Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka hogy a karóra...

Mi lehet az oka hogy a karóra mindig elkezd sietni?

Figyelt kérdés
Mindig beállítom pontosan. Éjfélig mindig másodpercre pontosan mutatja az időt. Éjfél után elkezd 3 másodpercet sietni. Minden éjszakat alatt 3 másodpercet kezd el sietni így elég gyorsan perceket kezd el sietni. Mi lehet az oka?

2020. márc. 26. 15:25
 1/9 anonim ***** válasza:
valami el van kopva benne.
2020. márc. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Digitális karóra
2020. márc. 26. 15:57
 3/9 Szirty ***** válasza:
Valószínűleg valamilyen nem említett körülmény megváltozik éjfélkor ami hatással van rá (pl. hőmérséklet)...
2020. márc. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egy olcsó, krumpli óra. Venni kell egy jobbat.
2020. márc. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nem írtad, hogy digitális, honnan találjam ki? :)

vegyél casiót! - az sem pontos, én évente 2-3 másodpercet szoktam rajta állítani, de csak azért, mert másodpercmániás vagyok - ha már számolja akkor az is legyen pontos. :D

2020. márc. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azért pótoltam ki semmi rosszat nem mondtam amiért nem tudtad, én nem említettem. Én is másodperc mániás vagyok. Olyan órát szeretnék ami másodperc pontossággal mutatja ez időt. Ez is úgy mutatja de éjfélkor mindig beakad valami és mindig pontban éjfélkor elkezd 3 másodpercet sietni. Ha 12:01-kor állítom be akkor egészen a következő éjfélig jó.
2020. márc. 26. 19:32
 7/9 anonim ***** válasza:
Gondolom, éjfélkor átállítja a dátumot és a napot is és ki is jelzi. Ezek az átállítások leterhelik a processzort, ami egy ilyen órában nem túl nagy kapacitású. Valószínűleg ki van számolva, hogy mennyi idő kell a dátum és a nap átállításához, és az így elveszett időt automatikusan hozzáadja az időhöz. A szoftverben lehet a hiba, rosszul lehet megadva, mennyit adjon hozzá az időhöz ilyenkor. Egy jó órás meg tudja mondani, mi lehet a gond, jobb esetben javítani is tudja.
2020. márc. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Vegyél egy rádiós Casiot. Itt 140 darabot lehet leszűrni:

[link]

2020. márc. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

8.-nál a pont.


Rádiójel vezérelt kell, vagy COSC minősítésű sima, de ez drága.

2020. márc. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!