Ez milyen alkatrész?

Figyelt kérdés

Elhoztam pár régi elektronikai eszközt az egyik ismerősömtől, mert ő csak kidobta volna. Én meg elkezdtem kibányászni belőlük a nekem értékes dolgokat. Volt közöttük egy régi modem is. Még a nem WiFi-s fajta. Típusát nem találtam meg neki, így kapcsolási rajzot sem tudtam keresni hozzá. Kiszedtem mindent belőle. Volt benne egy ilyen valami:

[link]

[link]

Vezetékkel volt bekötve a panelba, a műanyag házhoz volt rögzítve belülről. Nincs rajta típus megnevezés, vagy valami felirat így nem tudtam neten megnézni hogy ez micsoda lehet.

Valami érzékelő lehet? Ahova rögzítve volt a dobozhoz, ott kivágás volt a dobozon. Nem teljesen, csak ilyen körívesen.



2021. márc. 13. 09:38
 1/8 Szirty ***** válasza:
Sajnos az imgur-on lévő képek nem jelennek meg nálam...
2021. márc. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez egy mikrofon így első ránézésre, mindentől függetlenül. Vagyis én annak nézném, de modemen??? Nem igazán értelmes 😃 nem lehet mikrofon... milyen modem?
2021. márc. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A háza már sajnos nincs meg, kidobtam. Fekete volt, még úgy 10-15 éve kapta az egyik internet szolgáltatótól (talán UPC, nem tudom), csak valami miatt nála maradt. De már nem is volt jó, pár év után bedöglött nála akkoriban.
2021. márc. 13. 09:53
 4/8 Szirty ***** válasza:
Ha telefonmodem, akkor hangszóró még éppen lehet. Azokban volt hangszóró...
2021. márc. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is hangszóró.


Ó, azok a régi szép összefügyülős idők :)

2021. márc. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Zzzoli ***** válasza:

Nem hangszóró, ez egy elektret (kondenzátor9 mikrofon!

[link]

2021. márc. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ez tényleg olyan mint amit én kibontottam.

De akkor mit keres egy mikrofon egy modemben?

2021. márc. 16. 19:26
 8/8 anonim ***** válasza:
vagy hangszóró, vagy mikrofon
2021. márc. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!