Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik a legbiztonságosabb...

Melyik a legbiztonságosabb hosszútávú adattárolás?

Figyelt kérdés

Adatot szeretnék archiválni, főleg képeket videókat úgy hogy az 10-20 éve múlva elérhető legyen. SD kártya Pendrivval már sokszor volt olyan, hogy bedugtam a gépbe és nem csatlakozott, kuka. külső merevlemez szerintem szintén nem jó erre mert mozgó alkatrészek miatt tönkremehet. A CD mennyire biztonságos ha a következő 20 évbe csak kb 5x lesz lejátszva? Csak ugye már most sincs a lapotopomban cd lejátszó. Most a felhőt mondják a legbiztonságosabbnak, de egyrészt nem szívesen fizetek érte, másrészt ha a fiókba van berakva, egy kicsit biztosságosabbnak érzem.


Mit ajánlotok, mit használtok?



2019. aug. 12. 09:31
1 2
 1/11 anonim válasza:

Mágnes szalag.

Vagy pár évente írd újra a CD-t.

Talán a Gooole drive.

2019. aug. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22%
A képeket fesd le, a videókat vedd fel 35 milliméteres filmre. Azok a legtartósabbak, több száz éves festmények vannak kitűnő állapotban, az öreg filmeket is általában gond nélkül le lehet játszani.
2019. aug. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ott van eleve az elcsépelt mondás, hogy az egy példányban létező adatra úgy kell tekinteni, mintha nem is lenne. Bármikor elveszhet.

Az sem igaz, hogy a fiókban biztos helyen van, mert jöhet elemi kár, betörés, tűz, víz, akármi.

Ezért azt szokták mondani, hogy földrajzilag is eltérő helyen kell lennie, legalább két példánynak.

Nekem is hiába vannak HDD-k, ahol minden duplán van meg, azaz egyik elromlana, még ott a másik. SSD (rendszer) is néha mentve HDD-re.

De ha gondosabb akarnék lenni, ezeket külön is kellene tárolni, már ha annyira fontos lenne.

De ami fontosabb, az felhőben is van, így összességében nem olyan vészes.

2019. aug. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Mr. V. ***** válasza:

CD vagy DVD a lehető leglassabb sebességgel felírva.

20 éves CD-im is vannak, amik a mai napig hibátlanul lejátszhatóak. A DVD-ből a kora miatt 10 év a maximum, amim van, de az is hibátlan, bár ismerősnek fél év alatt ment tönkre, mert gyorsan írta, napon is hagyta.


A HDD sem olyan problémás, mint hiszed. Ha ki van kapcsolva, a fej parkolóhelyen van, azaz ha ütődik is, egy nem használt lemezrészt karcol csak... ott a túl hosszú használatlanság következménye pl. laptop HDD esetében az, hogy a lemezhez ragad a fej és amikor először indul, leszakítja. Azaz 1-2 évente érdemes beüzemelni.

A CD-DVD esetében elég egy fénymentes hely max 35-40 fokon.


"Felhő" nem ajánlott, mert megszűnhet, feltörhetik, náluk is lehet szerverhiba.

Ha mégis azt választanád, akkor a gmail mellé drive is jár 15GB-nyi hellyel. Hozz létre annyi fiókot, amennyi helyre van szükséged. Ez ingyenes és a többi tárhellyel szemben aránylag megbízhatóbb is.


A pen, SD és társaik nem hosszú távú tárolásra lettek tervezve, így 4-5 év alatt veszíthetnek adatot.

A DAT, ZIP is, mert mágneses. Ezért biztosabb a CD-DVD, mert annak csak a nap/hő árt.

De írd ki lemezre és mentsd el drive-ba, így 2x-esen be vagy biztosítva.

2019. aug. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg, hogy MIRE, hanem hogy HÁNY PÉLDÁNYBAN!


Mindent legalább két különböző helyre kell menteni. Jó megoldás lehet pl egy felhő plusz egy külső HDD vagy DVD.

Az optikai lemezek jó tárolási körülmények között 15 évet simán kibírnak, de nem garantált. Nekem vannak olyan CD lemezeim, amik 10 év után tönkre mentek, míg van 20 éves, ami még mindig olvasható.


Felhőből amúgy vannak egész olcsók is, én pl havi 4 dolcsit fizetek 500GB-ért, de 180 dolcsiért örökéletre kapnám.

2019. aug. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A felhő trendi és cuki és még hasznos is, de ne feledkezz meg arról az apróságról, hogy ott nem te rendelkezel az adataid felett. Azt mondom, a felhő csak a többedik biztonsági másolatra alkalmas, akkor, amikor már neked van több példányban saját fizikai másolatod. A hdd árak már nem verik az eget és nyugodtan be lehet spájzolni legalább 2 másolati példányt (az eredeti anyag mellett). Én hdd-kkel oldottam meg otthon a problémát, a a gépben lévő lemezen vannak a "cuccok" és érdemi változás után bedugdosom a külső lemezeket és frissítem a tükrözést, megnézetem az állapotát a Hdsentinellel. Így ugyanaz marad a fájlszerkezet is. Gugli drive-ba apróságokat rakok, amik amúgy is a backup része, hogy pl. telefonról is elérjem.

Dvd: itt nagyon szép értékeket írtak a kollégák, de biztosan jártak ők is vagy a barátaik úgy, hogy rövid időn belül olvashatatlan lett a lemez, szóval csak a legmagasabb szinvonalú nyersanyagot érdemes használni (de nem arra alapozni a mentéseket) Ez pusztán az én álláspontom :)

Ja igen. 20 éves távlatban már be kell spájzolni pár dvd írót meg a hozzá tartozó pc-t is :) A flopit nem is olyan régen mindenki használta, ma hány gépben lehetne kiolvasni?

2019. aug. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
CD-ből meg DVD-vől sok kellene és nem biztosabb egy merevlemeznél. Nálam RAID-ben van két vinyó és egy külsőn is le van mentve. Nekem ez megfelel és szerintem ez a legolcsóbb is 1-52 TB-nyi cucc esetén.
2019. aug. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
18%

a lemezek az idő vasfogát eléggé megérzik, értsd úgy hogy a vas idővel rozsdásodik, a cd is "lebomlik". Lehet kapni olyanokat már amik kimondottan erre lettek kiképezve, nem tudom megéri-e.


Külső adattárolón mióta vannak mozgó alkatrészek? Ma már senki se használ külső vinyónak hddt, mindenki SSD-t használ, abba egy db mozgó alkatrész sincs.


Olyan meg hogy csak úgy egy pendrive elromlik elég hülyeségnek hangzik, ha valami gagyit vettél, vagy ki-be húzgálod másolások alatt akkor ne csodálkozz, de a jó minőségűek 10 év után is ugyan olyanok maradnak, főleg ha a fiókodban hever.

2019. aug. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Külső adattárolón mióta vannak mozgó alkatrészek?"


- Amióta létezik HDD, azóta...


"Ma már senki se használ külső vinyónak hddt, mindenki SSD-t használ, abba egy db mozgó alkatrész sincs."



- Ja, csak archiválásra mondjuk 1-4TB-nyi anyaghoz kicsit drága mulatság lenne még mindig az SSD. HDD-t kapsz 30.000-ért 4 TB-nyi adathoz, SSD-ben ugyanez 150.000-nél kezdődik. És ebből kell ugye 2 vagy 3. Nincs mindenkinek fél millája csak azért mert az SSD olyan menő...


"Olyan meg hogy csak úgy egy pendrive elromlik elég hülyeségnek hangzik,"


- Hagyd már ezt a nem mozgó alkatrészes rugózást!!A 4TB-os pendrive egyenlőre megfizethetetlen. Nálam is van egy csomó FullHD-s családi videó, annak meg nem elég egy 1TB-os cucc. És ezekből több kell tehát lehet szorozgatni is...


Mint írtam jelenleg a HDD-s megoldás a legolcsóbb és nyújt megfelelő biztonságot...

2019. aug. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Ma már senki se használ külső vinyónak hddt, mindenki SSD-t használ, abba egy db mozgó alkatrész sincs.

Olyan meg hogy csak úgy egy pendrive elromlik elég hülyeségnek hangzik..."


Két hülyeség egy hozzászólásban. Az ilyet nem értettem soha, amikor valaki buta egy témához, minek dumál bele...

De tény, hogy ilyen mentalitás létezik, hiszen hányat láttam én is.

2019. aug. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!