Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Akkor most mi is az igazság a...

Akkor most mi is az igazság a LED fényforrásokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Érdemes LED fényforrást venni? Olvastam már pár helyen, hogy hiába vesznek márkás LED fényforrásokat azok közül is sok tönkremegy 2-3 éven belül átlagos normál használat esetén is. Ha valaki csak a energiafelhasználást akarja a LED-es csökkenteni a föld megóvása érdekében akkor megéri? Hiszen ha pénzt akar valaki spórolni akkor nem éri meg mert ha egy márkás 2-3ezres vagy magasabb összegbe kerülő LED-et vesz az nem hozza be az árát 2 év alatt.
2019. nov. 19. 22:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#10

a hagyományos izzószálas izzót a természetüknél fogva narancssárgás számomra csúnya fényt állítanak elő. A ledes lámpa ehhez képest szórt fehér fényt ad. Nyilván 1db ledet 1db izzóval összehasonlítani nincs értelme... Egy komplett ledes lámpában van vagy 50led. Mindegy szerintem előbb nézz meg egy ilyen lámpát aztán beszélünk

2019. nov. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%
Kérdezd meg a hobbielektronika.hu-n, ők tudják.
2019. nov. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

# 11

Szövegértési problémáid vannak sajnos.

1. LED-lámpát írtam, nem 1 db LED-et.

2. Értő olvasáshoz az is hozzátartozik, amikor egy írás megfogalmazásából detektálod, hogy azt valószínűleg szakember írhatta. Enyhe fokú diszlexia ebben már gátolhat.

Egyébként ezt még akkor is detektálhattad volna, ha nem említettem, hogy hány LED-lámpát javítottam eddig, illetve a különféle konstrukciókat elemeztem, vagy épp módosítottam az áramkörét, hogy tovább tartson az élete.

Ebből már azt is kitalálhatnád (ha nem is nézem ki belőled), hogy üzemeltetek is ilyeneket.

Ha pedig még kellő szakmai műveltséggel is bírnál, azt is tudhatnád, hogy a LED-ek foghíjas spektruma, annak hatása a látásra, szem egészségére mivel járhat hosszabb távon.

Mindegy, előbb nézz meg egy halogénizzót is például, mielőtt szénné égeted magad!

2019. nov. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!