Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gépemet felújítom, és arra...

Norbi1532 kérdése:

A gépemet felújítom, és arra gondoltam a régi alkatrészeket felhasználom egy szervergépe, ezek tudnák hozni a hatását?

Figyelt kérdés

Alaplap: Gigabyte GA-MA770T-UD3 (4 ram foglalat van)

Processzor: AMD Athlon II X4 640 Processzor 3.00 GHz 4mag


Winyónak gondoltam egy 500GB-ot.

A hűtés egy nagyteljesítményű ventilátort gondoltam.

Tápegységnek elég lenne egy 600W-t?


Vagy GTA:SanAndreas szervert vagy Minecraft, vagy mást futtatnák de csak egyszerre egyet. (50 slot)


RAM az megvan csak nem tudom mennyit érdemes beletenni?

8GB vagy 16GB?

Ha elmegy 50 slot 8GB ramon akkor jó, de ha muszáj akkor 16GB-t is beleteszek.


Videókártya van AMD 5700 1GB ha kell bele, de ezt nem tudom hogy szükséges-e hozzá.


Ezek alapján megállná a helyét mint szervergép?


Előre köszi a válaszokat!



#alkatrész #szervergép #számítógép felújítás #milyen egy jó szervergép #szervergép építése
2014. júl. 31. 16:16
 1/2 anonim ***** válasza:
inkább san andreas-t. minecraft 50 sloton net + proci + ram zabáló elég durván. 50 slotnál 16 giga jobb lenne, viszont szerverekhez inkább intel ajánlott (melegedés, élettartam, valamint jobban képes ellátni a szerver feladatait). az internetkapcsolatod legyen tuti, ha mc-be kezdenél mégis, legalább 30 megás neted legyen. emelett a MC szervert ne pluginold tele, mert belassul rendesen.
2014. aug. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

előző*

melegedést arra értem, hogy kevésbé melegedik, élettartama pedig hosszabb (ha nem OC-zed, ahogy az amd-t se kéne OC-zni).

2014. aug. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!