Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Klímát szereltetnék, két...

Klímát szereltetnék, két szobás panelba. Az egyik szobába lenne csak, ha 3.5kwH-sat szereltetek vajon mennyire tudja lehűteni a másik szobát? Az ablaknál lenne rögtön mert nem akarom végigcsövezni a falat esztétikai ( +költség ) okokból. Vélemény?

Figyelt kérdés

2021. aug. 7. 16:10
A kérdező szavazást indított:
Behűti mindkét szobát
Behűti de csak azt a szobát ahol a klíma van
12 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Felveszed egy nagyobb céggel a kapcsolatot. Ők a helyi adottságokat figyelembe véve meg tudják mondani, mekkora készülék kell neked.
2021. aug. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

kérdés hol van hozzá képest a másik szoba és mennyire tudja átfújni a levegőt.

Nálam például totál esélytelen volt, a levegőnek 180 fokot kellene fordulnia hogy átmenjen a másik szobába.


Esetleg nézz utána olyan berendezésnek amelyik 1 kültéri két beltérit el tud látni.

2021. aug. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
De szerinted ezt mi honnan tudjuk? Még csak azt sem írtad le, hogy mekkora szobákról beszélünk. De ne is velünk beszéld meg. A szerelő tudja megmondani, hogy a te esetedben mekkora klima kell. Nálunk is ő mondta meg mekkora kell, milyen fajtát ajál, és hogy hova is tudja azt tenni, mert ugye valamennyi lejtés kell az elfolyó víznek. Mi kigondoltunk valamit és az nagyon nem jött be és el is magyarázta a szerelő miért.
2021. aug. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

[link]


Ez az elrendezés és az ablaknál szokta mindenki elhelyezni mert:

1) Csúnya a csövezés végig a szobán )

2) Megdobja nagyon a költséget ha +4-5 méteren át csövezni kell, mellesleg nem is tudom mennyire hatékony úgy...

2021. aug. 7. 16:30
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt, hogy ezt a két szobát egy beltérivel hűtsed.
2021. aug. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

Ha nagyobb lenne az előtér és a szobaajtók állandóan nyitva lennének akkor lenne rá esély. De akkor is úgy, hogy az egyik szobában hideg van és már szinte fázol míg a másikban csak szimplán nincs már meleg.


Laktam kicsit hasonló lakásban. Csak egy szobában volt klíma a többiben nem. A klíma állandóan folyamatosan dolgozott és a szobaajtó folyton nyitva volt. Le tudta hűteni a többit, de olyan áron, hogy szinte fáztál a klímás szobában, tehát egyenlő hőmérséklet messze nem volt. Viszont valóban elviselhetőbb volt a többi szobában is a hőmérséklet.

2021. aug. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A 'Megoldás' az lenne, hogy plusz pénzért nem az ablakhoz szereltetem a beltéri egységet hanem a szoba sarkába és onnan a folyosón átfújja a levegőt a másik szobába is.


Ez viszont egy nagyon hosszú csövet és elég sok extra pénzt jelent, még nem tudom pontosan mennyit.


5.6 m hosszú a szoba, szerintem egy 100,000-el lehet hogy drágábbra jön ki de nem tudom.

2021. aug. 7. 16:57
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Ezt nem lehet egy beltérevel lehűteni még akkor sem ha az ajtón keresztül átfújatod a folyón a levegőt. És még csak hatékony sem lenne, sokat fogyasztana.


Ahogy korábban mondtam: két beltéri, egy kültéri (multi split) berendezés kell.

Az szobákban a konyha felöli falra kell rakni a beltériket, a kültérit meg a konyha ablaka mellé. Onnan az egyik beltéri közelebb lesz és a másik irányba sem kell 2,5 méternél többet lecsövezni.


Még egy prosztó megoldás lehet. A két szobát összekötni egy vastagabb csővel és a csébe ventillátort szerelni és a klímás szobából áthúzatni a hidegebb levegőt a másikba. De ehhez kellene egy 150-es cső legalább, hogy legyen is légszállítás.

2021. aug. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8-as köszi a tippet. Látok lakásokat, igaz keveset ahol a végig csövezték az ablaktól a szoba sarkába, de általában nem az a jellemző, hogy ott lenne a klíma. Gondolom ár miatt főleg, de ki tudja lehet tényleg nincs értelme ennyire 'elvinni'.


Multi split-et nem szeretnék, nekem az most nem férne bele a keretbe.


Lehet akkor két db monosplit lesz, de az egyiket csak pár év múlva.

Kérdés, hogy engedik e, de láttam olyan lakást ahol 3 db kültéri egység van, szerintem 2-őt engednek, 1-et tudom h igen :-).

2021. aug. 7. 17:11
 10/11 anonim válasza:
100%
Kettő split klíma olcsóbb, mint egy multi split.
2021. aug. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!