Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Forrasztásra milyen eszközt...

Forrasztásra milyen eszközt javasoltok?

Figyelt kérdés

Ahogy nézegettem van hálózatba csatlakoztatható, akksis és gázos is. Mi lehet az előnye/hátránya a különböző eszközöknek? Jelenleg egy kábelt szeretnék összeforrasztani, de mivel nincs forrasztóm, inkább olyat vennék (ha drágább is) ami nagyobb rétegű funkcionalitást biztosít.

Nektek milyen van otthon? Hogyan vagytok megelégedve vele?


2021. szept. 11. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy forrasztó páka nem igazán biztosít többrétegű funkcionalitást.

Forrasztani tudsz vele, és kész.


Ha komolyabbat akarsz, akkor javaslom a Weller márkát.

Statikus feltöltődés ellen védett.

2021. szept. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem van többfajta is, mert amiket csinálok azt nem lehet lefedni egy pákával. Kisebb forrasztásokhoz van egy Lidl-ös forrasztóálomásom, meg van egy pillanatpákám. Kicsit nagyobb dolgokhoz, plvastagabb vezetékekhez, bowden forrasztáshoz már van egy nagyobb pákám, illetve rézcsövekhez meg egy kempingázos forrasztólámpám.
2021. szept. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


A gázos forrasztóval ugyanazokat meg lehet csinálni, mint az elektromossal?

2021. szept. 12. 10:02
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem otthonra ne vegyél gázost, az csak nyűgös lehet, legalábbis az ilyenek.

[link]

Nem egyszerűbb ha csak bedugod a konnektorba, és használod? Mint az, hogy legyen hozzá mindig gáz otthon. Kb a Lidl-ös is ennyi volt mikor vettem, kisebb elektronikai bütykölésekre, vezetékforrasztásra teljesen jó.

2021. szept. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon szépen köszönöm.
2021. szept. 12. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!