Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Solenoid villanymotornak, van...

EagleHUN kérdése:

Solenoid villanymotornak, van -e bármilyen előnye a "hagyományos" (1 vagy 3 fázisú, egyenáramú szénkefés vagy BLCD) motorokhoz képest?

Figyelt kérdés

- Gondolok itt akár nyomatékra

- Hatékonységra

- Fordulatszámra

vagy bármilyen más paraméterre

(üzembiztosság, szélsőséges körülmény tűrés...).


Szolenoid motorok:

- A következő videóban egy V12 szolenoid.

https://www.youtube.com/watch?v=6HND4x22jXM


- Itt egy V8

https://www.youtube.com/watch?v=uhYEdD94vH0


- Itt pedig egy radiális:

https://www.youtube.com/watch?v=jeHNMjBrvLk


Ezek szép működő modellek. De a kérdés hogy van-e értelme bárhova ilyet rakni? Vagy csak érdekességként foglalkoznak vele?


Azt látom hogy tulajdonképpen kefés megoldások.

Így a BLCD-nél biztos nem hatékonyabb megoldás, de akár még lehet más előnye is.



#előny #gép #hasznosság #elektromos #értelme #szolenoid #hatékonysága #megfelelősége
2017. dec. 3. 08:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"de akár még lehet más előnye is"

IS?

Semmi előnye nincs, viszont rendelkezik a dugattyús motorok azon hátrányával, hogy az alternáló mozgást forgó mozgássá kell alakítani, ami jelentős veszteség.

2017. dec. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Varga Péte4 ***** válasza:
100%
Inkább csak érdekesség ez. Azelőttem szóló már említette a mechanikai gondokat. Villamos szempontból sem jobb a helyzet. Itt nem részletezendő okok miatt a villamosenergia-mechanikai energia átalakítás sem jó hatásfokú. Némi elektronikai trükközéssel ez javítható lenne - csak nem érdemes. A hagyományos motorok egyszerűbben és jobb hatásfokkal működnek.
2017. dec. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Igazából nem nagyon lehet összehasonítani a kettőt, ezeknek pont az az előnyük hogy a lieáris mozgást nen kell forgó mogássá alakítani. Pld szelepvezérléshez vagy mechanikai reteszeléshez. A fenti megoldások inkább csak az érdekesség kategoriába sorolhatók
2017. dec. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nekem is az volt az első gondolatom erről amit le is írtatok hogy a lineáris mozgást kell átalakítani itt forgóvá, míg a hagyományos motorok eleve azt állítanak elő. Tehát hatékonyság szempontjából mínuszos ez látszik (láttam).

Azért nem írtam le mert nem akartam befolyásolni a válaszokat.

Másrészt valamilyen más "előnye" speciális esetekre még akár lehetett volna is, amiről nem tudok.

Úgy látszik nincsen.

Puszta érdekesség és kész.

Köszi a válaszokat.

Első 3 zöld kezes lett. :)

2017. dec. 3. 23:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Van előnye. Speciális esetben. ha rövid lineáris kis teljesítményű mozgásra van szükség és a hatásfok nem számít.
2021. máj. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi #5.

Igen ez körvonalazódott bennem is.

2021. máj. 11. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!