Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni, hogy ez a...

Tudnátok segíteni, hogy ez a hibrid tablet jó választás-e egyetemre?

Figyelt kérdés

Sajnos nem vagyok egy műszaki zseni, olvastam már "milyen tabletet válasszunk" "notebook vagy tablet?" cikkeket, de valahogy nem jutottam közelebb ahhoz, hogy milyet vegyek.


Amit szeretnék:

- hosszú üzemidő (vagy USB-s töltés lehetősége)

- jól tudja kezelni a nagyobb fájlokat (200-300 oldalas pdf-k)

- kényelmes legyen a fájlkezelője és mapparendszere

- lehessen bele SIM-kártyát helyezni (hogy mobilinternetet tudjak rá előfizetni)

- lehetőleg minél nagyobb memória, az is jó ha bővíthető (a linkelt termék 256 GB növelhető, ez nem tudom mennyinek számít a kategóriájában)

- lehetőleg lehessen rá tollal írni (pdf formátumra kéne)

- gördülékeny legyen a váltás két ablak között (böngésző -fájl vagy fájl-fájl között)


éés amin nagyon örlődöm, hogy most mi a helyzet a Word és az Android rendszerrel. Nem tudom, hogy van-e olyan Google play alkalmazás, ami képes a docx fájlokat kezelni, abban menteni dolgozni. Gondolom ezek a "Google dokumentumok" már jól futnak ezen az eszközön, az én androidos telefonom még nem tudja igazán jól kezelni őket.

Igazából csak egy normális (word-kompatibilis) szövegszerkesztőre lenne szükségem, amiben tudok jegyzetelni.


Amiért szeretnék ilyen eszközt vásárolni, mert ki akarom váltani a rengeteg nyomtatást (200-300 oldalas ppt-kel dolgozunk előadáson, és jó lenne egyből az adott diára írni a plusz infókat - emiatt a toll), ugyanakkor jó lenne, ha azért a word-doksikat is tudnám rajta kezelni, szerkeszteni.


Érdemes ezt a készüléket választanom: [link] vagy van ennél hatékonyabb hibrid vagy nem hibrid tablet?


Notebookot, vagy transformer notebookot nem szeretnék.


Előre is köszönöm, ha szánsz rám időt és segítesz!


2021. okt. 16. 11:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jó választás lenne! Van jobb persze, csak drágább. Pl Samsung galaxy tab sorozat... Amúgy a Microsoft excel, word asszem még ezekre is ingyenes. A mobil verzió persze.
2021. okt. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
"lehetőleg minél nagyobb memória" - feltételezem, hogy tárhelyet értesz ez alatt, és a "minél nagyobb" elég szubjektív. Szerintem ha csak dokumentumokat akarsz tárolni, elég, ha van benne kártyaolvasó. A tollas és a mobilinternetes kritériumon kívül a többi elég megfoghatatlan, mindenesetre ez jó választásnak tűnik, bár a linken nem rendelhető. Fájlkezelő app van egy rakás. Az USB töltés alap. Androidra sincs ingyen a Word, csak a letöltése, viszont szerintem vannak ingyenes alternatívák. De még ha pénzbe is kerülnek, olcsóbbak, mint az Office-előfizetés.
2021. okt. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2 es. De a mobil excel, word 10,1 colig használható és teljes értékben. Azaz szerkeszthetel is benne. nyilván nem annyira fejlett mint a pcs vagy teljes értékű, de kitűnően használható alap. Ingyen... De a tab 11 colos, így vagy vagy de talán működik rajta. Amúgy diákként a teljes office beszerezhető ingyen a Microsofttól.
2021. okt. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Bocsánat, nem tudom miért nem jó a link.


" Lenovo Tab P11 (TB-J606L) 11,0" 2K 4GB/128GB LTE Qualcomm Snapdragon 662 tablet, szürke (Android10) + Billentyűzet+Pen " temrékről van szó.


2-es: nagy memória alatt igen, többnyire azt értettem, hogy ne kelljen spórolni a tárhellyel, illetve azt, hogy a "RAM" se legyen kicsi, ergó ne haljon meg attól, hogy egynél több dolog van megnyitva. Illetve legyen hely a letöltött programoknak is.


A word kérdés meg leginkább "szoftveres" probléma, 3-as jól írja, hogy ingyen van az office-om. Csak én úgy tudtam, hogy az androidos készüléken nem fut.

2021. okt. 16. 12:48
 5/7 anonim ***** válasza:
Leszeded a mobil verziót androidra és folytathatod majd a munkát azon is. Szal fog futni.
2021. okt. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt nem tudtam, hogy működni fog.
2021. okt. 16. 12:53
 7/7 anonim ***** válasza:

#2 vagyok. (3) Nem tudom, mire reagáltál, de én nem említettem semmilyen méretkorlátot. Viszont úgy tudom, csak letölteni lehet ingyen, ezután elő kell rá fizetni. Az más kérdés, ha a diákoknak ingyenes.

(4) Nem írtam olyat, hogy nem jó a link, csak hogy nem rendelhető, azaz máshol kell megvenned, ennyi.

2021. okt. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!