Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehet e használni (akár...

Lehet e használni (akár ideiglenesen) AC24V behúzó tekercses relé helyett DC24V-os verziót?

Figyelt kérdés
Elromlott egy berendezés amihez csak több hét múlva érkezne meg a relé. Ez tekercs oldalon AC24V-os és elég speciális a mérete. Tudnék helyette pár nap alatt venni pont jó méretű de tekercsoldalon DC-s típust. Használhatom? Elbizonytalanodtam .... tekercs-tekercs mi a különbség?

2019. szept. 8. 11:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
21%

Jó vicc, beindult már a kiforgató gépezet.

"Ha raksz elé egy dióda hidat akkor működik a DC relé is benne."

Ez egy elég határozott állítás, miközben az ismert mondás szerint is csak a hülyék holtbiztosak mindenben.

Azt persze megint nem fogod megköszönni, hogy ismét tanultál tőlem valamit (ld. réz rövidzár).

Ilyen finomságokról neked láthatóan fogalmad sincs, csak akadékoskodni tudsz.

2019. szept. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm minden hozzászólónak a válaszokat!

Megértettem! :-)))

2019. szept. 9. 12:05
 13/13 Szirty ***** válasza:
100%

"Ez egy elég határozott állítás"


Elég sokat nyámnyogtál már a hozzászólásaimon.

Észrevehetted volna hogy ha valaki megkérdezi hogy mikor indul Bp-re vonat, én leírom hogy 8:27-kor. Miért? Mert indul akkor vonat.

Jah, hogy nem közölte honnan akar oda utazni melyik napon hány átszállással?


Általában nem töröm magam azon hogy pontosabb legyen a válasz mint a kérdés, mer rendszerint nem érdemes.

Veled ellentétben én nem a saját egóm alátámasztása miatt írok ide.

Nem kell ám hogy ez tetsszen neked, így jártál. Lassan rájöhetnél már.

Egyelőre nem változtatok ezen.


"...ismét tanultál tőlem valamit"


Hibás feltételezés...

2019. szept. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!