Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a baja az új rádiómnak?...

Mi a baja az új rádiómnak? Furcsa zajt veszek vele.

Figyelt kérdés

Nincs 3 napja, hogy vettem egy új rádiót a műhelybe. Az előző már elég régi volt, párszor le is sikerült vernem a polcról, törött is volt, de a fő oka a cserének az volt, hogy mindenféle zajt játszott sokszor és nem a normál rádió adást. Most viszont az új rádióm is ezt csinálja. Tegnap még jónak tűnt, nem vettem észre semmit hibát, ma viszont ez is kezdi. Felhívtam az egyik műszerész ismerősömet, hátha tud segíteni. Akkor pont nem jött elő a hiba, de mivel mindkét rádiónál jelentkezett, ezért ő valami környezeti zavarra gondolt. Megpróbáltam átrakni más helyre, ott is ugyanúgy zajos volt. Kérte az ismerősöm hogy ha tudom akkor valahogy vegyem fel a zajt. Ezt meg is tettem, a fejhallgató kimenetét bedugtam a számítógép bemenetébe, és elkezdtem felvenni a hangot. 1 óra után jött is a zaj. Ebből egy részletet elküldtem neki, de nem tudott ez alapján semmit mondani, nem tudta beazonosítani hogy mi a hiba. Felraktam egy hang megosztós oldalra, hátha ti tudtok vele kezdeni valamit: [link]

Miért ad ilyen hangot? Általában úgy 10-20 percig szokott tartani, és utána 1-2 óráig jó. A rádió lenne a hibás? Az előző is pont ugyanezt adta. Az mindegy, hogy hova van állítva, minden hullámhosszon ezt a zajt adja.

Köszi előre is a segítséget.



2021. márc. 3. 12:23
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Tegnap volt egy kis időm foglalkozni ezzel a témával. Megkérdeztem a szomszédomat is, hogy nálunk van-e ilyen probléma, mire mondta hogy nincs. Rákérdezett hogy pontosan mi is ez a jelenség, amire elmondtam neki ugyan azt, amit itt is leírtam. Érdekelte a dolog, kiderült hogy műszerész (nem ismertem még eddig meg jobban őt), és át is jött meghallgatni a rádiót. Akkor pont nem csinálta, de megmutattam neki a felvételt, amire elsőre ő is azt mondta mint amit itt is írt valaki, hogy olyan mintha ki lenne húzva az antenna. Bekapcsolva hagytam a rádiót, és mikor észrevettem hogy rossz az adás, szóltam neki ismét. Átjött, hozta a saját kis kézi méretű rádióját, és az is ugyan azt fogta. Kiment vele a műhelyből, még ott is ugyan az volt, majd az ajtótól úgy 3-4 méteres távolságban el kezdett halkulni a zaj, és úgy 8-10 méterre már nem is lehetett hallani. Utána körbejárta a házat, és megállapította, hogy a házból jön valami zavar forrás, mert ha elmegy bármelyik oldalt a faltól bizonyos távolságba, akkor nem veszi a zajt a rádió. Kérdezte hogy mik vannak a házban, de egyikre sem mondta hogy az tudna ekkora zajt szórni. Aztán visszament, mert vendégeket várt, és tegnapra annyiban maradt a dolog. Ma reggel átjött, mondta hogy van egy ötlete. Megvártuk míg előjön a zaj, ugyan az volt hogy a háztól elmenve elhalkult, visszajöttünk és mondta hogy kapcsoljam le az áramot. Lenyomtam az összes megszakítót, de a zaj nem szűnt meg. Mivel nincs semmi aksis készülék a házban, ezért ez az ötlet nem jött be, mert ha valamelyik készülék zavarná az adást, akkor most abba kellett volna maradni a zavarásnak, áram hiányában. De nem maradt, szóval más a ludas. Itt a szomszédom is feladta a találgatást, nem tudta megmondani ez alapján hogy mi lehet.

Nektek van valami ötletetek? Amit tudunk: a ház miatt van a zavarás, de nem folyamatosan hanem csak néha, és az elektromos dolgoktól független.

2021. márc. 7. 11:35
 22/27 A kérdező kommentje:
Ja és azt kihagytam, hogy miután meghallotta a saját fülével azt mondta hogy ez nem a rádiójelnek a hiánya, tehát nem az van hogy nem fog jelet a rádió, hanem igenis fog, csak zaj formájában és jóval nagyobb erősséggel mint a normál rádióadás. Ezt mondjuk sejtettem eddig is, mert a zaj jóval hangosabb volt mint a rádióadás, de így már biztos ha ő is azt mondja.
2021. márc. 7. 11:39
 23/27 anonim ***** válasza:
Nagyon érdekes. Sajnos itt csak tippelni tudunk, de hasonló ahoz, mint a kínai jelzavaró, tehát van egy eszköz, amely ugyanazon a frekvencián sugározza a zúgást, mint amin ők beszélgetnek, tehát nem tudják őlet lehallgatni. Egyébként másik rádió csatornán is zúg? Vagy pld ha FM-ről AM-re váltasz ott is zúg? AM-en is sugároznak még rádiót, egy próbát megér.
2021. márc. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Próbáltuk mindent, mindenhol ugyan az. Picit változik ha tekerve van a frekvencia, de zúg ugyanúgy. AM-en mintha egy fokkal halkabb lenne, ennyi az eltérés.
2021. márc. 7. 14:14
 25/27 A kérdező kommentje:

Valakinek valami ötlet?

Amúgy kiderült, hogy nem csak a rádióadásba szól bele ez a zaj, hanem a telefonálásba is. Csak ez eddig nem jött elő, mert nem szoktunk telefonálni szinte sosem. A telefonból kicsit más jellegű a zaj. Én is hallom, és a vonal másik végén lévő embernél sem tökéletes a hang.

2021. márc. 16. 09:13
 26/27 anonim ***** válasza:
Csak vmi entitás lesz az, ami kötődik a házhoz XD
2021. márc. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

#25

Ide már szakember kell, tényleg furcsa. Pedig szakmabeli vagyok, de ilyennel még sosem találkoztam. Meg nem is szeretnék :D

2021. márc. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!