Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A vezérelt áramot ki lehet...

A vezérelt áramot ki lehet köttetni?

Figyelt kérdés

Már elegem van hogy estére már soha nincsen meleg víz a 80 literes hajdu villanybojlerbe.

És ha ki lehet körülbelül mennyi a költsége?



2020. aug. 6. 21:27
1 2
 1/18 Szervizmérnök úr ***** válasza:
64%

Ha nem is teljesen szabályos, de én megoldanám kettős áramellátással. Vagyis kapna áramellátást a szünetekben is, a normál díjszabású körről.

Természetesen úgy értem, hogy technikailag korrekt módon oldanám meg, csak jogilag lenne támadható /leszarom.

2020. aug. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
És szabályosan meg lehet valahogy oldani?
2020. aug. 6. 21:40
 3/18 Szervizmérnök úr ***** válasza:
51%

Jogilag nem engedélyezett egyik áramszolgáltatónál sem, ha jól tudom.

Ennek ellenére elektromos fűtőpanelokat forgalmazó cég honlapján is láttam, hogy ajánlották a célra alkalmas automatikus átkapcsolót.

Persze, nekik üzleti érdekük, hogy eladják a cuccot.

Technikailag nincs veszélye, ha szakszerűen van megcsinálva.

2020. aug. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha estére nincs elég melegvíz, akkor lehet ideje kivízkövezni, vagy megemelni a víz hőfokát legalább 60-65 fokra (páran itt folyton a 40-50 fokos vizeket ajálják ami baromság és egészségtelen is), esetleg cserélni nagyobbra.

[link]

2020. aug. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

"Jogilag nem engedélyezett egyik áramszolgáltatónál sem, ha jól tudom."


Ha akarja, átköti nappalira direktbe, semmi sem tiltja.

A villanyszerelő a költsége, aki megcsinálja.

A szolgáltatónál meg lemondod egy évre a kedvezményest.

Ha meggondolod akkor visszakapcsolják, ha pedig elégedett vagy a normál tarifáról működő bojler költségeivel, akkor megszünteted véglegesen.

A válaszolók szerintem azzal keverik, hogy a kedvezményesre nem lehet mást rákötni, csak helyhezkötött hőkészüléket. Arra szoktak váltót rakni. Meg amikor a mosógép megy a vezéreltről és hasonlók. De a bojlernál semmi akadája a normálról üzemeltetni. Jogilag sem. Bármikor lekötheted, és vissza is ugyanígy.

Ha valaki meg szeretné cáfolni, kérjen tanácsot az áramszolgáltatótól.

2020. aug. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Még szép, hogy a bojlert átkötheted nappalira, de én nem arról beszéltem, hanem a váltós trükkről.

Szimplán átkötni nappalira nem nagy kaland, igazság szerint utána gondoltam rá, hogy ezt is külön említhettem volna.

De arra is gondoltam, hogy talán magától értetődő, vagy majd rátérünk később arra is, úgyhogy egyelőre függőben hagytam.

2020. aug. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Kb. 5 hónapja volt kivízkövezve, 60 fokon megy a bojler de estére már így sincs meleg víz hiába nem használok sokat.
2020. aug. 7. 09:07
 8/18 anonim ***** válasza:
Miért kéne kiköttetni? Mennyi állandó költsége van?
2020. aug. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Az állandó költséget nem tudom de azért akarom kikottetni mert soha nincsen meleg víz.
2020. aug. 7. 11:05
 10/18 A kérdező kommentje:
Ehhez regisztrált villanyszerelot kell hívni a szolgáltatótól?
2020. aug. 7. 11:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!