Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tényleg ennyit változna az...

Tényleg ennyit változna az ember személyisége fiatalon?

Figyelt kérdés

A családom nagyrésze rasszista, még a párom is. Alig ismerek olyat, aki elfogadná a melegeket. Mindenki meg akar felelni a társadalmi normáknak. Ha valaki kicsit kitűnik a tömegből azt már egyből lenézik, bár leginkább ez a magyaroknál jellemző. Szóval a családi körülmények miatt eddig én is elítéltem az ilyen "más" embereket, viszont pár hónapja kezdek megváltozni. Kiderült egyik ismimről akivel jóban vagyok, hogy leszbikus. Akkor kezdtem el agyalni ezen az egészen. Erre rátesz még a két példaképem Miley Cyrus és Lady Gaga. Mind a kettő nagyon vagány és elfogadják a másságot. Kezdem én is úgy érezni, hogy mindenki azt csinál amit akar, egy a lényeg, hogy szeressük a testünket és boldogok legyünk ebben az elcs.szett világban. Ez az egész változás a fejemben kb egy év alatt zajlott le. Szerintetek fog még változni a világnézetem, vagy itt ennyiben meg is fogok állni?

22L



2019. júl. 2. 16:35
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Most nézem, hogy véletlen a párkapcsolati problémákhoz tettem a kérdést. Na bakker... :D sry
2019. júl. 2. 16:37
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Magyarozás, melegezés, eléggé szélsőbal politikai hirdetésnek tűnik a kérdés... Egyébként a "meleg" szót férfiakra használják, nőkre meg a "leszbikus" szót.
2019. júl. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%

A fejlődés folyamatos, a sebessége változó.


Ez mindenkire igaz.:)


6 éve még napi rendszerességgel kábítószereztem, most már nem is dohányzom.

2019. júl. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%

Ez nem a személyiséged változását jelzi! Valószínűleg mindig is nyitott és elfogadó voltál, csak nem volt alkalmad kibontakozni, mert meg akartál felelni a környezeted elvárásainak.

Az ember személyisége akkor bontakozik ki igazán, amikor kikerül a családi fészekből, saját lábára áll, ettől megjön az önbizalma ahhoz, hogy önmaga legyen. Sajnos sokan a családi véleménydiktatúrából egyenesen átkerülnek a párjuk véleménydiktatúrájába. Ezért jó, ha huszonévesen van pár független éved, megtalálni a saját utad.

2019. júl. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#2

Megragadtad a lényeget grat. Ebben semmi politika nincs.

2019. júl. 2. 16:46
 6/12 anonim válasza:
57%
A 4-es vagyok. Annyit még hozzáfűznék, hogy a "magyarozás" nekem sem szimpatikus. Amit írsz, abszolút nem magyar vonás. Itthon is vannak nagyon elfogadó emberek, meg olyanok is, akik már átesnek a ló túloldalára, és a melegeket tekintik istennek és különlegesnek, el vannak ájulva tőlük. Pedig attól, hogy más a szexuális identitásuk, ugyanúgy vannak köztük jó és rossz arcok, mint a heterók között. Szóval azt is kerüld, hogy valakit különbnek tarts csak azért mert más.
2019. júl. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#4

Már ketten élünk a párommal és így hogy nem vagyok kitéve ennyire a családom által diktált normáknak, végre úgy érzem kezdek önmagam lenni. Nem tudom, hogy ilyen voltam-e eddig, mert volt egy korszakom mikor eléggé rasszista voltam és utáltam a melegeket, de ez mára teljesen eltűnt mióta a saját utamat járom.

2019. júl. 2. 16:49
 8/12 A kérdező kommentje:
A magyarozást nem fejtettem ki, de mint ahogy mondani szokás a magyarok mindig mindenkit megbánulnak meg megnéznek. Akármennyire szeretek magyar lenni ez sajnos tényleg igaz ránk. Rengeteg külföldön (főként Londonban) élő magyartól hallottam, hogy odakint nincs ez a "magyaros mindenbe belekötés" meg a másik megbámulása és akár köntösben is elmehet az ember megvenni a reggelijét. Ez nem feltétlen rosszat jelent.
2019. júl. 2. 16:52
 9/12 anonim válasza:

"ahogy mondani szokás a magyarok mindig mindenkit megbánulnak meg megnéznek"

Az ismerőseid nyilván nagyvárosokban élnek. Vidéken máshol is ugyanúgy megnézik, ha valami szokatlan. De én nem látom, miért baj, ha valaki kíváncsi. Ha már akkora az apátia, hogy fel sem kapom a fejem valami furcsaságra, az nem egészséges. Az azt jelzi, hogy az emberek már érdektelenek egymás iránt, nem törődnek a másikkal. Vagy meg kellene játszanunk, hogy nem vesszük észre, ha valaki köntösben jött reggelit venni? Az meg álszent dolog.

Az érdeklődéssel nincs semmi baj. Csak azzal, ha valaki alapból rosszalja azt, ami szokatlan neki anélkül, hogy megpróbálná megismerni. Te is akkor kezdted másképp látni a dolgot, amikor rájöttél, hogy ismersz egy leszbikus lányt, akivel amúgy nincs semmi baj.

Egyébként a rasszizmus meg a homofóbia két külön dolog. Egy homoszexuális is lehet rasszista például...

2019. júl. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ennyire nehezen megy a szövegértés? :D

Egyrészt ki beszélt itt különbségekről, hogy ki lehet rasszista meg ki nem?

Másrészt épp azt is írtam az előző kommentemben, hogy ez a tipik mindent megbámuló magyaros dolog nem feltétlen rossz.

Harmadrészt nem értem miért a szavaimat kell kiforgatni ahelyett, hogy valami érdemlegeset is hozzáfűznétek a kérdéshez.

2019. júl. 2. 19:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!