Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Transzformátorral forrasztópáka?

Transzformátorral forrasztópáka?

Figyelt kérdés
Van egy 12 voltos 2.5 amperes transzformátorom, erről szeretnék egy forrasztópáka működtetni. Neten nem találtam sem ötletet sem kapcsolási rajzot hozzá és ez kicsit elbizonytalanított abban, hogy ez működne. A forrasztópáka megvan csak kéne valami ami áramot ad neki. Ha valaki tudna nekem tanácsot adni, vagy esetleg egy jó linket azt megköszönném.
2020. febr. 13. 01:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyáltalán milyen a páka?
2020. febr. 13. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Ha valaki tudna nekem tanácsot adni, vagy esetleg egy jó linket azt megköszönném."

Ha egy-két fotót küldenél, azt én is megköszönném. Veled ellentétben mi itt nem tudjuk hogy mid van.

2020. febr. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Most számolok. Ezt hogy találtad ki, 20W-ról forrasztani? Minimum 60, de 100 ajánlott.
2020. febr. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:

8 W USB pákával is lehet forrasztani:

https://www.youtube.com/watch?v=o-8D5t6TJYU

https://www.youtube.com/watch?v=FOa783WeDPU

Csak azért mutatom a videókat, mielőtt nem hinné el valaki, hogy én meg a 20 W-os Minifor pákán "nőttem fel", építettem első erősítőmet és egyéb áramköröket, amivel az elektronika alapjait kitapasztaltam. Azzal már panelt égetni is lehetett. Lapos végét viszont később hegyesre reszeltem, hiszen azzal jobban tudtam alkotni (a rezet lehetett alakítani).

A Minifor páka pedig létezett 24 és 12 V-os betéttel is, nekem utóbbi volt, mert ahhoz adott volt egy diavetítő-trafó (12V/35W).

Itt van egy idősebb kolléga bemutatója a jól formatervezett, kézreálló pákáról, ahogy írja is:

[link]

2020. febr. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!