Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a baja az új rádiómnak?...

Mi a baja az új rádiómnak? Furcsa zajt veszek vele.

Figyelt kérdés

Nincs 3 napja, hogy vettem egy új rádiót a műhelybe. Az előző már elég régi volt, párszor le is sikerült vernem a polcról, törött is volt, de a fő oka a cserének az volt, hogy mindenféle zajt játszott sokszor és nem a normál rádió adást. Most viszont az új rádióm is ezt csinálja. Tegnap még jónak tűnt, nem vettem észre semmit hibát, ma viszont ez is kezdi. Felhívtam az egyik műszerész ismerősömet, hátha tud segíteni. Akkor pont nem jött elő a hiba, de mivel mindkét rádiónál jelentkezett, ezért ő valami környezeti zavarra gondolt. Megpróbáltam átrakni más helyre, ott is ugyanúgy zajos volt. Kérte az ismerősöm hogy ha tudom akkor valahogy vegyem fel a zajt. Ezt meg is tettem, a fejhallgató kimenetét bedugtam a számítógép bemenetébe, és elkezdtem felvenni a hangot. 1 óra után jött is a zaj. Ebből egy részletet elküldtem neki, de nem tudott ez alapján semmit mondani, nem tudta beazonosítani hogy mi a hiba. Felraktam egy hang megosztós oldalra, hátha ti tudtok vele kezdeni valamit: [link]

Miért ad ilyen hangot? Általában úgy 10-20 percig szokott tartani, és utána 1-2 óráig jó. A rádió lenne a hibás? Az előző is pont ugyanezt adta. Az mindegy, hogy hova van állítva, minden hullámhosszon ezt a zajt adja.

Köszi előre is a segítséget.



2021. márc. 3. 12:23
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Ilyen zaj a szomszédból is jöhet? Nekünk még sima izzóink és kompakt fénycsöveink vannak. A szomszéd ház és a mienk között úgy 20 méter távolság van.
2021. márc. 3. 14:42
 12/27 A kérdező kommentje:
Na kipróbáltam máshol is. Most pont sikerült elkapnom a zajt, nem kellett rá várnom. Minden részén a háznak ezt csinálja. Amit írt a #9 hogy a hálózaton terjed ott arra gondoltam, hogy ha lecsatlakoztatom róla, akkor onnan nem kaphat zajt, nem? Van lehetőség elemről hajtani, ezt meg is tettem, ugyan az a jelenség. Tehát gondolom nem a hálózatból jön. Vagy igen? Így is összeszedi onnan a zajt?
2021. márc. 3. 16:43
 13/27 A kérdező kommentje:
Ja és kipróbáltam magasabbról, amennyire fel tudtam nyújtani a fejem fölé. Ott is ugyan azt a zajt fogja.
2021. márc. 3. 16:45
 14/27 anonim ***** válasza:

#13

Vannak ilyen tipikus megmagyarázhatatlan dolgok. Azért elég para az a beszéd a vége felé. Biztos egy szellem akar kommunikálni veled :DDD

2021. márc. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Nem hiszem :D

Köszi a segítséget. Ha valaki tudna valamit még hozzászólni, az ne tartsa magában.

Lehet áttérek online rádió hallgatásra, ott ilyen probléma nincs, meg amúgy is nagy részt megy a gép amikor a műhelyben vagyok.

2021. márc. 3. 18:36
 16/27 anonim ***** válasza:

A teleszkópos antennát próbáltad már meghosszabítani kb egy vagy két méteres dróttal ?

Nekem beválik néha,mert van olyan ha elmegyek a rádió mellett,akkor egy bizonyos szögnél elkezd súgni..

2021. márc. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Azt még nem próbáltam.

Nálam teljesen random ez. Ha így elkezd zajolni, akkor tök mindegy hogy mit csinálok vele. Ma körbevittem az egész lakásban, össze-vissza helyre raktam és tekergettem az antennáját, mindenhol rossz volt. És mindenhol konstansan ugyanannyira volt rossz, ha betoltam az antennáját akkor is ugyanúgy ugyanolyan hangosan sugározta azt a zajt. Próbáltam sávot váltani is rajta, nem jött össze, mert hiába tekertem végig az egész sávon, semmi sem változott.

A hosszabbítást hogyan kell érteni? Rátekerek a végére egy darab réz drótot és annyi?

2021. márc. 3. 19:07
 18/27 anonim ***** válasza:

Régen a Tesla lemezjátszó erősítője is be tudott fogni valami ruszki,vagy ahoz hasonló adót,legalábbis a szöveg alapján amit hallottam.

És csak egy erősítő volt,volume,magas,mély semmi más.

Amikor megszólalt majdnem leestem a székről....

Azért az se semmi..

2021. márc. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Most nézem, hogy egy üzenetemet valamiért nem küldte el a rendszer. A kérdés kiírása után annyit írtam (volna) pluszba hozzá, hogy kipróbáltam egyszerre a 2 rádiómat, és mindegyik egyszerre válik zajossá, akkor is ha nem pont egymás mellett vannak (a szoba 2 átellenes sarka). Tehát én valami külső dologra gondolok mindenképp. Holnap szerintem megkérdezem a szomszédomat, hogy nála is ilyen-e.
2021. márc. 3. 20:28
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van a közelben egy rádió amatőr aki időnként sugároz,vagy beszélget valakivel,vagy csomag/adat-rádióznak,,stb..

Ezt csak valami sáv szkennerrel lehetne kideríteni,ami képes esetleg irány behatárolására is.

Még az is lehet,hogy nem FM sávban jön a zavar,hanem akár mikrohullámon.

Ha valahogy ki lehetne deríteni,hogy csak egy irányból jön e esetleg,akkor az is jó kiindulási pont lenne.

Valami célműszer kellene ehhez,de nem tudom pl,ha magadhoz veszed a rádiót,teljesen nekinyomva a mellkasnak és az antennája előre néz egyenesen,majd lassan körbeforogsz vele,hogy úgy változik e a súgás intenzitása....

Ha valamelyik szögben változik,mármint csak egy bizonyos szögben hangosabb,vagy erősebb,akkor elvileg sikerült az irányát bemérni.

Ha mindegyik irányban egyforma még így is,akkor még meg lehetne próbálni egy fém dobozba beletenni a rádiót,és csak egy oldala legyen nyitott a doboznak,és azzal is körbeforogni,mert ha erős a zavaró jel,akkor az emberi test nem biztos,hogy el tud nyelni annyit,hogy leárnyékold hátulról a rádiót,mikor próbálod felderíteni az irányát...

Ezek csak ilyen Mekkgájver módszerek,de ha van kedved kipróbálhatod.

2021. márc. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!