Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha egy 60W-os forrasztópákában...

Ha egy 60W-os forrasztópákában 30W-oshoz gyártott hegyet használok az lerövidítheti a páka èlettartamát?

Figyelt kérdés
Ilyenek voltak itthon ès eddig nem gondoltam hogy bármi gond lenne velük,de tegnap már a negyedik pákám adta be az unalmast. Nem sokat használom őket, csak javításokhoz. A gyári hegye vastag volt ezèrt beletettem azokat amiket egy règebben már elromlott 30 wattoshoz rendeltem. Már nem tudom mi lehet a gond, a hegyek vagy ennek eleve ilyen gyatra a minősège? Auchanból van, 2300 ft volt. Szerencsère mindig garanciaidőn belül adta meg magát úgyhogy cserèltèk mind. Egyik sem használat közbe romlott el. Használat után kihúztam kihült ès eltettem, aztán legközelebb elfelejtett működni.

2021. jan. 21. 17:06
 1/7 Szirty ***** válasza:
Igen ha emiatt túlfűt.
2021. jan. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk milyen pákáról van szó.

Modell, link vagy fotó alapján talán egyszerűbb megítélni a helyzetet.

2021. jan. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2 Ő az:


[link]

2021. jan. 21. 20:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Az eredeti 60 W-oshoz való pákaheggyel éppen a megfelelő hőmérsékletre melegszik fel. A 30 W-oshoz gyártott pákahegy – mint írtad – kisebb méretű. Ezt a 60 W-os fűtőbetét jobban felmelegíti, miközben maga a fűtőbetét is jobban felmelegszik, emiatt elképzelhető, hogy hamarabb tönkremegy.
2021. jan. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A leírásból nem derül ki hogy pontosan mi történt, csak valami beadja az unalmast, és cseréled a pákahegyet.
2021. jan. 22. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#4 A pákahegyet csak akkor cserèlem ha olyan dologhoz kell amihez nemjó az ami benne van. Ha vastagabb nagyobb dolgot forrasztok akkor a vastagabb gyári hegyet teszem vissza. De pl ha usb-micro usb kábel vègèt cserèlem akkor ahoz vastag a gyári hegy, ahoz a 30w oshoz vett hegyet tettem bele. Elromlani meg nem működès közben romlik el. Kihúztam, kihült, ès mikor legközelebb használtam volna nem melegedett be.
2021. jan. 22. 09:39
 7/7 A kérdező kommentje:

Ilyen hegyet vettem a 30 wattoshoz:


[link]

2021. jan. 22. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!