Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A FI relé tesztelésére milyen...

A FI relé tesztelésére milyen módszerek vannak?

Figyelt kérdés
Nem a teszt gomb megnyomására gondolok. Ha egy vezetéket ,,bedugok" a konnektor egyik lyukába (tegyük fel eltalálom a fázist), a másik végét a konnektorban található kis ,,karomhoz" (úgy tudom ez a védőföld) érintem akkor oldania kell a FI relének (vagy a nullát és védőföldet kell összeérintenem)? Ez az úgynevezett ,,lámpás verzió"? Értelmes válaszokat várok! Köszönöm!

2021. jún. 10. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:

nulla és védőföld összeérintésére is leold.

De egyebként jó a fazis és föld közé kötött izzó is.

De mindkét esetben áramütes veszély van, ráadásul pont a védelmet teszteled, tehát nem lehetsz biztos benne, hogy működik. Tilos ilyet egyedül csinálni, legyen ott valaki aki tud áramtalanítani és mentőt hívni, ha baj lenne.

2021. jún. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
bele kell h..zni a konnektorba! :D
2021. jún. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ha csak aljzatokról van szó, és időnként meg szeretnéd tenni, akkor kellene keresni egy aljzatba dugható tesztert, ilyenfélét:

[link]

Ennek hiányában meg venni kéne a legolcsóbb kétpólusú feszültségvizsgálót, ami tud ennyipár milliampert igényelni. Az egy háztartásban máskor sem tud rosszul jönni. Mondjuk az már lehet, hogy egy tízes. Ez itt 8 090:

[link]

2021. jún. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szirty ***** válasza:
100%

Ha a fázis és s védőföld közé rövidzárat raksz akkor is oldania kell természetesen.

Tesztnek azonban ez nem jó, mert a zárlat kezdete és a kioldási késleltetés között eltelő időben komoly áram alakulhat ki. Akár több 100A is. Lehet hogy a megszakító is old emiatt és próbára teszi a megszakítóképességét.


Tesztnek meg azért sem jó, mert a teszt akkor sikeres ha a kioldási hibaáram fölött, de annak közelében folyik az áram ami nem 100A nagyságrendű, hanem 30mA.

Egy ilyen zárlatos teszttől egy olyan hibás ÉV relé is leold ami egyébként csak a névleges hibaáram fölött oldana le, de ilyen "seggberúgástól" már leold.


Ezért van a tesztelésre a teszt gomb rajta.

De ha arról akarsz meggyőződni hogy a dugaljaknál kialakuló hibaáramra is lekapcsol-e, akkor az előttem javasolt aljzatba dugható teszter a megoldás, ami lehet egy dugvillába szerelt, megfelelő értékű ellenállás is.


"Ez az úgynevezett ,,lámpás verzió"?"


Nem ez a "barbár" verzió! :)


Egyébként ha a nullát és a védővezetőt kötöd össze attól csak akkor old le az ÉV relé ha közben az ÉV relén keresztül valamilyen fogyasztó (a körülményeknek megfelelő) áramot vesz fel. Ha nincs terhelés, nem old le ettől.

2021. jún. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

"Ha a fázis és s védőföld közé rövidzárat raksz akkor is oldania kell természetesen.


Tesztnek azonban ez nem jó, mert a zárlat kezdete és a kioldási késleltetés között eltelő időben komoly áram alakulhat ki. Akár több 100A is. Lehet hogy a megszakító is old emiatt és próbára teszi a megszakítóképességét."


hogy leold-e?

teszteltem gyerekkoromban öreganyám kötötűjeivel!

tuti hogy leold!!!! :DDDDDDD

2021. jún. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!