Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hova kerülnek a leszerelt...

Hova kerülnek a leszerelt villanyórák?

Figyelt kérdés

A hitelesítési idejük lejártával ezeket az órákat ugye leszerelik, elviszik. Át szokták nézni mielőtt kidobják őket,buherálás nyomát keresve? Kidobják vagy megsemmisítik őket? Vagy ezek komoly értékkel rendelkeznek?

Oktatási célra pl. vagy barkács felhasznalásra még alkalmasak lennének.



2019. szept. 14. 19:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Amit leszerelnek, mindig megvizsgálják, ha jól tudom és szankcionálnak is, ha találnak valamit.

Egy részét felújítják, kalibrálják, de az már csak nem hitelesített almérőként használható szerintem, vagyis számlázás alapját nem képezheti.

2019. szept. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nincs senkinek sem ereje sem ideje minden egyes fogyasztásmérőt megvizsgálni, elvégre 10-15 évente az egész állományt cserélik. A felújítás utáni hitelesítésnek sosem volt akadálya, de nem tudom, ma csinálják-e. Elvégre az újat a gyár köpi ki sorozatban, míg a felújítás nagyrészt kézimunka. Nyugaton a munkabér drágább, mint a vas, és azért ha lassan is, de mi is arrafelé megyünk.
2019. szept. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Valószínű , hogy a helyszíni ellenőrzés után bezúzzák . A felújításnak , hitelesítésnek nincs értelme , mert az új mérők többsége 20év OMH - val jön forgalomba, a lezárt mérő roncsolás-mentesen nem bonthatók.
2019. szept. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! #3 ezek alapján várható, hogy hosszabb ideig lesznek a fogyasztóknál az órák, így hogy hosszabb a hitelesítési idejük?
2019. szept. 15. 08:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem.

De ha szükséged van rá, nem nehéz szerezni. Legutóbb 3 ezerért vettem táblával kismegszakítóval együtt.

2020. jan. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!