Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan tudom a mágneszárat...

Hogyan tudom a mágneszárat egyszerre működtetni a kódzáras beléptetővel és a kaputelefon kijelzőjén lévő zárnyitás gombjával?

Figyelt kérdés

Adott egy proxy-s kódzáras beléptetőrendszer, ami rá van kötve a zárra, így kóddal lehet csak bejutni az udvarra. Az udvaron belül a falon van egy nyomógomb, amivel kinyitom a zárat. Viszont most szereztem be egy video kaputelefont, ami rendelkezik egy belső egységgel, és szeretném, hogy bentről is kitudjam nyitni a zárat, ha éppen a kijelzőnél vagyok. Egyik ismerősöm mondta, hogy szükséges hozzá egy 12V-os miniatűr relé, de ezen kívűl sajnos nem tudok semmit, kell-e egyáltalán hozzá még valami (kábelem természetesen van bőven), illetve hogyan kell bekötnöm.


A beléptető típusa:

[link]


A kaputelefon:

[link]


A relé, amit vettem hozzá:

[link]



2020. febr. 16. 20:11
 1/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:

PDF 16. oldal:

6.1

Ahol oda van írva: Elektromos zár, ehelyett kötöd be a relé meghúzótekercsét.

A relé záróérintkezőjét pedig az udvari belső nyitókapcsolóra kötöd párhuzamosan.

2020. febr. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Milyen kábelt ajánlasz hozzá? Ahogy leírtad, úgy értelmezem, hogy 2-2 párra lesz szükség, az egyik “pár” az S+ S- , a másik pár pedig a nyomógombba.

2020. febr. 16. 23:15
 3/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Akár vékony telefonvezeték is jó lehet, ha nincs akkora ellenállása (hosszfüggő), ami a relé tekercsére jutó feszültséget túlzottan leejtené.

Máik oldalon az érintkezők egy jelbemenetet kapcsolnak, aminek nincs különösebb áramigénye elvileg, így oda is jó lehet a vékony vezeték.

2020. febr. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Vagyis másik oldalon.
2020. febr. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!