Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nagyon nehéz munka a könyvelés...

Nagyon nehéz munka a könyvelés? Aki annak tanul/tanult vagy már az nehéz ezt a szakmát kitanulni? Van olyan tantárgy amiből elég jó kell lenni ahoz hogy könyvelő legyél?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!!

2016. aug. 1. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet viszonyítani, hogy nehéz vagy sem, mert nekem könyvelőként pl nehéz a jogi vonalat érintő munka. Kitartás és monotonitás tűrés azért jól jön hozzá, és szerintem a folyamatos tanulási képesség és fejlődés is elengedhetetlen.

Maga a könyvelés megtanulható, de nem úgy hogy leülök bemagolom és pont, hanem folyamatosan lehet és kell tanulni. Szerintem egy rendszerszemlélet sem árt ha van, könnyebben boldogul az ember. Azt tudd azért, hogy ebben a szakmában nincs olyan hogy 8-tól 16-ig munka, ha határidő van akkor nincs este, éjszaka, hétvége, legalábbis ha saját cégben dolgozol. (de mondjuk ez minden más területre is igaz).


Ha van még kérdésed írj, igyekszem értelmesen válaszolni rá.

2016. aug. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Én látom a könyvelőnkön hogy nagyon monoton munka, mikor egy nap a 190-ig számlát iktatja, aztán nekiáll a szállítókat rendezni...
2016. aug. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Na, első, össze kellene állnunk, mert én meg jogban vagyok jó, meg adózásban. Plusz tb-béres, munkaügyes alapom van, ami kevés könyvelőnek, és a számviteli részét szeretem kevésbé :)


2: hát ezért nem mindegy, hol könyvel valaki és milyen jellegű a munkája, egycéges sose lennék, dögunalom.

2016. aug. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az "egycéges" könyvelőnek elegendő az adó-, tb-, stb. törvényekből csak arra az egy cégre vonatkozó §-okat ismerni, és figyelni, mikor változik benne valami.


Aki "több céges" könyvelő irodán dolgozik, annak gyakorlatilag az össze törvény, összes §-át ismernie kell, és naponta figyelnie, hogy hol-mi változott, mert csak ebben az esetben lesz naprakész tudása.

2016. aug. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#3-as jogban vagy jó, az mit jelent? Ilyen irányú végzettséged is van?
2016. aug. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Maga a könyvelés nem nehéz, de jól csinálni, az nem kis munka.


Minden munka megtanulható, én úgy könyveltem évekig, hogy soha nem tanultam azt. Ezért is merem állítani, hogy megtanulható.


Gazdaságis voltam egy cégnél, ahol könyvelés, bér, tb. munkaügy, építésügy, hulladékgazdálkodás volt a feladatom. Apránként rakódott rám, 30 évig csináltam.

Jelenleg teljesen más vonalon dolgozom, ugyanis belefáradtam az állandó törvények, rendeletek olvasásába, értelmezésébe, alkalmazásába. Igazán ez az, amitől kikészül egy könyvelő. A könyvelés alapjai "stabilak", az állandóan változó jogszabályi környezet az, ami nagyon nehézzé teszi a munkájukat. Amíg évi 16 db Magyar Közlöny jelenik csak meg, addig szeretni való a dolog, de amikor évi 200 körüli ez a szám, akkor joggal kerülget minden könyvelőt a hányinger.


Teljesen egyet értek azzal, hogy rendszerszemlélet nem árt ehhez a munkához, mert előre látni kell, hogy egy gazdasági esemény milyen módon, és hol hat a cég életére.

2016. aug. 3. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Még az lenne a kérdésem hogy milyen iskolába menjek? Szakközépbe vagy Gimnáziumba és utána egy OKJ képzés?
2016. aug. 6. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!