Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért az a téma mindig Magyaro...

Miért az a téma mindig Magyarországon, a meggazdagodás, és a "korrupció"?

Figyelt kérdés
Eöször is nézzük meg mit tartunk borzalmas korupciónak. Például borzalmas módon nem a kínaiak kapják meg a gyorsvasút vonal építését. El sem kezdődött még a munkálat, már azt kiabálják hogy itt biztos korrupció lesz. Egyáltalán nem. Ez Magyarország egyik legnagyobb befektetésének lehet mondani, hitelt vettünk fel amelyből ezt finanszírozni tudjuk. Azért fontos hogy egy magyar vállalkozó építse fel ezt, hogy a pénz legalább nagyobb részét vissza jutassuk az országba. Ez nem azt jelenti, hogy nem fog bőségesen megtérülni a gyorsvasút. Előrébb löki a kereskedelmet, közelebb visz ahoz hogy Budapest Kelet-Európa egyik innovációs központja lehessen. Ha tetszik hanem mindig is voltak, és mindig is lesznek olyanok akik 10 év alatt futottak fel, gazdagodtak meg. Nem egy magyar cégről tudok, nem egy magyar vállalkozásról tudok aki felfutott. Ez csak egy olyan szomszéd tehene is dögöljön meg mentalítás. Az ellenzékben is vannak nagyon gazdag emberek, és a kormánypárton is. Az is biztos, hogy nem a szegénysorból épül ki a hatalmi elit. És nyilván nem is lehet mindenki egyenlő mindenki gazdag. Nem akarok pénzügyi tanácsokat adni, meg egyáltalán nem is erről szól a kérdés. De ha annyira fáj hogy mások meggazdagodnak, akkor te miért nem fekteted be a pénzed? Ez a különbség a gazdag ember mentálítása között, meg a szegény ember mentálítása között. A szegény mindig az államtól várja a megoldás, a gazdag pedig azon gondolkodik hogyan lehetne több pénzem. Nem muszáj egy céget nyitni, és abba befektetni. Egyszerűen otthon ha van egy telefonod, van egy géped akkor már az interneten keresztül is be lehet fektetni. Akár különböző kriptovalutába például Bitcoin. És pár év múlva, te milliárdos lehetsz már az lehetnél ha befektettél volna. Szóval semmi értelme ennek a szomszéd tehene mentálításnak, mert ahelyett hogy ki írod az országot meg a gazdagokat fikázó kommentet, gondolkodhatnál hogyan legyél te is gazdag. Mert a mai világban ez nem egy bonyolult dolog.

2019. aug. 9. 09:32
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
97%
Csak egy hülye kis kérdés. Ha mondjuk valamelyik ellenzéki párt kerülne kormányra és az új miniszterelnök legjobb barátja a semmiből néhány év alatt a leggazdagabb magyarrá nőné ki magát, nem te kiabálnád a leghangosabban, hogy korrupció?
2019. aug. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
97%

Az a helyzet, hogy te alapvetően nem érted a problémát.

Először tanuld meg, hogy mi a különbség a magánvagyon és közvagyon kifejezések között. Ha ez kész, azzal már egyből beljebb vagyunk.

2019. aug. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 A kérdező kommentje:
Ahelyett hogy azon sírsz barmelyik rendszerben, hogy mások meggazdagodnak, ahelyett növelhetnéd a saját vagyonod, és bárki ezt tehetné. Akinek van egy kis esze, és nem csak arra hogy beolvasson a jelenlegi kormánynak. Mert fogd fel végre senki sem tudja azt megadni amit te akarsz, ha te nem valósítod meg. Nem lehet mindenkinek segíteni.
2019. aug. 9. 09:43
 4/69 A kérdező kommentje:
És egyébként ezek a megazdagodások nem a semmiből voltak hanem befektetésekből. Nekem tetszik amibe belefektet, ezért nem tudom elitélni. Nekem is jó, neki is jó alapelven.
2019. aug. 9. 09:45
 5/69 anonim ***** válasza:
90%

Gondolom úgy van, hogy aki fideszes trollkommandónál büntetésben van, pl. mert reggel késve ért be dolgozni, neki kell a Mészáros védő posztokat írogatni.


Ez annnyira a legalja a fideszes propagandatevékenységnek, hogy önként biztos nem vállalna senki.

2019. aug. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 A kérdező kommentje:
Nem. Nekem csupán csak tetszik amibe befektet. Egy üzletemberről van szó. Neked is lehetne ekkora vagyonod, ha befoktettél volna.
2019. aug. 9. 09:48
 7/69 hollófernyiges ***** válasza:
96%

"Neked is lehetne ekkora vagyonod, ha befoktettél volna."


Hölgyeim és uraim, megvan a hét vicce.

2019. aug. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 A kérdező kommentje:
Ha így állsz hozzá akkor biztosan nem is lesz akkora vagyonod. Ehez munka kell.
2019. aug. 9. 09:50
 9/69 anonim ***** válasza:
95%
Én azt se értem, hogy az észak-koreaiak miért nem fektetnek be. Nyígnak mindig, hogy így éhen halnak, úgy éhen halnak, pedig egyszerűen csak fektetniük kellene bele.
2019. aug. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 LazyJones ***** válasza:
95%
Munka? Milyen munka? Én folyamatosan tanulok, munkahelyet váltok, keresem a kihívásokat, lehetőségeket, mégis éppen csak, hogy el tudom kerülni a lecsúszást. Nem hogy milliárdos, még milliós vagyonom sincs, amit be tudnék fektetni. Ezzel szemben Lölöke 10 év alatt nagyobb vagyonosodást hozott össze, mint a világ legjobban növekvő cégei, miközben továbbra sincs világhírű produktuma. Hjjjjja, biztosan nem korrupció.
2019. aug. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!