Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a baja az új rádiómnak?...

Mi a baja az új rádiómnak? Furcsa zajt veszek vele.

Figyelt kérdés

Nincs 3 napja, hogy vettem egy új rádiót a műhelybe. Az előző már elég régi volt, párszor le is sikerült vernem a polcról, törött is volt, de a fő oka a cserének az volt, hogy mindenféle zajt játszott sokszor és nem a normál rádió adást. Most viszont az új rádióm is ezt csinálja. Tegnap még jónak tűnt, nem vettem észre semmit hibát, ma viszont ez is kezdi. Felhívtam az egyik műszerész ismerősömet, hátha tud segíteni. Akkor pont nem jött elő a hiba, de mivel mindkét rádiónál jelentkezett, ezért ő valami környezeti zavarra gondolt. Megpróbáltam átrakni más helyre, ott is ugyanúgy zajos volt. Kérte az ismerősöm hogy ha tudom akkor valahogy vegyem fel a zajt. Ezt meg is tettem, a fejhallgató kimenetét bedugtam a számítógép bemenetébe, és elkezdtem felvenni a hangot. 1 óra után jött is a zaj. Ebből egy részletet elküldtem neki, de nem tudott ez alapján semmit mondani, nem tudta beazonosítani hogy mi a hiba. Felraktam egy hang megosztós oldalra, hátha ti tudtok vele kezdeni valamit: [link]

Miért ad ilyen hangot? Általában úgy 10-20 percig szokott tartani, és utána 1-2 óráig jó. A rádió lenne a hibás? Az előző is pont ugyanezt adta. Az mindegy, hogy hova van állítva, minden hullámhosszon ezt a zajt adja.

Köszi előre is a segítséget.



2021. márc. 3. 12:23
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Nem jó a link :D


Én elsősorban arra gondolnék, hogy valami zavarja a jelet, vagy árnyékolja. Máshol is csinálja, vagy csak a műhelyben?

2021. márc. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Most már elvileg jó a link. Először privátba raktam, és azt hittem elég megosztani a linket.

Máshol még nem próbáltam, csak ott. Majd kipróbálom este. Mi tudja zavarni? Hangosabb a zaj, mint maga a rádióadás amúgy.

2021. márc. 3. 12:44
 3/27 anonim ***** válasza:
Meghallgattam, hallatszik, hogy egyértelműen nem kap rádió jelet. Valami takarja az antennát?
2021. márc. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Nincs semmi a közelben. A felvételhez áthoztam arra az asztalra ami alatt a számítógép is van. Ezen a felén a háznak nincs semmi, csak a fal ami a ház fő oldalfala. Eddig a fém polcos szekrényen volt, az lehet hogy zavarhatta de itt tuti semmi sincs.

Aztán amint elmegy ez a zaj, tökéletes megint minden. Bejön egy csomó adó, normális minőségben, olyankor semmi zaj nem hallatszik.

2021. márc. 3. 13:23
 5/27 anonim ***** válasza:
Te mi ez a nyúzott mumus vagy ördög beszéd a súgás közben ?
2021. márc. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Ezt direkt így vetted fel ?

Mert kissé para effektes !

2021. márc. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Valami beszéd szerűséget én is észrevettem, de gondolom csak átszűrődik a rádióadás.

Direkt vettem fel, mert már vagy 2 hete ez jön a rádióból és kíváncsi vagyok hogy ez micsoda. Utólag nem nyúltam bele, ugyanígy hallom én is "élőben". Ha kell, felrakok hosszabb verziót, de végig ugyan ez a zaj van benne.

2021. márc. 3. 13:36
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez kb olyan mintha kihúznád az antennát,vagy leárnyékolnák a beépített antennát valamivel.

Elméletileg ha valami adó lenne a közelbe,akkor vagy elnémulna a rádiód,vagy belehallatszana az amit a közeli adó sugároz..

Magasabbra téve is ez jön ?

Érdekes amúgy..

építkezés nincs a közelben ?

esetleg valami nagy-teljesítményű szivattyú,trafó,izé akármi ?

2021. márc. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Kipróbálom amint hazaérek hogy magasabban is ez jön-e.

Építkezés tudtommal nincs a közelben. 150 méteres környezetben biztos hogy nincs, messzebb lehet van. Fúrt kutak vannak a környéken, a szomszédban is, tehát olyan szivattyú is biztosan. Az bezavarhat ennyire? Mondjuk azok nem hiszem hogy olyan hű de

nagy teljesítményűek lehetnek. Trafókról meg hasonlókról nem tudok.

2021. márc. 3. 13:59
 10/27 anonim ***** válasza:

Ledes világításnak szokott ilyen hulladék tápja lenni ami bezavar a vezetékeken keresztül.

Nekem van egy, ha bekapcsolom, még a szomszédban is elmegy a rádió vétel.

2021. márc. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!