Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vannak még kalózrádiók Magyaro...

Vannak még kalózrádiók Magyarországon 2019-ben? Érdekel a téma, többi lent.

Figyelt kérdés
Lehet kicsit elavult dolog már a kalózkodás az éterben, de találtatok/fogtatok be a közelmúltban (2018-9) ilyen adást? Ha igen akkor melyik településen és milyen frekin?

2019. nov. 1. 00:49
 1/9 hírnök válasza:
30%
mz/x jelentkezz. Kapcs ford
2019. nov. 1. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, léteznek. Keresgélni kell. Nem hiszem, hogy bárki nyilvánosan leírná a települést és a frekvenciát, mert büntetendő dolog :D
2019. nov. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%
Kalóz rádió? Az mit jelent?
2019. nov. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Rengeteg ilyen van, amióta FM transzmitter legálisan kapható. Igaz kis hatósugarúak, de elég nagy ahhoz, hogy befogd az utcáról.
2019. nov. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Szirty ***** válasza:
100%

"Kalóz rádió? Az mit jelent?"


Olyan műsorszóró adó, aminek az üzemeltetője nem rendelkezik engedélyekkel és nem fizet jogdíjat. Illegális.

2019. nov. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Koszonom. Nem hallottam még a kifejezést.
2019. nov. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kalóz de 27mhz FM-en szoktak arab misét közvetíteni ami nyári időszakban tökéletesen hallható itthon is.
2019. nov. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Én szoktam hallani néha néha legtöbbször hétvégén Mosonmagyaróváron a 92.7 en onnan tudom hogy kalóz hogy néha semmi nincs rajta és elég nehezen jön be
2022. febr. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 László Próféta válasza:

Nos nem nehéz építeni egy kalóz adót. Általában az AM, LW, és SW sávokra könnyű ilyent készíteni, mert tele van vele az internet.

Ami az FM sávot illeti egy egyszerű FM transmittert is át lehet alakítani rá, elég csak egy RF erösítőt építeni hozzá.

A "varázs" alkatrészek a következők: LM386, NE555, 2N2222, BD139, és bármilyen kvarc ami minden elektronikai eszközben megtalálható, stb.

A legfontosabb hogy kis méretű legyen, és kőnyen elrejthető.

márc. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!