Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért nem működik a kapcsoló...

Miért nem működik a kapcsoló megfelelően?

Figyelt kérdés
Adott egy dupla kapcsoló, fázis helyére bekötve a 2 nullás a fènyforrástól a kapcsoló két oldalában. Mégis ha felkapcsolom az elsot, működik, a másik viszont csak akkor működik, ha az első fel van kapcsolva. Hol a hiba?

2020. nov. 29. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Seh, mindegyik ilyen.

Csak akkor működik a másik kapcsoló, ha az első fel van oltva

2020. nov. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Adott egy dupla kapcsoló"

Mi a patlák az a dupla kapcsoló? Csillárkapcsolóról beszélsz? Vagy két váltóról?

"fázis helyére bekötve a 2 nullás a fènyforrástól a kapcsoló két oldalában"

Mi volt? Mi van? Mi lesz? :D :D: D

2020. nov. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 qkker1 ***** válasza:
Na ezért nem kéne az árammal játszani!
2020. nov. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A leírásod nagyon zavaros, még az sem derül ki milyen kapcsolóról van szó. Bár nem tudni, de feltehetőleg csillárkapcsolóra gondoltál. Azt sem tudni, hogyan, de bizonyosan rosszul kötötted be. Nézd meg ezt a rajzot:

[link]

A baloldali rajz szerint Sa kapcsoló kapcsolja az La lámpát, Sb kapcsoló az Lb lámpát. Igen, de eszerint a bekötés szerint az Sb kapcsolóval az Lb lámpa csak akkor kapcsolható be, ha Sa kapcsoló bekapcsolt állásban van. Oda azt írtam, hogy helytelen bekötés, ha ez a cél, akkor nem helytelen, de ez nem a csillárkapcsolás, amit te szeretnél.

A jobboldali rajz a csillárkapcsolás, ha így kötöd be a kapcsolót és a lámpákat, akkor helyesen fog működni.

Ez csak egy feltételezés, nem tudom milyen kapcsoló és hogyan kötötted be. Lerajzoltam, hogy kellene bekötni, de a kérdésed alapján úgy tűnik, nem igazán értesz hozzá, jobb lenne ezt egy szakemberre bízni. Egyébként csoda, hogy nem csináltál valami nagyobb bajt.

2020. nov. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Mégis ha felkapcsolom az elsot, működik, a másik viszont csak akkor működik, ha az első fel van kapcsolva. Hol a hiba?"


A kapcsoló bekötésében, hiszen te magad kötötted be rosszul.

Nem kell agysebésznek lenni hozzá, hogy megcseréld a vezetékeket a helyes sorrendbe. A legrosszabb esetben a második próbálkozásra jó lesz.

2020. nov. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat, amelyik az volt.

Mivel nem vagyok villanyszerelő (ha az lennék fel sem tenném a kérdést), teljesen laikuskent bekotottem a nappali+ szobakban lévőket valahol ejtettem 1 hibát(gondolom sorosan vagy párhuzamosan kellene,bocs H nem vagyok szaki és nem vágom a szakszavakat)...mivel a jelenlegi helyzetben 2 villanyszerelő mondta le...nyaralorol van szó, aminek kész kell lennie, ameg a villany nincs kész nem lehet se festeni se glettelni...mi az a patlak? XD falusi szofordulat. Gondolom az okosak sok mindenhez értenek ezen kívül ;) Ki a falu janija?

Gondolhatod H nem próbáltam cserélni a kábelt?

Rajzos uriembernek köszönöm a segítséget.

2020. nov. 30. 09:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Értem én, hogy nem viseled el, hogy a hiányosságaidra rávilágítottak, de intelligens ember, ha nem felel meg valamiben, nem vág vissza sértődötten, hogy falusi szófordulat, meg ki a falu janija. Ezt csak a falu nemjanija csinálja. A kérdésekre bezzeg nem válaszoltál.
2020. nov. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!