Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A könyvelő szakmához jó kell...

A könyvelő szakmához jó kell hogy legyél matekból? Mert könyvelő szeretnék lenni de nem a matek az erősségem. És letudná valaki írni hogy mennyi a fizetés?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat!

2016. jún. 12. 18:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%

Tudod, mit csinál a könyvelő?

SZÁMOL! :-)


Reggeltől estig számokkal, rendeletekkel, adó jogszabályokkal és szám.géppel dolgozik.


Ha nem a matek az erősséged, akkor felejtsd el és keress olyan szakmát, ami érdekel is.

2016. jún. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%

"Mert könyvelő szeretnék lenni de nem a matek az erősségem."


...


Mintha valaki építésznek akar menni de nem szeret rajzolni.

2016. jún. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%

Én könyvelő vagyok, és matek érettségim sincs. Eü szakközépben a fizika volt kötelező...

Rohadtul nulla matek kell hozzá, szorzás, osztás, ha foglalkozol elemzéssel is, néha gyököt kell vonnod, és csókolom. Mindent megold a program, számológép...

2016. jún. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%

"Én könyvelő vagyok, és matek érettségim sincs....

Rohadtul nulla matek kell hozzá, szorzás, osztás, ha foglalkozol elemzéssel is, néha gyököt kell vonnod,"


Hát én erre nem lennék büszke, hogy még érettségim sincs matekból könyvelő létemre... Most már tudom, miért olyan nehéz egy normális könyvelőt találni :D


És igen, hiába húztátok le a 2.-ik válaszolót, akkor is igaza van: egy könyvelő egész nap számokkal dolgozik - ha valaki nem szereti a matekot és úgy akar könyvelő lenni, az igenis olyan, mintha építész akarna lenni, de nem szeret rajzolni. Óóó, igen tudom, nem is kell, majd a számítógép megoldja!!! :D (de igen, egy jó építésznek kell tudnia rajzolni is)


A kérdezőnek meg azt üzenem, hogy csak a fizetés miatt ne legyen könyvelő. Még egyszer leírom: olyan szakmát keress, amit szeretsz is csinálni, ami érdekel.

2016. jún. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Jó, majd elásom magam, hogy eü szakközépbe jártam... 18 éve könyvelek, soha nem volt egy ügyfelemnek se gondja. Szerintem gőzötök nincs arról, mi egy könyvelő munkája.
2016. jún. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem szeretni a matekot, és szeretni a számokat bámulni könyvelőként nagyon nem ugyanaz. Persze, ha úgy nem szereted a matekot, hogy irtózol a számoktól akkor hagyd. De matematikailag nem nehéz amúgy, 4 alapművelet és kész. Szerencsére ennél többről szól a szakma.
2016. jún. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 delusion ***** válasza:
67%

Az egyszerű, "mezei" könyvvitelhez a matematikából 95%-ban a négy alapműveletet kell alkalmazni.


Ehhez elsősorban nem az szükségeltetik, hogy valaki jó legyen matematikából, hanem inkább az, hogy jól tűrje a monotonitást (nyilván a gyakorlatról beszélek itt).


Nyilván mindenki tudna olyan cégeket mondani, amelyek számára az olyan területek, mint az üzemgazdaságtan, termelésmenedzsment, valószínűségszámítás stb. kifejezetten releváns, és itt előfordulhatnak meredekebb dolgok, de ezekkel egy egyszerű könyvelő, akinek tényleg javarészt a könyvek vezetése a feladata, nem fog találkozni.


(Különösen úgy nem, hogy ma már elég komoly számítástechnikai háttér van a számvitelhez.)

2016. jún. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

Azért oszlassunk el egy tévhitet, a könyvelők nem számolnak, legalábbis nem fejben deriválnak :)

Számokkal dolgoznak és nem maga a matek az ami ehhez a szakmához kell.

10-ből 8 könyvelő a 14+58-at is számológéppel adja össze és nem mert nem tud számolni!

Az egész számvitelhez egy adott rendszerszemélelt kell, az hogy tudj abban a rendszerben gondolkodni, átlásd, anélkül nem megy, ehhez viszont a matek kell, vagy legalábbis sokat segít.


Egyébként könyvelőként az egyik ügyfelem mondta, hogy jó könyvelő nincs csak bátor... megfontolandó ;)

2016. jún. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

Miért, én mit írtam?


"Reggeltől estig számokkal, rendeletekkel, adó jogszabályokkal és szám.géppel dolgozik."


Aztán mégsem hasznos a válaszom... Pedig utána egy csomóan leírják, hogy a számítógéppel meg a számológéppel dolgozik.

Igen, meg azt is írtam, hogy számol, csak azt mosolygó jellel, de mindegy, belefáradtam már abba, hogy mindig minden mondatomat, írásjelemet megmagyarázzam, mert mindig van valaki, aki beleköt :-(


És akkor most már leírom a véleményemet is: erősen azt gondolom, hogy a kérdező CSAK A PÉNZ MIATT akar könyvelő lenni , ráadásul annyira érdekli a kérdése, hogy vissza sem nézett azóta.

2016. jún. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Igenis visszanéztem amiket írtak válaszokat és mégegyszer köszönöm de én nem a pénz miatt szeretném ezt a szakmát csak megkérdeztem mert kiváncsi voltam.És láttam írta valaki hogy hogy ha nem szeretem a matekot akkor felejtsem el ezt a szakmát.A kérdésemben én azt írtam hogy a "matek nem az erősségem" és ez alatt nem azt értem hogy nem szeretem a matekot,igaz nem a kedvenc tantárgyam de nem is utálom,és ha valaki kérdezné hármas vagyok matekból. :)

2016. jún. 13. 10:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!