Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jó választás gazdasági vagy...

Jó választás gazdasági vagy esetleg jogi egyetemre jelentkezni úgy, ha egyáltalán nem tudok kommunikálni? Érdekelnek ezek a pályák, viszont autista vagyok.

Figyelt kérdés

A kapcsolatteremtés nagyon nehezen megy. sokszor félreértem az embereket. Az utalásokat egyáltalán nem tudom értelmezni. Nem bírom elviselni a szemkontaktust, nehezen viselem a környezetváltozást és a stresszt. Feszélyez az, ha engem néznek, ha ki kell állni emberek elé beszélni.


Ezek a a pályák pedig olyan extrovertáltaknak valónak tűnnek.



2021. aug. 2. 03:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Előbb dolgozz magadon, fejleszd a képességeidet. Utána lehetsz akár ügyvéd is.
2021. aug. 2. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Nyilván nem egyszerűsíti le a dolgodat, de bőven vannak ezeken a területeken is olyan munkakörök, amiknél pár ember kivételével senkivel nem kell beszélned.
2021. aug. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Dolgozz ezen, könnyebben tudsz rajta segíteni, mint hiszed. Nem a te "hibád", sajnos a jelenlegi társadalmi környezet, az online interakció, a személyes kapcsolatok hiánya sok alapkészséget nem ad át a fiataloknak.

Sportolj heti több alkalommal, olvass(sok ilyen témájú könyv van, néhány egész jó), nézz ilyen vidéket, szocializálódj ha alkalmad nyílik, pikk-pakk javulni fognak a képességeid.

Ha már javult, de még mindig introvertáltnak érzed magad, végtelen terülten van ezen a 2 pályán ahol sikeres lehetsz!

2021. aug. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Sztárügyvéd nem leszel, de egy önkormányzat adócsoportjában el tudsz levelezgetni.
2021. aug. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

Figyelj ha ez az álmod, akkor valósítsd meg.

Csak rajtad múlik!


Sok szerencsét hozzá!

2021. aug. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
Ahogy többiek írták 1) Önfejlesztés. Természetesen tisztàban, vagyok azzal, hogy ennek van egy határa. Sok technika létezik amúgy, pl. arra, hogy szemkontaktus nélkül, hogy lehet megtartani mégis hatásosan egy prezentációt. 2) jogi pályát nem ajánlom, annyira mert ügyvédi/ügyészségi/ bírósági munka gyakorlatilag kizárva. Marad az àllamigazgatás, illetve compliance meg követeléskezelés. 3) Ennél, sokkal jobb opció lehet, egy könyvekő, fp&a terület vagy kontrolling, ahol egy bizonyos szintű pozició alatt, relative kevés emberrel kell kommunikálni. 4) Főleg, mostanában, azt veszem eszre hogy nehany jellemzoen ssc környezetben, kiemelten figyelnek a valamiert hatranyos helyzetben levő dolgozókra és pl. egy ssc környezetben sok fiatal van, akik jellemzően a céges policynak megfeleloen megertoek is lesznek veled, ha pl. nem tartod a szemkontaktust veluk beszed kozben.
2021. aug. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Írjátok, hogy fejlesszem magam. De én nem egyszerűen csak "introvertált" vagyok, hanem mentálisan beteg.
2021. aug. 5. 01:06
 8/12 anonim ***** válasza:
59%
Ez nagyon gyenge kifogás. Ilyen hozzáàlással nincs értelme, ilyen területre egyetemre menni. 6# vagyok, tisztában vagyok vele, hogy egy bizonyos szintnél, ilyen betegség esetèn nem lesz jobb a helyzet, de nagyon sok technika/taktika/módszertan van, hogy lehet a legjobbat kihozni magadból. Ezt muszáj meglépned, hiszen ezek nélkül esélytelen lesz ilyen területeken karriert építeni. Ismertem egy srácot, aki egyetemen durvàn dadogott (egy születéskori agyi elváltozásnak köszönhetően)elkezdett ezerrel önfejleszteni, a kiinduló állapothoz képest óriásit tudott javulni néhány èven belül. Jelenleg cathegory leader egy multinál :).
2021. aug. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Én nem szeretem az olyan munkákat, ahol emberekkel kell foglalkozni. Nekem olyan munka kéne, ahol egymagam eldolgozgatok és ahol a hard skillek számítanak. Ezekkel kaphatok ilyen jellegű munkát?

Mert lehet, hogy tényleg elméleti szinten érdekel a jogtudomámy, vagy érdekel a közgazdaságtan, de a gyakorlatban meg nem élvezném

2021. aug. 5. 23:34
 10/12 anonim ***** válasza:

"egyáltalán nem tudok kommunikálni"

"a gyakorlatban meg nem élvezném"


Így véletlenül se válaszd. Utálni fogod, szenvedés lesz az életed. Válassz olyan szakot, amit szívből csinálsz, és amihez van képességed. Én is hasonlóan vagyok mint te, én is autisztikus vagyok, szóban nehezen kommunikálok. Nem lett volna szabad erre a pályára mennem. Protekció kellett az elhelyezkedéshez is, mert máshogy nem vettek fel sehova. A jogi munkában nem lelem örömömet. Te ne rontsd el az életedet, mint ahogy én.

2021. aug. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!