb, viccesebb és elsősorban talpraesett, belevaló és nagydumás lenni.

A másik probléma nagyobb az előzőnél. Pár emberen kivül senkivel se tudok beszélgetni családon belül se. Ez lenne a másik tulajdonság, amin változtatni akarok.. szerintem összetett dolog amit itt leirtam..

Röviden: szeretnék eszes, vicces, belevaló és sokoldalú lenni.

Nagyon szépen megköszönném, ha segitenétek nekem tanácsokkal.



#18/fiú
2019. jún. 21. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Az egyéniség nem tanulható...Ha te nem vagy olyan mint apád akkor egyszerűen nem vagy olyan. Másban kell meglelned az utadat és csak egyedül te tudhatod mit akarsz elérni, akármilyen céget akarnak rád hagyni, ha te pl fodrász akarsz lenni mert azt szereted akkor az leszel és kész. Ne akarjál túl buzgón megfelelni mindenkinek.
2019. jún. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Megfelelni sose akartam senkinek az elveim miatt. Szimplán megakarok változni. Nem egy olyan siker sztorit hallottam, ami ilyen változást produkált. Biztos van valami módszer, amivel elérhetem ezt.
2019. jún. 21. 19:12
 3/7 A kérdező kommentje:
A magánéletem is sokkal egyszerűbb lenne. Jobban menne az ismerkedés és lehetne pár kapcsolatom.
2019. jún. 21. 19:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Szóval önfejlesztés? eszes:Olvass sokat különböző témákban.Műveltebb leszel,és bővül a szókincsed. vicces:Ez nagyobbrészt az előadás módján múlik,vö. stand-uposok.Gyakorlással fejleszthető.

belevaló:Önbizalom.A sikerélményekből táplálkozik. sokoldalú:Képeztesd magad.

2019. jún. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm ;) valamint, azt szeretném fejleszteni, hogy az egyes helyzetekben a legjobb döntéseket hozzam! És azt, hogy jó ötleteim legyenek. Véleményem szerint nem vagyok egy reménytelen eset, csak a gyerekkorom miatt vagyok, mert kiskoromban a nevelőapám nem foglalkozott velem, de anyu nem engedett sehova és nem tudtam emiatt kibontakozni még. Mióta anyu meghalt :( és apunál vayok azóta vannak céljaim, de hosszú út áll még elöttem
2019. jún. 22. 00:20
 6/7 anonim ***** válasza:
legjobb döntések:Legfeljebb mérlegelni tudsz,hogy mi lenne a legjobb,nem láthatsz a jövőbe.Ezért fontos az önbizalom,akármi lesz a következmény képes leszel megbirkózni vele. jó ötletek:Erre nincs recept.
2019. jún. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! 🙏🏾
2019. jún. 22. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!