Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hány wattos házimozinak van...

Hány wattos házimozinak van értelme kb egy 16nm-es nappaliba(kertes ház)?

Figyelt kérdés
Szeretem a mélyet, de feleslegesen nem akarok hatalmas rendszert, csak amekkorának van értelme :D de ne legyen halk nyílván

2020. dec. 23. 03:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
61%
120 Watt
2020. dec. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Érzékenységtől függ. Van, ami 10 watton hangosabban és szebben szól, mint azt ilyen kW közelinek hazudott kommersz szutykok jócskán feltekerve, és még a terhelhetősége is nagyobb. Továbbá nagyon sok múlik azon, mennyire akarsz mélyre menni, és mennyite erőltetnél olyan mély basszusokat, amik már a nappalidban nagyon energiaigényesen tehetők többé-kevésbé megjelenítetté.
2020. dec. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
16 m²-es nappaliról van szó, oda 200-500 W minek? De, ha hamarosan tartós halláskárosodásra vágysz, akkor csak csináld. Egy nagy teljesítményű erősítő is szólhat pocsékul, a hangminőséget még most sem wattokban mérik. A jó mély hangátvitel nem függ az erősítő teljesítményétől. Teljesen érthetetlen ez a teljesítményőrület, régen egy ekkora szobában teljesen megfelelőnek tartottak egy néhányszor 10 W-os erősítőt.
2020. dec. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 xKakashix ***** válasza:

mert nyílván az 500w-os rendszert is csak max hangerőn lehet hallgatni... na mindegy nem írok már semmit inkább...

és igen a hangminőséget nem wattban mérik, de konkrétan ez volt a kérdés, azt is leírta a kérdező, hogy szereti a mélyet és hogy ne legyen halk, ezek alapján ajánlottam, na meg ha már kertes házról van szó, miért ne vegyen kicsit erősebbet, miért kell kicentizni? sose értettem ezt, de felőlem vehet 20w-osat is

2020. dec. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
81%

"A jó mély hangátvitel nem függ az erősítő teljesítményétől."


Komplett üzletágak épülnek arra, hogy nem a francot nem, de azért csak mesélj, hogy nem kell energia pár négyzetcentis membránnal valódi, perisztaltikaserkentő mélyeket leadatni! És bármilyen meglepő, nagyon nehéz basszusokkal halláskárosodást előidézni.


A dobhártya a mögötte levő zárt tér miatt a mély tartományban nyomásmikrofon.


A jelalak változási sebessége (deriváltja) szokott inkább halláskárosodáshoz vezetni.


A legalsó oktávok mélyeire viszonylag érzéketlenebb a fül (a testnek szoktuk adni inkább).


Filmben van néhányszor kevés másodperc hangosabb jelenet, ott se a basszusok az igazán hangsúlyosak, nem értem ezt a halláskárosodás dolgot.

2020. dec. 24. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!